اینترنت بی سیم گوگل و انتخاب بهترین سرویس دهنده

اینترنت بی سیم گوگل در هر لحظه برای داشتن بهترین کیفیت، بهترین سرویس دهنده را انتخاب می‌کند. وال استریت ژورنال گزارش داد، اینترنت بی سیم گوگل که در آینده قرار است عرضه شود تنها از یک سرویس دهنده استفاده نخواهد کرد، بلکه با تغییر شبکه‌ی بی‌سیم بهترین کیفیت ارتباط را به مشتریان خود می‌دهد.

اینترنت بی سیم

این گزارش بیان می‌کند که این سرویس از فناوری جدیدی استفاده می‌کند که در آن ارتباط از طریق شبکه‌های موبایل Sprint و T-Mobile و ایستگاه‌های Wi-Fi برقرار می‌شود و بر اساس کیفیت سیگنال برای ارسال تماس‌ها، پیامک‌ها و داده‌ها یکی از این منابع انتخاب می‌شود.

اپل ایدی

اینترنت بی سیم گوگل قرار است در نیمه‌ی اول سال 2015 در آمریکا به صورت سراسری آغاز به کار کند. هزینه‌ی استفاده از اینترنت بی سیم زیاد نخواهد بود و کاربران می‌توانند در هر زمانی از این ارتباط مطمئن استفاده کنند. وال استریت ژورنال می‌گوید، گوگل قصد دارد بهترین و سریع‌‌ترین سرویس اینترنت بی‌سیم را عرضه کند تا کاربران، دیگر نگران انتخاب یک سرویس‌دهنده به صورت بلند مدت نباشند.

این اطلاعات که هفته‌ی گذشته منتشر شده است، برای اولین بار ورود گوگل به حوزه‌ی اینترنت بی سیم را نشان می‌دهد.

گوگل قبلاً در سال 2013 شبکه‌ی اینترنت بی سیم خود را در محدوده‌ی دفتر مرکزی خود در Mountain View آزمایش کرده بود. بعضی از جزئیات این شبکه‌ی بی‌سیم از برنامه‌ای که گوگل به FCC ارسال کرده است، آمده است که  در آن گوگل مجوز راه‌اندازی آزمایشی برای این برنامه که “خدمات بی‌سیم آزمایشی” نامیده می‌شود، درخواست کرده است. در این برنامه گوگل درخواست کرده‌است که بتواند یک شبکه تا شعاع 2 مایلی دفتر مرکزی خود راه‌اندازی کند.