چرا آیپد ایر 2 مجهز به تراشه NFC داخلی است؟

کاملا بدیهی است. اعجوبه تبلت ها ، آیپد ایر 2 ،در واقع در مورد ویژگی ها و مشخصات خود متواضع است. این دستگاه دارای یک تراشه NFC است. موضوعی که ممکن است باعث تعجب شود . ببینید اصلا اپل به بازار عرضه نشده است و راجع به اضافه شدن این تراشه به سخت افزار آن هیچ اشاره ای نشده است . این تراشه دقیقا مانند تراشه موجود در آیفون 6 و آیفون 6 پلاس است . سرویس جدید پرداخت اپل نیز به طور کامل در حول محور آن می چرخد . Apple Pay کاملا برای استفاده از مزایای این تراشه طراحی شده بود . تراشه ای که به عنوان یک سورپرایز با آیپد ایر 2 آمده است . در وب سایت شخصی اپل کاملا مشهود است که تبلت های جدید قابلیت پرداخت بدون تماس را ندارند.

iPad-Air-touch-id

این احتمال وجود دارد که اپل این سخت افزار در آینده نزدیک فعال کند. شاید زمانی که سیستم Apple Pay تکامل یافته باشد.

Apple Pay ، در حال حاضر در یک فروشگاه بزرگ و همینطور در برخی فروشگاه های دیگر نیز پشتیبانی می شود. به نظر می رسد که اپل می خواهد زنجیره های مشارکتی خود را ابتدا در سراسر ایالات متحده و بعد در سطح بین المللی گسترده کند . فروشگاه های کوچکتر ،از یک یا دو آیپد برای این کار استفاده می کنند. آیپد را در اختیار مشتریان قرار می دهند تا قبض خرید خود را با استفاده از این آیپدها (که مرتبط با کارتهای بانکی و یا اعتباری هستند) پرداخت کنند و یا از سرویس های پردازش مانند Square برای این کار استفاده نمایند. فعالسازی تراشه NFC و به تبع آن Apple Pay امکانات خوبی را برای آنها فراهم می آورد. بدین ترتیب ، روند پرداختی های آنها از طریق یک آیپد و بدون نیاز به هر سخت افزار دیگری انجام خواهد گرفت .

iPad-Air-2-NFC

با این حال این سیستم جایگزین پرداخت با کارتهای اعتباری فعلی از طریق کارتخوان ها نخواهد شد. اما به نظر می رسد در شرکتهای کوچک با استقبال بهتری مواجه شود. در حال حاضر، پرداخت بدون تماس از طریق Apple Pay با آیفون 6 و 6 پلاس شروع شده است. با توجه به محدودیت بسیار شدید توزیع ، شرکتهای تجاری کماکان باید امکان پرداخت با کارتهای بانکی به روش قدیمی را میسر سازند. بنابراین در این راستا ، نیاز به انجام یک سری تمهیدات پردازش ازطرف بانک و یا سرویس هایی مانند Square است .فروشگاه های بزرگ رسما شروع به پذیرش پرداخت از طریق Apple Pay کرده اند . در صورتی که کاربرد آن به شدت محدود می باشد . با این حال Apple Pay یک سرویس اسرارآمیز نیست و تنها از طریق تراشه موجود در آیفون 6 یا 6 پلاس عمل می کند. بنابراین کاربران به راحتی می توانند در هر فروشگاهی که این سرویس را فراهم کرده ، پرداخت بدون تماس داشته باشند. به زودی حمایت از این سرویس افزایش خواهد یافت.شاید همزمان با آپدیت ایپد ایر 2 ،شاهد راه اندازی Apple Pay نیز باشیم. بنا بر اطلاعات مکرومری ها ، آیپد ایر 2 ساخته شده با آنتن های داخلی NFC ، برای فروش و حمل آماده نشده اند. بنابراین می توان گفت که پرداخت های بدون تماس فعلا ممکن نخواهد بود . اما این احتمال وجود دارد که این تراشه برای ذخیره اطلاعات Apple Pay تعبیه شده باشد.

redmondpie