انتشار نسخه‌ی 10.10.2 سیستم عامل Yosemite توسط اپل

اپل نسخه 10.10.2 سیستم عامل Yosemite را با Wi-Fi بهبود یافته، رفع مشکل امنیتی Spotlight و خیلی ویژگی‎های دیگر وارد بازار می‌کند.

سیستم عامل Yosemite

امروز صبح، شرکت اپل، علاوه بر منتشر کردن نسخه 8.1.3 iOS ، از سیستم عامل Yosemite نسخه 10.10.2 نیز به صورت عمومی پرده برداری کرد. این میان افزار که هفته‎هاست در حال آزمایش شدن است شامل تعمیرات و بهسازی‎هایی در ارتباط با Wi-Fi، مرورگر Safari، همگام سازی هدفون‎های Bluetooth و غیره می باشد که در زبانه Software Update موجود در Mac App Store قابل دانلود کردن است.

گیفت کارت

به روز رسانی سیستم عامل Yosemite نسخه 10.10.2

این بروز‎رسانی به این دلیل به تمامی کاربران سیستم عامل Yosemite توصیه می‎شود که باعث بهبود یافتن پایداری، سازگاری و ایمن شدن مک (Mac) خواهد شد.

این بروز رسانی:

  • مشکلی را که ممکن است باعث قطع شدن Wi-Fi بشود، بر‎طرف می‎کند.
  • مشکلی را که باعث پایین آمدن سرعت لود صفحات وب می‎‎شود، از بین می‎برد.
  • مشکل لود شدن محتویات ایمیل از راه دور-بدون فعال کردن آن از قبل در بخش تنظیمات- توسط Spotlight برطرف می‎کند.
  • همگام سازی صدا و تصویر هنگام استفاده از هدفون Bluetooth را بهبود می‎بخشد.
  • قابلیت مرور کردن iCloud را به Time Machine اضافه می‎کند.
  • کارایی گفتار در VoiceOver را بهبود می‎بخشد.
  • مشکلی که باعث می‎شد VoiceOver، کاراکترهای ورودی در صفحه وب را تکرار کند، بر‎طرف می‎کند.
  • مسئله ای را که ممکن است باعث تغییر غیر منتظره زبان صفحه کلید شود، مورد بررسی قرار می‎دهد.
  • امنیت و پایداری را در مرورگر Safari بهبود می‎بخشد.

علاوه بر این رفع خطاها، در نسخه 10.10.2 یکی از مشکلات امنیتی که توسط Spotlight ایجاد می‎شد، مبنی بر لود شدن محتویات ایمیل از راه دور بدون فعال کردن آن از قبل، و  همچنین آسیب پذیری‎های متنوع دیگری که توسط Project Zero شرکت Google کشف شده بود نیز برطرف می‎گردد. کارایی گفتاری VoiceOver بهبود می‎یابد و قابلیت جستجو کردن iCloud Drive را به Time Machine نیز اضافه می‎شود.

این بروزرسانی به این دلیل به تمامی کاربران سیستم عامل Yosemite توصیه می‎شود که باعث بهبود یافتن، سازگاری و امن شدن مک (Mac) خواهد شد و دیگر اینکه دانلود آن زمانی نخواهد برد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه OS X 10.10.2 به اسناد پشتیبانی اپل در اینجا مراجعه کنید. همچنین کسانی که می‎خواهند در مورد مسائل امنیتی این نسخه از سیستم عامل Yosemite بیشتر بدانند، می‎توانند در این بخش از سایت اپل اطلاعات مربوط را مطالعه کنند.