آمار جدید استفاده از سیستم عامل iOS و اندروید

با توجّه به آمار جدید اپ‌استور اپل برای توسعه‌دهندگان، در حال حاضر بر روی 71 درصد از گوشی‎های آیفون، آی‎پاد لمسی و آی‎پد سیستم عامل iOS 9 نصب شده است، این آمار نسبت به دو هفته‎ی پیش، افزایش 1 درصدی داشته است.

iOS-9-adoption-rate-71-percent

آمار استفاده از آی او اس

آمار استفاده از سیستم عامل iOS 8 به‎شدت در حال کاهش است. در دو هفته‌ی گذشته آمار این سیستم عامل، 22 درصد بود ولی بر طبق آمار جدید به 21 درصد کاهش یافته است و این مسئله نشان می‎هد که بسیاری از کاربران، طی 14 روز سیستم عامل iOS 8 خود را بروزرسانی کرده‎اند.

نسخه‎های قبلی سیستم عامل iOS – یعنی iOS 7 و قدیمی‎تر بر روی 8 درصد از دستگاه‎ها فعال هستند. طبق آمار گرفته شده در ماه پیش، 67 درصد کاربران از سیستم عامل iOS 9 استفاده می‎کردند و به این معنی خواهد بود که در فصل‎های بعدی و آغاز تعطیلات کاربران بیشتری از این سیستم عامل استفاده خواهند کرد.

با توجّه به گزارش گوگل برای توسعه‌دهندگان اندروید، سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو بر روی 0.5 درصد از گوشی‎های هوشمند اندروید و تبلت‎ها فعال می‎باشد.

اندروید مارشمالو بیش از 2 ماه در دسترس کاربران بوده است. اگر نسخه‎های مارشمالو، Lollipop و KitKat سیستم عامل اندروید را در کنار هم قرار دهیم، به طور کل در 66.6 درصد از دستگاه‎ها فعال می‎باشند. سیستم عامل اندروید 2.2 و بالاتر نیز که بر روی دستگاه‎های فروخته شده در کشور چین و جاهای دیگر نصب شده است از خدمات گوگل و پلی‎استور پشتیبانی نمی‎کنند و باید بروزرسانی شوند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا