اپل آیپد مایکروسافت

آیا درشغلتان هم باید از محصولات اپل استفاده کنید؟

اپل محصولات خیلی خوبی تولید می کند ، ولی آیا این برای اینکه کارمندانتان را در سال 2013 با مک بوک ای مک های جدید اپل مجهز کنید کافی است؟ 10 سال پیش، اصلا همچین بحثی وجود نداشت. انتخاب های شما یا مایکروسافت ویندوز بودند یا مایکروسافت ویندوز. امروز اپل به بازار مایکروسافت ضرر بزرگی زده است .مردم عاشق آیپدهایشان هستند. و خیلی از همین مردم می خواهند بدانند که آیا باید برای کارشان هم محصولات اپل را خریداری کنند یا نه. من میگویم نه. یک آیپد زیبا و بسیار سرگرم کننده حتی در سال آینده هم بهتر از این است که برای استفاده در کارتان از ویندوز استفاده کنید.

من اعتراف می کنم که آمار و ارقام نظریه من را پشتیبانی نمی کند مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که 40 میلیون نسخه از ویندوز 8 به فروش رفته است ، ولی یک گزارش اقتصادی جدید در آمریکا نشان می دهد که فروش دستگاه های ویندوزی 21% نسبت به پارسال کاهش داشته است و فروش تبلت های ویندوز8 در آمریکا “تقریبا وجود ندارند”. فروش کلی کامپیوتر های رومیزی نسبت به پارسال کاهش داشته است و سیستم عامل جدید مایکروسافت هنوز اثر بزرگی بر روی بازار نگذاشته است. من افراد زیادی را می بینیم که در کارشان از آیپد یا آیفون اپل استفاده می کنند و از آن هم بسیار لذت می برند و این دستگاه های اپل یک هدف خوب را دنبال می کنند : دسترسی سریع و راحت به اینترنت برای چک کردن ایمیل ها ، خواندن کتابهای مورد علاقه و تماشای فیلم.

دستگاه های اپل iOS

بسیاری از مشتریان از من می پرسند که آیا یک مک بخرم یا ویندوز؟ و من همیشه یک جواب به آنها می دهم : اگر میخواهید که برای بدست آوردن نتایج مشابه پول بیشتری پرداخت کنید ، یک مک بخرید. ولی درصورت اینکه شما شغلی ندارید که به شدت به گرافیک وابسته باشد ، ( اپل همیشه نرم افزار و سخت افزار های عالی برای گرافیک ساخته است.) باید از محصولات مایکروسافت استفاده کنید.

مقایسه مایکرسافت و اپل

برای شروع شبکه های کوچک ، متوسط و بزرگ شبکه های مایکروسافت هستند. من محصولات شبکه اپل را در میان جامعه ای مردم که به آنها خدمت می کنم حتی به اندازه یک نقطه کوچک هم نمی بینم. مگر اینکه شبکه های شما کاملا “cloud based”باشند ، ( که چند کمپانی را می شناسم که هستند) شما نیاز به یک سرور و شاید حتی یک سرور میل و پرینتر ها ، روتر ها ، هاب اه و اکسس پوینت خواهید داشت. و همه اینها با نرم افزار های مایکروسافت گره خورده اند. این روزها مک بوک و ای مک در شبکه های مایکروسافت به خوبی عمل می کنند ، ولی محصولات مایکروسافت بامنابع سیستمی کمتر کار بهتری را انجام می دهند. پس چرا برای خودتان سردرد اضافه احتمالی (و هزینه) درست کنید مگر اینکه چیزی که از اپل میخواهید واقعا خاص باشد؟

اپل برای محصولاتش برنامه های بیشماری دارد. ولی بین یک برنامه که به شما اجازه می دهد تقویم تان را چک کنید یا مسیر یک بازار هفتگی را ببینید و یک برنامه که کار شما را پیش می برد تفاوت هست. البته ، برنامه های کاری “cloud based” زیادی از طرف کمپانی های در حال رشد در فروشگاه اپل هست ، ولی به جز سرویس هایی مثل “Salesforce” و “Netsuite” من برای برنامه های کاری “cloud based”  دیگری آینده درخشانی پیش بینی نمی کنم. من هنوز برنامه های کلاینت سرور ( با قابلیت دسترسی از اینترنت و موبایل) می بینم که وسط کمپانی های بزرگی مثل “Sage”و “Oracle” و “SAP” و “Epicor” و البته مایکروسافت منتشر می شود. و با وجود اینکه برنامه های گوگل بسیار عالی و معروف هستند ، بیشتر افرادی که من میشناسم هنوز ار بزنامه های آفیس شرکت مایکروسافت استفاده می کند. چرا؟ آنها با ابزار علیه مایکروسافت ساخته شده اند و از پایگاه داده های “SQL” مایکروسافت استفاده می کنند. آنها برای شبکه های داخلی مایکروسافت ساخته شده اند و  توسط افرادی که از مایکروسافت مدرک گرفته اند پشتیبانی می شوند.

مایکروسافت برای شرکت ها نرم افزار می سازد و مهم تر از آن ، نرم افزار پایگاه داده می سازد. مخصوصا “SQL” و بیشتر برنامه های کاری از این پایگاه داده ها استفاده می کنند.

و بعد از آم مسئله پشتیبانی در میان است. مایکروسافت که کمپانی است که براساس کانال های مختلف با صدها هزار نفر از برنامه نویسان ، توسعه دهندگان  و دیگر متخصصان در نمایندگی های سرتاسر دنیا اداره می شود. اگر شما یک شرکت کوچک دارید که از اپل و برنامه های “cloud based” اپل استفاده می کنید ، این یک نیاز بزرگ نیست. ولی وقتی که چند نفر را استخدام کنید و در جدول سازنده نرم افزارها بالا بروید ، نیاز شدید به پشتیبانی IT را خواهید دید.این افراد نه تنها چیزهایی که خراب می شوند را درست می کنند ، بلکه به شما در برز رسانی ، گزارش دهی ، دسترسی از موبایل و امنیت نیز کمک می کنند. اپل همچنان روی نگه داشتن کنترل سخت روی تکنولوژی محصولاتش پافشاری می کند و درگیر شدن با همکارانش را به صورتی محدود نگه می دارد و ترجیح میدهد که مشتریانش را به مغازه های نمایندگی اپل بکشاند.مایکروسافت همیشه برخورد دیگری داشته و بر شبکه گروهی اش برای فراهم کردن سرویس های موثری که کاربرانش به آن نیاز دارند تکیه کرده است. در طول چند سال اخیر اپل نیز مایکروسافت را مجبور به افزایش کیفیت محصولاتش کرده است.پس چرا این فرصت را برای داشتن مشکلات پشتیبانی باز کنیم؟

مک بوک اپل

مک بوک اپل با ویندوز و مک

یکی از کسانی که در شرکت ما کار می کند یک مک بوک دارد که روی آن هم ویندوز مایکروسافت نصب است و هم Mac OS. پس این لپ تاپ برای قادر بودن به اجرای این دو سیستم عامل با حافظه بیشتری تولید شده است. او همچنین یک کانکشن “remote desktop” داشت که یکی دیگر از محصولات معروف مایکروسافت است که امکان دسترسی به برنامه های کاری روی سرور را از راه دور  از طریق یک رابطه محافظت شده به کاربر می دهد. او جسجو ها  یادداشت برداری هایش را در مک عزیزش انجام داد ولی برای نگاه کردن به سفارشات و چک کردن “Outlook” برای ایمیل وارد ویندوز شد. من به علاقه او نسبت به محصولات اپل احترام میگذارم ، ولی این به نظر کار اضافی نمی آید؟ آیا این یک فرصت برای پشتیبانی بیشتر نیست؟

من اپل را دوست دارم.و اگر شما یک شرکت کوچک دارید و از برنامه های کوچک “cloud based” استفاده می کنید، هیچ مشکلی با استفاده از حصولات اپل نخواهید داشت.  حتی اگر کار شما بزرگتر از این است ، مطمئن هستم که با مقدار کافی تلاش شما می تانید یک شبکه راضی کننده برپا کنید که هم از محصولات اپل و هم محصولات ویندوزی پشتیبانی کند.ولی بیشتر کارمندان و مدیرانی که من میشناسم کارشان را طیق چیزی که منطقی است انجام می دهند ، نه طبق احساسات.آنها در تکنولوژی هایی سرمایه گذاری می کنند که به آنها بهترین جواب و بهره وری را می دهد.پس اگر شما حدس می زنید که نیازهایتان از حد فرا تر است، شما با تکنولوژی مایکروسافت راحتتر خواهید بود. این که ویندوز 8 و تبلت سرفیس مایکروسافت از محصولات اپل بهتر هستند یا نه جای بحث دارد، ولی آنها با هم رقیب هستند. و حداقل در آینده قابل پیش بینی برای محیط کاری بهتر هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا