آبمیوه های طبیعی برای سلامتی و کاهش وزن

چیزهایی که قبل از افزودن آبمیوه تازه به رژیم غذایی خود باید بدانید.

آماده برای به حرکت درآوردن آب میوه گیری هستید؟ این ساده ترین راه برای به دست آوردن آب میوه و سبزیجات و افزودن آن به رژیم غذایی خود است.

قبل از آغاز باید نکاتی را که از یک آب میوه انتظار دارید و نکاتی که در مورد مصرف آب میوه مخفی هستند را بدانید.

NutritionJuicing

بزرگترین مزیت

جنیفر بار “Jennifer Barr” متخصص تغذیه می گوید که اگر شما خیلی میوه و سبزیجات مصرف نمی کنید آب آنها یکی راه خوب برای مصرف آن ها است. و مانوئل ویلاکورتا “Manuel Villacorta” بنیانگذار غذاخوردن رایگان که یک برنامه ی کنترل وزن است می گوید :شما هم چنان می توانید میوه ها و سبزیجات را در کنار آب آنها مصرف کنید.

بار می گوید هدف، خوردن دو میوه ی کامل و سه یا چهار عدد سبزیجات در روز است. آنها را از رنگ های مختلف انتخاب کنید با این کار شما می توانید ترکیبی خوب از ویتامین ها و مواد معدنی را به دست آورید.

فاکتور فیبر

هنگامی که آب میوه را می گیرید فیبر آن را از دست می دهید ماده ای که در تمام انواع میوه ها و سبزیجات موجود است. دستگاه های آب میوه گیری آب میوه را از تفاله ها جدا میکنند و فقط تفاله ها دارای فیبر هستند.

می توانید تفاله های دستگاه آب میوه گیری را با آب میوه مخلوط کنید یا در پخت و پز از آنها استفاده کنید بنابراین با این کار شما فیبر را از دست نخواهید داد.

بار اضافه می کند که تفاله ها را برداشته و در سوپ، برنج یا پاستا استفاده کنید این کار باعث غنی تر شدن وعده های غذایی شما خواهد شد.

آیا شما نیاز به یک دستگاه آب میوه گیری دارید؟

دستگاه های آب میوه گیری می توانند گران باشند از 50 دلار تا 400 دلار. بار می گوید برخی از انواع آب میوه گیری ها می توانند تعداد زیادی میوه را با شکستن آنها پوست کندن و شکستن هسته آب گیری کنند.

ممکن است در واقع شما نیاز به یک دستگاه آب میوه گیری نداشته باشید یک مخلوط کن می تواند برای بسیاری از میوه ها و سبزیجات مناسب تر باشد و البته فیبر آن ها را نیز نگه دارد. ویلاکورتا می گوید اگر با مخلوط کن کمی غلیظ می شود می توانید به آن آب اضافه کنید. و شما می توانید هنگام آب گیری میوه می توانید دانه ها و پوست میوه ها را از آن جدا کنید.

هنگامی که آب میوه آماده شد برای رعایت سلامتی آن بهتر است در همان روز آن را بنوشید. برای استفاده های بعدی مخلوط کن و یا دستگاه آب میوه گیری را با دقت با آب بشویید.

PJ-BM132_JUICER_G_20130122173300

به کالری توجه کنید

چه مقدار کالری در آب میوه ی شما وجود دارد؟ این دقیقا به آنچه که داخل آن است بستگی دارد.

ویلاکورتا می گوید: شما می توانید 4 میوه را انتخاب کنید و مقدار کالری آن ها را حساب کنید. اگر به جای میوه ها برای آبگیری سبزیجات را انتخاب کنید قطعا میزان کالری به شدت کاهش خواهد یافت. اگر هم می خواهید بیشتر از سبزیجات استفاده کنید می توانید برای طعم دار کردن آب سبزیجات خود از یک سیب یا یک کیوی استفاده کنید. اگر از میوه ی خالص استفاده کنید مقدار کالری آن می تواند نگران کننده باشد.

می توانید با اضافه کردن پروتئین به آب میوه ی خود آن را متعادل تر کنید. بهترین منابع پروتئین شیر بادام، ماست یونانی، دانه ی کتان و بادام زمینی هستند.

آبمیوه برای کاهش وزن و تسویه کنندگی

آبمیوه می تواند یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش وزن باشد اما ممکن است نتیجه ی معکوس هم داشته باشد.

در رژیم های غذایی فقط با آب میوه ممکن است شما فیبر و پروتئین به میزان کافی دریافت نکنید و احساس گرسنگی خواهید داشت.

بار می گوید: اگر در رژیم غذایی خود فقط از آب میوه استفاده می کنید وسوسه ی خوردن چیزی مانند مقداری کیک یا یک دونات در شما ایجاد خواهد شد زیرا شما خود را محدود کرده اید.

عدم دریافت پروتئین به اندازه ی کافی می تواند باعث از دست دادن بافت های عضلانی شود.

خط کلیدی: با مصر بیش از حد آب میوه ممکن است نتایج آن چه که انتظار می رود نباشد.

در مورد آب میوه به عنوان سم زدایی و پاک کننده ی بدن چه؟ ویلاکورتا می گوید: من هرگز هیچ تحقیق یا مقاله ای ندیده ام که این عقیده را حمایت کند و از آب میوه به عنوان سم زدا و پاک کننده ی بدن یاد کند.

در مورد آنچه که آب آن را میگیرد دقت داشته باشید که محافظ کبد و کلیه های شما باشند.

ادعاهای دیگر سلامتی

به عنوان دیگر نکات سلامتی این درست است که رژیم های غذایی بر پایه ی گیاهان خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد. اما تحقیقات خاصی در رابطه با آب میوه ها این موارد را نشان نمی دهد.

برخی تحقیقات ارتباط بین آب میوه ها و سیستم ایمنی بدن را نشان می دهند. بار می گوید اما هر تحقیقی که بر روی سیستم ایمنی بدن صورت گرفته تاثیر خوردن میوه و سبزیجات بر آن را نشان داده است نه آب آن ها.

shutterstock_1099353741

اگر شما در حال مصرف داروی خاصی  هستید

قبل از مصرف هرگونه آب میوه با دکتر خود مشورت کنید با اینکار می توانید از مشکلات بالقوه جلوگیری کنید.

به عنوان مثال مقدار زیادی از غذاهای سرشار از ویتامین K مانند کلم و اسفناج ممکن است مشکلات خونی برای افراد ایجاد کند.

منبع :

منبع : webmd

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا