چرا من نمی‎توانم در آیفون 6 یا 6 پلاسم پیام کوتاه معمولی ارسال کنم؟

آیفون شما نه تنها قابلیت دریافتiMessages را دارد که با حباب‎های آبی رنگ مشخص می‎شوند، بلکه پیام های معمول قدیمی در قالب SMS را هم می‎تواند دریافت کند که در قالب حباب های سبز رنگ نشان داده می‎شوند. اگر شما از آیفون 6 یا آیفون 6 پلاس استفاده می‎کنید و متوجه شده اید تنها می‎توانید iMessage های آبی رنگ را ارسال و دریافت کنید، به نظر می‎رسد تنها شما نباشید که چنین وضعیتی دارد. دلیل این امر سوالی است که بعضی از شما داشته‎اید و ما در این پست قصد بررسی آن را داریم.

من یک آیفون 6 دارم و نمی‎توانم پیام های معمولی را ارسال یا دریافت کنم، من تنها می‎توانم iMessage ها را دریافت یا ارسال کنم. چرا قابلیت ارسال پیام کوتاه من کار نمی‎کند؟

این مقاله آموزشی قسمتی از بخش کمک iOS ما است، که هر هفته من در آن سعی می‎کنم مشکلی که شما با آیفون ها و آیپدهای خود دارید را حل کنم. اگر شما سوالی دارید یا در رابطه با مسائل مرتبط با iOS نیاز به کمک دارید و نمی توانید خودتان حل کنید، من شما را به پرسیدن سوال در انجمن های iMore مان تشویق می‎کنم، نیاز به ثبت نام نیست یا می‎توانید به آدرس ایمیل من یعنی [email protected] ایمیل ارسال کنید.

این مسئله به نظر می‎رسد تنها متوجه صاحبان گوشی های آیفون 6 و 6 پلاس شده باشد. بعد از عوض کردن دستگاه‎ها من خودم اخیرا متوجه آن شدم، بنابراین متوجه هستم که این قضیه چقدر روی اعصاب می‎تواند باشد. نگاهی به مراحلی می‎اندازیم که شما می‎توانید برای برگرداندن قابلیت مجدد پیام‎دهی طی کنید.

1- آیفون 6 یا 6 پلاس خود را ریبوت کنید

اولین کاری که همیشه به دنبال داشتن مشکلات باید امتحان کنید یک ریبوت سخت افزاری است. شما می‎توانید با نگه داشتن دکمه Home و Power بر روی آیفون 6 یا 6 پلاس خود این کار را انجام دهید. تا زمانی که لوگوی اپل را مجدد مشاهده نکرده اید هیچکدام از آن‎ها را ول نکنید.

اگر ریبوت کردن باعث برگرداندن قابلیت ارسال پیام کوتاه شما نشد به سمت مرحله دو پیش بروید.

2- قابلیت فوروارد کردن پیام کوتاه را در تمامی چیزها غیرفعال کنید

فوروارد کردن پیامک یا بازپخش پیامک، قسمتی از ویژگی پیوستگی اپل است که در iOS نسخه 8 معرفی شده بود. این ویژگی به شما اجازه می‎دهد که پیام‎های کوتاه حباب سبز

رنگی را بر روی مک و آیپد خود دریافت و ارسال کنید. اگر یک مسئله ارتباطی بین دستگاه‎های خاصی رخ دهد، باعث ایجاد مشکلاتی می‎تواند شود.

مراحل زیر را در آیفون خود برای غیرفعال ساختن فوروارد کردن پیامک به دیگر دستگاه‎ها دنبال کنید:

1- به بخش Setting app در آیفون 6 یا 6 پلاس خود بروید.

2- بر روی Messages آهسته ضربه بزنید.

3- بر روی Text Message Forwarding آهسته ضربه بزنید.

4- قابلیت فوروارد کردن را در تمامی دستگاه‎های لیست شده خاموش کنید.

5- آیفون خود را ریبوت کنید.

3

اگر هنوز هم مشکل رفع نشده است به مرحله بعدی بروید….

3- تنظیمات شبکه را ریست کنید

ریست کردن تنظیمات شبکه یک راه امن برای برگرداندن شبکه از وضعیت بدی که می‎تواند رخ دهد به شرایط عادی است. استثنائی هم وجود ندارد. بنابراین اگر هیچکدام از مراحل بالا جواب ندادند، زمان ریست کردن این تنظیمات رسیده است. به یاد داشته باشید که بعضی چیزها را بعدا باید دوباره، نظیر پسووردهای Wi-Fi، وارد کنید. اگر در رابطه با نحوه انجام ریست کردن تنظیمات مطمئن نیستید مراحل زیر را طی کنید:

1- به بخش Setting app در گوشی خود بروید.

2- بر روی بخش General آهسته ضربه بزنید.

3- بر روی Reset ضربه بزنید، این گزینه در پایین صفحه وجود دارد.

4- بر روی ریست تنظیمات شبکه آهسته ضربه بزنید.

5- پاپ آپی که ظاهر می‎شود را تایید کنید.

6- آیفون شما ریبوت خواهد شد.

2

4- LTE را خاموش کنید یا آن را فقط برای داده ها استفاده کنید

آیفون 6 و 6 پلاس دارای فن آوری VoLTE هستند و اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که اپراتور شما در حال توسعه فعال یا جمع آوری این فناوری می‎باشد، مشخص شده است که اتفاقات جالبی رخ می‎دهد. برای خلاصی از آن‎ها، شما می توانید از فناوری LTE تنها برای داده‎ها استفاده کنید یا اصلا استفاده نکنید. ممکن است این کار ایده‎آل نباشد ولی این وضعیت تنها باید موقتی باشد.

1- به بخش Setting app در گوشی خود بروید.

2- بر روی Cellular آهسته ضربه بزنید.

3- LTE را انتخاب کنید.

4- بر روی Data Only یا گزینه خاموش آهسته ضربه بزنید.

5- آیفون خود را ریبوت کنید.

1

زمانی که ریبوت شدن آیفون شما تمام شود، سعی کنید یک پیامک کوتاه معمولی ارسال کنید. اگر هنوز هم قادر به ارسال یا دریافت آن‎ها نبودید به مرحله بعدی ادامه دهید.

5- ری استور کردن آیفون 6 یا 6 پلاس شما

اگر تمامی مراحل بالا با موفقیت روبرو نشد، یک ری استور باید مسئله را حل کند. انجمن‎های ما نشان داده اند که انجام بعضی از مراحل بالا برای تعدادی از خوانندگان جواب داده است. و امیدوارم شما مجبور نبوده باشید که تا اینجا جلو بیایید. متاسفانه، هیچکدام از مراحل بالا برای من جواب نداد. من در نهایت مجبور به ری استور کردن آیفون خودم و برگرداندن نسخه پشتیبانی مجددا از iCloud خود شدم. بعد از آن دوباره قابلیت ارسال و دریافت پیامک کار می‎کرد.

بعد از پاکسازی کامل داده‎ها و ری استور کردن، شما می توانید از نسخه‎های پشتیبانی iCloud یا iTunes خود استفاده کنید.

چه چیزی برای شما جواب داد؟

اگر قادر به درست کردن مساله ارسال و دریافت پیامک در آیفون 6 یا 6 پلاس خود بودید، چه چیزی برای شما جواب داد؟ حتما از آن با نظرات خود من را آگاه سازید.

و اگر سوال دیگری برای پرسیدن دارید، ما شما را تشویق می‎کنیم که این سوالات را در انجمن سوال بپرس مان مطرح کنید، لازم به ذکر است نیازی به ثبت نام وجود ندارد!