نحوه برطرف سازی گیر کردن تاج دیجیتال در ساعت اپل

اپل یک سند پشتیبانی جدید این هفته با عنوان “ارائه کمک در رابطه با تاج دیجیتال بر روی ساعت اپل شما” منتشر کرد. این پست در پاسخ به شکایت‎های رو به افزایشی بود که کاربران در رابطه با تاج دیجیتال داشتند که بعضی اوقات به نوعی “چسبنده” (به نوعی یعنی گیر می‎کند و خوب چرخانده نمی‎شود) می‎شود، یعنی اینکه بیشتر از حد معمول مقاومت می‎کند.

1

اپل می‎گوید که اگر تاج دیجیتال ساعت شما گیر کرده است یا حرکت نمی‎کند، علت آن احتمالا وجود کثیفی یا خرده آشغال، گرد و غبار، محلول‎های لوسیون و غیره است. اگر شما چنین مشکلی را تجربه می‎کنید، پیشنهاد می‎شود که به آرامی آب گرم و تازه را بر روی تاج به مدت کمتر از 15 ثانیه بریزید. اگر لازم بود این کار را تکرار کنید.

نحوه انجام آن به صورت کامل به این صورت است:

اگر تاج دیجیتال گیر کرده است یا حرکت نمی‎کند، علت آن می‎تواند به علت وجود کثیفی یا خرده آشغال باشد. اگر شما ماده‎ای نظیر گرد و خاک یا محلول‎های لوسیون را اطراف تاج دیجیتال پیدا کردید، مراحل زیر را دنبال کنید تا آن را تمیز کنید، و اگر نیاز بود آن‎ها را تکرار کنید:

1- ساعت اپل خود را خاموش کنید و از شارژر در آورید.
2- اگر بند چرمی دارید، آن را از ساعت اپل خود جدا کنید.
3- تاج دیجیتال را زیر آب تازه و گرم به آرامی به مدت 10 تا 15 ثانیه بگیرید. صابون و دیگر مواد تمیز کننده نباید مورد استفاده قرار بگیرند.
4- به طور مداوم تاج دیجیتال خود را بچرخانید و فشار دهید تا آب به خوبی در بین منفذ ریز بین تاج و مکان قرارگیری آن برود.
5- ساعت اپل خود را با یک پارچه غیر کرک‎دار که سایش ایجاد نکند، خشک کنید.

برای آن دسته از افرادی که می‎توانند تاج دیجیتال خود را بچرخانند یا آن را به داخل فشار دهند، ولی این خود ساعت اپل است که پاسخی نشان نمی‎دهد، اپل خاموش کردن دستگاه و سپس روشن کردن آن یا اجرای ری‎استارت اجباری (برگرداندن به تنظیمات کارخانه) را پیشنهاد می‎کند. شما می‎توانید این کار را فشار دادن و نگه‎داشتن دکمه جانبی و تاج دیجیتال به مدت 10 ثانیه، انجام دهید.

از آنجاییکه این ساعت تنها هفته پیش به بازار عرضه شده است، کاربران اولیه این دستگاه شکایت‎های زیادی تا بحال ارائه داده‎اند، از جمله عملکرد ناپایدار سنسور ضربان قلب در افرادی که تاتو داشته‎اند. این محصول واقعا با یک مشکل عرضه و تقاضای جدی با اینحال روبرو شده است که باعث می‎شود تا ماه ژولای احتمالا شاهد چنین روندی باشیم.