ویندوز ۱۰ به صورت رام موبایلی برای دستگاه‌های اندرویدی می‌آید

با تایید مایکروسافت مبنی بر انتشار رسمی ویندوز ۱۰ در تابستان امسال، این غول دنیای تکنولوژی وعده داده گوشی Xiaomi’s frontrunner Mi 4 (که یک گوشی اندرویدی است) به زودی قادر خواهد بود تا با نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ راه اندازی شود. بله، درست خواندید، و اگر به اندازه‌ی ما شگفت زده شده‌اید منتظر اطلاعات بیشتری از مایکروسافت در این زمینه بمانید.

به گفته‌ی این شرکت بخشی از برنامه‌ی داخلی ویندوز همکاری با زیائومی است و آن‌ها آماده هستند تا ویندوز ۱۰ را به کاربران تلفن هوشمند Mi 4 که به صورت پیش فرض یک موبایل اندرویدی است ارائه کنند. اما زیائومی گفته این اتفاق دقیقاً یک همکاری با مایکروسافت نیست و بیشتر برقراری خط تعامل با این شرکت است. مایکروسافت قصد دارد این کار را با فراهم کرده یک رام (ROM) برای کاربران Mi 4 انجام دهد که البته انجام این کار تنها برای کاربران حرفه‌ای امکان پذیر است چون نصب یک کاستوم رام تا حدی مشکل است و کاربران مبتدی و بی اطلاع از آن دوری می‌جویند.

Windows-10-Xiaomi

با نصب این رام بوت دوگانه‌ای وجود نخواهد داشت، و بنابراین کاربران Mi 4 ذاتاً سیستم عامل اندروید را با رام ویندوز ۱۰ جایگزین می‌کنند. ظاهراً مایکروسافت در حال تلاش برای دریافت بازخورد بازار نسبت به این سیستم عامل است تا آن را برای گروه محدودی از کاربران عرضه کند. این شرکت آمریکایی گفته:

«این همکاری به زیائومی و مایکروسافت اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم باخوردها را دریافت کرده و برای ایجاد تجربه‌ای بهتر برای کاربران چینی تلاش کنند. مایکروسافت برای دیدن پذیرش ویندوز ۱۰ توسط زیائومی و پیشنهاد این فرصت فوق العاده به کاربرانشان هیجان زده است. ما انگیزه‌ی بسیاری برای دیدن بازخوردها داریم.»

خبرهای نوید بخشی وجود دارد مبنی بر این که مایکروسافت به دنبال گسترش این آزمایش برای بردن این سیستم عامل به دیگر دستگاه‌های اندرویدی است، اما بر اساس نفوذ زیائومی در بازار آن‌ها در حال حاضر از وضعیت خود راضی هستند و با توجه به جامعه‌ی کاربران این شرکت که نظراتشان به صورت هفتگی از طریق به روز رسانی به دست می‌آید، مایکروسافت قصد دارد برنامه‌اش را با این شرکت سازنده‌ی تلفن همراه آغاز کند.

Windows-10-phones-main

نظر شما در مورد این مسئله چیست؟ آیا معتقد هستید مایکروسافت دارد گام درستی در این راه بر می‌دارد؟ تفکرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.