آیفون 7 می‎تواند دارای دو دوربین عقب متفاوت باشد

‎به گزارش آی اپل سنتر شایعات زیادی در رابطه با ویژگی‎هایی که ممکن است در آیفون 7 وجود داشته باشد یا نداشته باشد وجود دارند. آخرین شایعه‎ها از سوی خود اپل می‎آیند که حق انحصاری یک تکنولوژی جدید را ثبت کرده است که در مدل بعدی خود می‎تواند استفاده کند.

آیفون 7 با دو دوربین

سایت Patently Apple دریافته است که کمپانی اپل یک سیستم دوربین دوتایی را برای آیفون به وجود آورده است که توسط آن، کاربران می‎توانند بهترین کیفیت تصویری که یک گوشی هوشمند همراه می‎تواند به دست آورد، داشته باشند.

iphone-7-could-launch-with-two-different-rear-cameras-498588-2

این تکنولوژی ضرورتا چیز جدیدی نیست، کمپانی HTC در گوشی M8 از دوربین‎های دوتایی استفاده کرده است، ولی روش استفاده‎ی اپل، مشخص نیست. با اینحال، درخواست این حق انحصاری اشاره به این دارد که این آیفون می‎تواند دارای دو دوربین متفاوت باشد، یکی دارای لنزهای باز و دیگری دارای طول فوکوس عمیق‌تر. طبق اشاره‎ی منبع بالا هدف نهایی این است که کاربر بدون در معرض خطر انداختن کیفیت تصویر، امکان زوم را داشته باشد.

دو دوربین با اهداف متفاوت در آیفون 7

در همین حین، اعتقاد بر این است که این دو دوربین می‎توانند، هرکدام دارای یک هدف متفاوت باشند. یکی برای گرفتن تصاویر و دیگری برای ضبط ویدیو‎ها، بنابراین، برای بهینه کردن عملکردشان دارای تنظیمات مخصوصی باشند.

به علاوه، آن‎ها یک تصویر را در آن واحد با تنظیمات رنگی و با نور متفاوت می‎گیرند و نتایج را برای به دست آوردن یک کیفیت بهتر با هم ترکیب می‎کنند. بخشی از حق انحصاری مذکور، اشاره به این دارد که این قضیه اینچنین می‎تواند باشد:

“بعضی از نمونه‎ها، تصویر نهایی، حداقل از قسمتی از داده‎های تصویر اول و داده‎های تصویر دوم ایجاد می‎کنند. در بعضی از نمونه‎ها، تصویری حد واسط، با بهبود بخشیدن تصویر اول با استفاده از داده‎های تصویر دوم تولید می‎شود. بعضی از نمونه‎ها تصویر اول و تصویر دوم را در یک اینترفیس مشترک بر روی صفحه‎ی نمایش نشان می‎دهند.”

و مورد دیگر اینکه، هرکدام از این دو دوربین می‎توانند نقش خود را داشته باشند و تصویر اشیاء مختلفی را بگیرند. اپل چنین توضیح می‎دهد:

“در بعضی از نمونه‎ها، ماژول 3084 دوربین دوم را می‎توان به عنوان یک ماژول دوربین تلفوتو (telephoto) به منظور زوم کردن روی صورت یک کودک، هنگامی که سعی دارد شمعی را فوت کند استفاده کرد. ماژول 3082 دوربین اول، می‎تواند تصاویر ثابتی با رزولوشن بالا از صورت خندان او بگیرد. در بعضی از نمونه‎ها، ماژول 3082 دوربین اول، همزمان در حال ضبط ویدیوهای استانداردی با کیفیت 1080p و فریم‌‌ریت 30fps از گروهی از کودکانی می‎باشد که دور هم جمع شده‎اند و اطراف کیک در حال آواز خواندن هستند.”

مشخصا، هنوز به طور یقین آشکار نیست که آیفون 7 یا مدل بعدی آن، دارای چنین تکنولوزی‌ای هستند، ولی کاملا مشخص است که اپل به دنبال راه‎هایی به منظور نزدیک‌تر شدن به کیفیت ارائه شده توسط یک دوربین DSLR است. باید صبر کنیم و ببینیم آیفون 7 دارای چنین تکنولوژی‌ای خواهد بود یا نه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا