استفاده‌ی اپل از صفحه‎ی نمایش نازک‎تر، درخشان‎تر و سبک‎تر

بر طبق گزارشات، شرکت اپل در حال كار بر روى فناورى صفحه‎ی نمايش پيشرفته مى‎باشد كه نازک‎تر، درخشان‎تر و سبک‎تر است. با توجه به این گزارش، Tim Culpan از نمایندگان بلومبرگ از بخشی تصمیمات اپل در مورد تكنولوژى آينده‎ی صفحه‎ی نمايش آيفون، آيپد و… رونمايى كرده است. گزارش Culpan نشان مى‎دهد كه كمپانى اپل یک آزمايشگاه مخفى در پارك علوم تايوانى‎ها به راه انداخته است و حدود 50 مهندس در حال كار كردن بر روى نسخه‎ی پيشرفته‎ی صفحه‎ی نمايش LCD و OLED مى‎باشند.

هدف اپل ساخت صفحه‎ی نمايش‎های نازک‎تر، سبک‎تر، درخشان‎تر و با انرژى كارآمد بيشتر نسبت به فن‎آوری صفحه‎ی نمایش استفاده شده در تولید فعلی گوشى‎هاى آيفون و آيپد مى‎باشد. گزارش تاكيد مى‎كند شرکت اپل علاقه‎ی بسیاری به فناورى OLED دارد. زیرا اين صفحه‎ی نمايش نيازى به نور پس زمينه ندارد. بنابراین مى‎تواند در بهبود انرژی کمتر تاثیر داشته باشد. این مسئله مورد علاقه‎ی شركت کوپرتینو (Cupertino) نیز هست.

Apple-building-in-Longtan-1024x683

در حال حاضر، شرکت اپل دارای یک محصول ورزشى با صفحه‎ی نمایش OLED است. ساعت اپل (Apple Watch) اولين محصولی بود که در آن از صفحه‎ی نمايش OLED استفاده شد. هنوز زمان زیادی تا استفاده از فناورى OLED در محصولات بزرگ‎تر باقی مانده است، اما از گزارشات می‎توان اینگونه برداشت کرد كه اين چيزى است كه به شدت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

گزارش بلومبرگ اثبات كرده است كه كمپانى اپل ساختمانی را اشغال کرده است که این ساختمان توسط شركت Qualcomm در سال 2008 اشغال شده بود. این منبع از لوگوی اپل كه بر روى ديواری پشت ميز پذيرش داخل ساختمان مى‎باشد، یادداشت برداری کرده و متوجه شده است که این ساختمان متعلق به شرکت اپل می‎باشد. در این ساختمان یک iMac نیز دیده می‎شود که بازديدکنندگان اپل و کارمندان در وقت‌هاى استراحت خود از آن لذت می‎برند.

اسناد و مدارک رسمی دولت نشان مى‎دهد برای شرکت اپل دفتر مرکزی رسمی تایوانی LLC ثبت شده است. ساختمان مورد نظر در پارک علوم Longtan است که مكانی مورد علاقه براى شرکت‎های فن‌آوری می‎باشد، اين مكان دو مایل از مرکز شهر تایپه فاصله دارد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا