با آخرین به روز رسانی وایبر حالا می‌توانید در حین تماس چت کنید

مدت‌ها بود که وایبر، پلتفرم VoIP و پیام رسان شرکت Japan’s Rakuten، به روز رسانی جدیدی برای اپلیکیشن آیفون خود منتشر نکرده بود. و دقیقاً زمانی که شما فکر می‌کردید آن‌ها اپ iOS خود را فراموش کرده‌اند، اکنون بسته‌ی به روز رسانی جدیدی منتشر شده است.

Viber-iPhone-6

من همیشه از این که وایبر اجازه نمی‌داد در حین تماس تصویری یا VoIP چت کنم متنفر بودم. این مسئله مورد انتظار بسیاری از کاربران بود چرا که آیفون همیشه از پیام رسانی به هنگام تماس تلفنی پشتیبانی می‌کرد.

در آخرین به روز رسانی وایبر 5.4 برای آیفون، حالا امکان فرستادن تماس VoIP به پس زمینه و باز کردن هر صفحه‌ی دیگری در اپلیکیشن بدون ایجاد مشکل یا قطعی در تماس شما فراهم شده است.

به اضافه‌ی این ویژگی چند وظیفه‌ای، اکنون وایبر اجازه‌ی دسترسی به سابقه‌ی تماس‌ها با یک کاربر را به طور مستقیم از صفحه‌ی چت آن می‌دهد. همان طور که قبلاً ذکر شد، اضافه کردن مخاطبین به وسیله‌ی ویژگی جدید اسکن کدهای QR این اپلیکیشن بسیار راحت‌تر شده است.

برای شروع، زبانه‌ی More را از پایین صفحه انتخاب کنید، گزینه‌ی Add Contact را انتخاب کرده و QR Scanner را لمس کنید تا کدQR را از نمایشگر آیفون یک فرد دیگر اسکن کند.

برای آوردن جزئیات مخاطبی خود در قالب یک کد QR به منظور اسکن شدن توسط دیگران، صفحه‌ی زبانه‌ی More را باز کرده و آیکون کد QR را در بالای راست صفحه انتخاب کنید.

تغییرات بعدی در این انتشار وایبر شامل پشتیبانی از ویژگی iOS’s Dynamic Type و بهبود توانایی استفاده از نام و تصویر یک شخص حتی بدون ثبت بودن نام او در مخاطبین شماست.

و در استفاده از گروه‌های وایبری هم، شما می‌توانید برای تشخیص بهتر گروه‌ها از یکدیگر به آن‌ها یک آیکون متخص به خود دهید.

یادداشت تغییرات وایبر 5.4 برای آیفون:

• نمایش سابقه‌ی تماس‌های شما به طور مستقیم از صفحه‌ی چت‌هایتان

• چت کردن در حین تماس – فرستادن تماس VoIP به پس زمینه و باز کردن هر صفحه‌ی دیگری در اپلیکیشن بدون ایجاد مشکل یا قطعی در تماس شما

• شخصی سازی گروه‌ها با دادن آیکون شخصی به آن

• برقراری راحت ارتباط با دوستان – اضافه کردن یک مخاطب جدید با کد QR و شروع سریع چت با او

• اطلاعات مخاطب واضح‌تر – مشاهده‌ی نام و تصویر یک شخص زمانی که با او ارتباط برقرار می‌کنید، حتی اگر او در لیست مخاطبین شما وجود نداشته باشد.

• زمانی که اندازه‌ی متن‌ها را از تنظیمات تلفن خود تغییر می‌دهید، تغییرات به صورت خودکار در وایبر اعمال می‌شود.

این اپلیکیشن ۸۰.۲ مگابایتی نیازمند یک آیفون با iOS 7.0 یا بالاتر است.

وایبر به صورت رایگان در اپ استور موجود است.