آیا قرار است LG، گوشی هوشمند نکسوس بعدی شما را بسازد؟

گوگل، تصمیمت را بگیر

پیش‎بینی کردن اینکه کدام کمپانی قرار است شریک گوگل شود تا نسخه‌ی بعدی نکسوس را تولید کند، به یک بازی سرگرم کننده برای ما تبدیل شده است. چند هفته پیش تصور می‎شد که Huawei قرار است این وظیفه را بر عهده بگیرد اما شایعات جدید انگشت اشاره‎ی خود را به سمت دوست قدیمی گوگل یعنی LG گرفته‎اند.

nexus-6-colors-970-80

این گزارش‎های تازه از ملاقاتی که مدیران گوگل به دفتر اصلی LG در کره‌ی جنوبی داشته‎اند، نشأت گرفته است. به نظر می‎رسد آنها برای بررسی کردن جزییات جانشین نکسوس 6 به آنجا سفر کرده بودند اما هنوز تاییدی مبنی بر صحت این قضیه وجود ندارد.

همچنین شنیده‎ها حاکی از آن است که این گوشی جدید قرار است Nexus 7 نام بگیرد، با وجود اینکه پیش از این نیز تعدادی تبلت با این نام تولید شده است. شاید گوگل تصور می‎کند نگه داشتن ترتیب نام ارزش گیج شدن مشتری را دارد؛ یا شاید LG به جای کار کردن روی گوشی هوشمند در حال ساختن تبلت نکسوس 7 جدید است.

حد N000 وجود دارد

قبل از اینکه که LG شریک سازنده‎ی گوگل هم برای نکسوس 4 و هم نکسوس 5 -که به تازگی بازنشسته شد- بشود، موتورلا وظیفه‎ی ساخت نکسوس 6 را بر عهده داشت. این باعث می‎شود که سازنده‎ی چینی بیشتر از Huawei شانس داشته باشد، اما ظاهرا گوگل گزینه‎هایش را باز گذاشته است.

البته که در اصل ملاقات گوگل با یکی ازشرکای اندرویدی‎اش آنچنان چیزی غیرعادی نیست اما اینطور که معلوم است مطبوعات کره‌ی جنوبی فکر می‎کنند این ملاقات از اهمیت زیادی برخوردار است. گزارش‎ها اعلام کرده‎اند که دستگاهِ تازه، اسم رمز N000 را بر خود دارد -شاید گوگل می‎خواهد سیستم شماره گذاری را دوباره تنظیم و از هیچ شروع کند؟

در این مراحل اولیه، فعلا چیز زیادی در مورد نکسوس بعدی نمی‎دانیم اما گوگل مطمئنا خواستار یک رونمایی از دستگاه برای همین امسال است تا بتواند ورود تا حدودی لکنت وار نکسوس 6 به دنیا را کمی بهبود ببخشد. باید صبر کنیم تا ببینیم کدام یک بین LG یا Huawei در این راه به وی کمک خواهند کرد.