پیشنهاد جالب وزنیاک درباره ی همکاری اپل و اندروید

استیو وزنیاک یکی از دو استیو پایه گذار کمپانی بزرگ اپل امروز در مصاحبه با Wired حرف‌های جالبی زده است. در این مصاحبه که در کنفرانس اپلیکیشن‌های جهانی آمریکای شمالی انجام شده است، استیو وزنیاک گفته است که به باور او اپل باید تلفن‌های هوشمند همراه با سیستم عامل اندروید منتشر کند! به گفته وی، هیچ چیزی که بتواند اپل را از بازار اندورید به عنوان یک بازار تلفن هوشمند ثانویه دور نگه دارد وجود ندارد… و هر دو می‌توانند در یک عرصه فعالیت کنند.

همانطور که Mat Honan در نشریه Wired اشاره می‌کند، عملی شدن همچین ایده‌ای به صورت فنی غیر ممکن نیست، اما هر کسی که با اپل آشنایی داشته باشد می‌داند که شانس اتفاق افتادن این مورد نزدیک به صفر است.

وزنیاک در طی مصاحبه بیان می‌کند که:

ما (اپل) به خوبی می‌تواند به رقابت بپردازد. مردم طراحی بسیار زیبا و تولیدات محصولات مارا نسبت به محصولات اندرویدی دوست دارند.

البته این اولین بار نیست (و به احتمال زیاد آخرین بار هم نیست) که استیو وزنیاک آشکارا در مورد افکار و طرز نگاه خود به اپل نظرش را ابراز می‌کند، و هنوز هم دوست داریم که دیدگاه‌های جالب بیشتری از طرز دیدش نسبت به صنعت تکنولوژی بشنویم و آگاه شویم.

وزنیاک همچنین در این مصاحبه به مباحث دیگر نیز می‌پردازد، مثل صحبت در مورد فیلم Her، قانون مور، و اینکه چرا فکر می‌کند اپل به زودی اسمارت واچ یا تلویزیون هوشمند خود را معرفی می‌کند.

متن کامل مصاحبه را می‌توانید از اینجا ببینید: مصاحبه استیو وزنیاک

engadget