اتومبیل جدید CX-9 شرکت مزدا

اتومبیل جدید شرکت مزدا (Mazda) به نام سی ایکس نه (CX-9) تکنولوژی‎های رانندگی نیمه اتوماتیک را در محیطی خانواده پسندانه در اختیار شما قرار خواهد داد

قبل از این که اتومبیل‎ها بتوانند به طور کامل اتوماتیک شده و بدون استفاده از کمک هیچ انسانی خودشان را از نقطه‎ی آ به نقطه‎ی ب برسانند، ابتدا لازم است که رانندگان به این تکنولوژی اعتماد کرده و به استفاده روزمره از آن عادت کنند. دقیقا در همین جا است که تکنولوژی سیستم‎های همیاری راننده در حفظ رانندگی در خطوط (Lane Keep Assist systems) یا LKAS وارد میدان می‎شود، تکنولوژی‎ای که از دوربین‎های دیجیتال و سنسور‎ها و رادار‎ها استفاده کرده و مطمئن می‎شود که اتومبیل مربوطه در طول رانندگی در آزادراه‎ها در بین خطوط مشخص شده باقی بماند.

وقتی که این سیستم به اتومبیلی اضافه شود، مانند کاری که شرکت مزدا با اتومبیل سی ایکس نه خودش کرده است، تکنولوژی مربوط به آن –به اضافه‎ی سیستم کنترل راداری کروز شرکت مزدا (Mazda Radar Cruise Control) یا MRCC- می‎تواند فرد راننده و اعضای خانواده‎ی او را با تکنولوژی رانندگی نیمه خودکار آشنا کند، بدون این که هیچ‎گونه ترس یا دلهره‎ای در آن‎ها ایجاد کند.

1

خوشبختانه، اتومبیل سی ایکس9 جدید شرکت مزدا پا را از این فراتر گذاشته و تکنولوژی‎های بسیار بیشتری از یک کمک جزئی در سیستم هدایت فرمان را با خود به این نسل آورده و به شما ارائه می‎دهد. این اتومبیل همچنین از جنبه‎ی اسپرت بودن نیز پیشرفت زیادی داشته است، کارایی و بازدهی بالاتری داشته و پالایش کلی و جامعی را برای ساختن یک اتومبیل سایز بزرگ مناسب خانواده‎ها انجام داده است.

در قسمت داخلی اتاقک این اتومبیل، افرادی که این وسیله را خریداری می‎کنند می‎توانند چرم ناپای استفاده شده برای روشن صندلی‎ها را مشاهده کنند، که به همراه استفاده از چوب بلسان ژاپنی و آلومینیم صیقل داده شده، برای طراحی محیط داخلی این اتومبیل استفاده شده است. همچنین خریداران این اتومبیل از سرویس نمایشگر سربالا یا هاد (head-up display (HUD)) اضافه شده به این مدل، سیستم صوتی حرفه‎ای باس و یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی تماما لمسی 7 یا 8 اینچی شرکت مزدا، به نام مزدا کانکت (MAZDA CONNECT)، نیز بهره‎مند خواهند شد.

2

کابین جدید بروزرسانی شده و مجهز به تکنولوژی‎های مختلف و تازه‎ی این اتومبیل، به همراه سیستم کنترل تند و تیز و دست‎فرمان حرفه‎ای‎تر آن به خوبی با یکدیگر هماهنگ شده‎اند. البته این مسئله را باید قبول کرد که، با این که این ویژگی‎های جدید اضافه شده به این اتومبیل برای افرادی که به طور عمیق از خود رانندگی کردن لذت می‎برند بسیار عالی و مناسب و لذت‎بخش است، ولی برای افراد یک خانواده و یا سفر‎های خانوادگی ویژگی‎های مهم و حائز اهمیتی نیست. چیزی که برای این افراد مهم است، موتور جدید چهار سیلندر و 2.5 لیتری توربو شارژ این نسخه اتومبیل سی ایکس نه است، که بهبود عملکردی 20 درصدی را نسبت به مدل‎های قبلی از خودش نشان داده است.

3

این بدین معنی است که این اتومبیل به همان اندازه که برای افرادی که از رانندگی لذت می‎برند مناسب است، برای افرادی که از پرداخت پول زیاد برای سوخت اتومبیل‎شان بیزار هستند نیز مناسب است.
پس به نظر می‎رسد که اتومبیل سی ایکس9 جدید مدل 2016 شرکت مزدا شکاف بزرگی که بین اتومبیل‎های بزرگ و اتومبیل‎های سبک خانوادگی در بازار موجود بوده است را پر خواهد کرد. این اتومبیل طراحی ظاهری بسیار زیبا و چشم‎نواز را، به همراه تکنولوژی رانندگی نیمه خودکار و چابکی و سبکی اتومبیل‎های اسپرت را در یک جا برای شما فراهم خواهد کرد. این مسائل چیزهایی هستند که نبودشان تا به حال در این سبک اتومبیل‎ها حس می‎شده است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا