نخستین نرم افزار جهانی شنا برای اپل واچ

آزمایش های زیادی روی اپل واچ انجام شده و داوران همه این نظر را تقریبا تایید کرده اند  که اپل واچ کاملا ضد آب است و می توان آن را بدون اینکه آسیبی ببیند هنگام شنا با خود به همراه داشت.

Apple-Watch-Swim-app-underwater

بر اساس همین قابلیت اپل واچ برنامه نویسان در لندن ، برنامه ای را برای اپل واچ طراحی کرده اند ، که مخصوص شنا می باشد . گفته می شود نخستین برنامه جهانی شنا برای یک دستگاه هوشمند می باشد ، این برنامه می تواند ضربان قلب شناگران را اندازه گیری کند ، همچنین می توان میزان کالری را که هر ورزشکار می سوزاند به راحتی محاسبه نماید ، اپل واچ از این نظر منحصر به فرد است زیرا هیچ دستگاه هوشمندی تا کنون نرم افزاری برای شناگران نداشته است.

توسعه دهندگان همچنین در حال طراحی برنامه شتاب سنج مشابه Pebble برای شناگران می باشد ؛  در مقایسه با Pebble ، توسعه دهندگان گفته اند برنامه ای که برای اپل واچ طراحی می کنند ، شگفت انگیز است اما فقط یک مشکل دارد که با رفتن صفحه اپل واچ متوقف می شود که این هم به علت بهینه سازی باتری می باشد . مدت زیادی نمانده است که اپل واچ آپدیت شود و این برنامه شنا به آن اضافه شود.

به گفته توسعه دهندگان ایجاد یک سری بهبودها در HealthKit در ساخت چنین برنامه ای نقش عمده ای داشته است. ادغام کامل و  کافی HealthKit اجازه می دهد که برنامه ها به راجتی با این کیت هم گام سازی یا  syncs شوند .

به عنوان خبر بد باید بگوییم که در حال حاضر برنامه نویسان نمی توانند برنامه های خود را در آپ استور عرضه کنند.اما استفاده از نسخه نمایشی این برنامه  امکان پذیر است ، و پیش بینی می شود در آینده نه چندان دور  این برنامه توسط برنامه نویسان آپلود شود. و نخستین برنامه جهانی شنا برای یک دستگاه هوشمند را در اپل واچ هوشمند خود داشته باشید.