ios5

آیفون ۴اس با صدای شما کار میکند

از زمان معرفی آیفون 3gs شایعات فراوانی پیرامون یک سیستم هوشمند داخلی در ios که با فرمان صوتی کار می کند منتشر شد. دیروز سایت خبری 9to5mac در هنگامی که از تمامی اطلاعاتی که از نسل بعدی آیفون ٬ یک مطلب کلی ارائه کرده بود جزئیات دقیقی نیز در مورد این سرویس جدید که در ios 5 وجود دارد بیان کرد .این سیستم که Assistant نام دارد قابلیت مدیریت سرتاسر ios را با فرمان صوتی برای شما فراهم می کند . علاوه بر امکانات دسترسی به بخش های مختلف ios ٬ وظیفه Assistant رسیدگی به تمامی برنامه ها و یادآوری هایی است که بوسیله فرمان صوتی شما ایجاد شده است ٬ خواهد بود .

آیفون 4اس و صدا

با این ویژگی کاربران در IOS 5 قادر خواهند بود تا تمامی امور خود از جمله ، برنامه ریزی های زمانبندی شده ، ارسال پیام اس ام اسی ، بازیابی اطلاعات و حتی امکاناتی بیشتر از این را با استفاده از فرمان های صوتی انجام دهند . این امر با حالت تشخیص صدای بسیار پیشرفته میسر می شود. آیفون نسل بعد و همچنین آیپد2 برای کار با این سرویس میباست چند ثانیه دکمه Home را لمس کنید و نگه دارید . شروع به کار این سیستم بسیار سریع تر از Voice control خواهد بود و آن هم به دلیل استفاده از پردازنده A5 و رم قوی تر در این دو سخت افزار است .نقطه ی قوت این سرویس Assistant این است که کل صفحه شما را پوشش نخواهد داد و به مانند مولتی تسکینگ ٬ یک چهارم صفحه شما به این برنامه تعلق خواهد داشت . دسترسی به Assistant حتی از lock screen نیز امکان پذیر می باشد .

پروسه ساخت این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده است و امکان دارد رابط کاربری و برخی از امکانات آن در آینده ای نزدیک تغییر کند .
در آنجا که تعداد دستورات سرویس مشابه و قدیمی Voice Control بسیار محدود است ٬ امکان این وجود دارد که اپل دسترسی به Voice Control را بوسیله اسلاید کردن به کاربران ارائه دهد و دکمه Home را مختص استفاده از سرویس Assistant کند .

iphone 4s assistant

Assistant با امکاناتی بی پایان ارائه شده است بنابراین اپل در بخش از رابط این سرویس ٬ یک دکمه کوچک اینف(اینفورمیشن) قرار داده است . در info می توانید دستورات رایج و پرکاربرد را ببینید ولی البته اینها تنها دستورات صوتی موجود نیستند بلکه بصورت نمونه و برای نشان دادن اصطلاحات نیز هستند .همچنین در کنار دکمه info ٬ دکمه نقره ی دیگری وجود دارد که یک میکروفون بهمراه یک پرتو شعله ی گرافیکی را نشان می دهد . این شعله نمایانگر آن است که ios در حال گرفتن اطلاعات از شما می باشد.

بخش هیجان انگیز Assistant ٬ استفاده از فرمان صوتی شما برای تایپ sms یا نوشتن متن در imassage است . بصورت مثال وقتی در حال صرف شام هستید ٬ با گفتن من شام می خورم ٬ دیگر نیاز به تایپ کردن این متن نخواهد بود و بصورت اتوماتیک فرمان صوتی شما آنالیز خواهد شد و جالب تر آنکه اگر فرمان صوتی شما به هر دلیلی درست آنالیز نشود و نوشته ایجاد شده با گفته شما تفاوت داشته باشد با گفتن واژه NO (نه) میتوانید متن را پاک کرده و دوباره شروع به صحبت کنید و پس از پایان آن نیز می توانید با گفتن واژه YES(بله) آنرا تایید و ارسال نمایید و همچنین گفته می شود اپل این سرویس را گسترش خواهد داد و بر روی سیستمی که با آنالیز صدای شما ٬ دسترسی شما را به آلبوم های موسیقی یا هر بخش شخصی در سیستم عامل باز می کند. Assistant هماهنگ سازی فوق العاده ای با Gps و Map سیستم عامل دارد بصورتی که در هرجای سیستم عامل باشید با فعال سازی Assistant ٬ میتوانید اعلام کنید که چطور می توانید به مکانی خاص بروید ٬ پس از پردازش درخواست شما ٬ برنامه Map باز شده و با استفاده از Gps شما را راهنمایی خواهد کرد .

سوال از آیفون

یکی دیگر از بخش های فوق العاده این سرویس ٬ پیوند خوردن با Wolfram Alpha است . Wolfram Alpha برای کمتر کسی ناشناخته است . Wolfram Alpha یک سیستم آنلاین محاسباتی و اطلاعاتی است که شما می توانید هر چیز محاسباتی را از آن بپرسید و یا حتی مشکلات ریاضی خود را با آن در میان بگذارید . بطور مثال می توانید بپرسید که ۱۰ فوت در واحد سانت چقدر می باشد و تنها در چند ثانیه جواب خود را خواهید دید . با همراه شدن با Wolfram Alpha دسترسی شما به دنیای نامتناهی از اطلاعات باز خواهد شد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا