مجموعه آفیس برای iOS

آفیس مایکروسافت برای دستگاه های اپل ios (آیفون و آی پد)

مایکروسافت درحال آوردن محصولات آفیس اش به iOS برای دستگاه های اپل شامل آیفون و آی پد است ، خبرگزاری “The Verge” ماه پیش چند اسکرین شات روی سایتش قرارا داد و اشاره کرد که این بسته نرم افزاری در اوایل سال 2013 میلادی به عنوان یک مجموعه نرم افزار های مجانی با قابلیت باز کردن پرونده ها که با استفاده از یک عضویت در “Microsoft 360” می تواند به ابزار های ساده ویرایش آفیس هم دست پیدا کند.

مایکروسافت در صحبت های عمومی اش راحع به پروژه عرضه آفیس برای iOS مرموز بوده است و چند سال را راجع به نقشه های این کمگانی برای عرضه این محصولات بی جواب گذاشته است.

آفیس برای گوشی های هوشمند

با اشاره وبلاگ “Mac4ever” نشانه هایی از برنامه های آفیس برای iOS  در سایت مایکروسافت شروع به پیدایش کردند ، اگرچه به نظر می آید که برچسب های محصولات به صورت نادرستی و برای پوشش دادن مقاله های پشتیبانی سایت ایجاد شده اند.

یک مثال از این قضیه ، یک سند است که درباره ایجاد فرمت های عددی دلخواه در برنامه “Excel” آفیس در سایت پشتیبانی مایکروسافت برای آمریکا توضیح می دهد. نوشته شده که این سند در “Excel 2013” کاربرد دارد  ، در حالی که در سایت فرانسوی آن به اشتباه نوشته شده که برای “Excel” برای آیپد کاربرد دار. جستجوی های ما در سایت مایکروسافت نتایجی دیگر را به ما نشان داد که شامل “Excel برای آیپد” ، “PowerPoint برای آیپد” و “Office Mobile برای آیفون” می باشد.

مجموعه آفیس برای آیفون

با وجود اینکه این برچسب های جدید محصولات چیز اضافی را به ما درباره نقشه های مایکروسافت درباره ی آفیس نمی گوید ،به نظر میآید که وجود این محصولات را تایید می کند و این کمپانی سعی دارد که سایت پشتیبانی آنها را قبل از ارائه خود محصولات آماده کند.

آفیس برای آیپد

اگر این اتفاق بیافتد کاربران اپل قادر خواهند بود تا فایل های آفیس را بر روی آیفون یا آی پد خود ایجاد کرده و آنها را به صورت حرفه ای ادیت کنند. احتمالا تمامی قابلیت های آفیس مایکروسافت بر روی ویندوز به دستگاه های ios نیز اضافه شود. keynote شرکت اپل نیز رقیبی برای آفیس در مایکروسافت بشمار می آید. رقابت این دو در app store جالب خواهد بود

 

https://iapplecenter.com/wp-content/uploads/2012/12/200×11015.jpg

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا