امنیت اندروید

آنتی ویروس اندروید به شدت ضعیف و پر اشتباه شده است

آنتی ویروس اندروید بر روی سیستم عامل اندروید قرار دارد. و ظیفه آنتی ویروس اندروید چک کردن برنامه های نصب شده بر روی اندروید است. آخرین نسخه سیستم عامل آندروید به عنوان یکی از پر باگ ترین نسخه ها از زمان نسخه “Honeycomb” تا بحال نام گرفته است. ولی با این وجود به آن امن ترین نسخه آندروید هم گفته اند. گوگل به اندروید نسخه 4.2 یک ویژگی قدرتمند و خاص اضافه کرد که کد های مخرب یا با پتانسیل آسیب وارد کردن به دستگاه شما را در برنامه هایی که اجرا می کنید اسکن می کند. ولی به هرحال بر اساس تخقیقات محققان دانشگاه NC State ، نرم افزار محافظ شرکت گوگل یعنی آنتی ویروس اندروید حتی نزدیک به سطح راضی کننده هم نیست.

دقت آنتی ویروس اندروید

مشخص شده که سرویس تایید برنامه گوگل در آنتی ویروس آندروید ، در مقایسه با بعضی برنامه های ضدویرس که دقت %50 یا %100 درصد تشخیص دارند ، فقط %15.32 درصد اوقات برنامه های مخرب را پیدا می کند. این آزمایش 1,260 برنامه مخرب را روی آن امتحان کرد که برنامه تشخیص ویروس داخلی آندروید فقط تعداد 193 عدد از آنها را پیدا کرد و مابقی ویروس ها موفق به فرار از آنتی ویروس اندروید شدند…

نسخه جدید آنتی ویروس اندروید

“Xuxian Jiang” یک استادیار ر رشته کامپیوتر در دانشگاه NC State  می گوید : ” گوگل با معرفی سرویس تایید برنامه ی آندروید توسط آنتی ویروس اندروید نسخه 4.2 ، تعهدش را به بهتر کردن امنیت اندروید نشان داده است و بر اساس نتایج ارزیابی های ما ، ما حس می کنیم که این سرویس هنوز در حال تولد است و جای برای بهبود وجود دارد و مدت زیادی لازم دارد تا کامل و جامع و بدون نقص شود.”

گوشی آنتی ویروس اندروید

البته این نکته باید ذکر شود که در شرایط دنیای واقعی و به صورت عادی کاربران کمتر با برنامه های مخرب روبه رو می شوند و این برنامه ها بیشتر در برنامه های پولی دانلود شده پیدا می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا