وایبر حالا به طور کامل با آیپد سازگار می‎باشد

وایبر، دومین پلت فرم پیام‎دهی فوری محبوب بعد از اپلیکیشن واتس آپ متعلق به فیسبوک می‎باشد، روز دوشنبه اپلیکیشن آیفون خود را حالا با پشتیباتی از آیپد‎هابه روز رسانی کرد.

1.Viber-5.4.1-for-iOS-teaser-002
این اپلیکیشن که حالا در بخش رایگان اپلیکیشن‎های جهانی اپ استور وجود دارد، با نسخه‎ی جدید Viber 5.4.1 فراتر از اینترفیس بومی ویژگی جدید دیگری ارائه نمی‎کند

که باعث می‎شود به خوبی از تمام مزایای صفحه‎ی نمایش بزرگتر آیپد استفاده شود.

علاوه بر اپلیکیشن آیپد و آیفون، وایبر مخصوص دستگاه‎های دسکتاپی نیز به عنوان یک اپلیکیشن مک و برای پلت فرم‎های ویندوز و لینوکس هم موجود است.

در یادداشت‎های این ریلیز چنین به چشم می‎خورد “پشتیبانی کامل از آیپد- حالا شما می‎توانید از تمامی امکانات وایبر روی آیپد خود استفاده کنید.”

همانطور که تصاویر نشان می‎دهد، اینترفیس این اپلیکیشن روی آیپد دسترسی به تمامی ویژگی‎هایی که شما در نسخه‎ی مخصوص آیفون این اپلیکیشن عاشق آن‎ها

شده بودید را امکان پذیر می‎سازد.

شما می‎توانید با دیگران به صورت فوری تبادل پیام داشته باشید، با دیگر کاربران وایبر به رایگان تماس‎های صوتی و تصویری برقرار کنید، وارد چت‎های عمومی شوید و

بسیاری از موارد بیشتر دیگر.

 

Viber-5.4.1-for-iOS-iPad-screenshot-003

همانطور که ممکن است شما مشکوک شده باشد، هرکاری که در نسخه‎ی وایبر آیپد می‎کنید به طور خودکار بر روی نسخه‎های آیفون و آیپاد تاچ هم همگام می‎شود، و

البته عکس این هم صورت می‎گیرد. گرچه، وایبر تنها یا روی آیفون یا آیپد شما در یک زمان می‎تواند اجرا شود.

همانطور که می‎دانید، هرکدام از کاربرهای وایبر دارای یک شناسه‎ی بی همتای وایبر هستند که براساس شماره تلفن و دستگاهی است که این برنامه روی آن نصب شده است. وایبر چنین احتیاط می‎کند که “برای اینکه هر شناسه بی همتا باشد، تنها یک دستگاه موبایل فعال به ازای سیستم عامل موبایل در یک زمان واحد”

2.Viber-5.4.1-for-iOS-iPad-screenshot-002

زمانی که تصمیم گرفتید وایبر روی کدام دستگاه اجرا شود، باید وایبر را روی دستگاه‎های iOS دیگر غیرفعال کنید و این اپلیکیشن را روی دستگاه مطلوب خود فعال کنید.
برای غیرفعال سازی این اپلیکیشن روی دیگر دستگاه‎های iOS، وایبر را اجرا کنید، وارد منوی More Options شوید

و سپس مسیر زیر را طی کنید: Settings > Privacy > Deactivate Account

به یاد داشته باشید که غیرفعال سازی می‎تواند تنها از درون این اپلیکیشن صورت گیرد.

3.Viber-5.4.1-for-iOS-iPad-screenshot-001

این اپلیکیشن جهانی 871 مگابایتی، نیاز به آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد دارای نسخه‎ٍی iOS 7.1 یا بالاتر دارد. به علاوه، این اپلیکیشن برای رزولوشن‎های صفحه‎ی آیفون 5/5s، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس بهینه شده است، ولی فاقد جز WatchKit می‎باشد.

وایبر به رایگان در اپ استور موجود است.