خرید پایگاه موسیقی Lala توسط اپل

اپل و در واقع استیو جابز پایگاه موسیقی لالا را برای چه خرید ؟

آقای Aubrey Johnson که یکی از کارمندان سابق شرکت Color است داستانی از پشت صحنه ماجرای خریداری 2 شرکت Color و پایگاه موسیقی Lala توسط اپل را باز گو می کند. هردوی این شرکت ها قبل از اینکه توسط اپل خریداری شوند ، توسط Bill Nguyen به دو قصد کاملا متفاوت ایجاد شده بودند.

همانندPandora موسیقی های پایگاه موسیقی Lala هم به جای عرضه در فروشگاهای محلی در اینترنت پخش می شد. این سایت به کاربرانش اجازه میداد که به مجموعه ای از 7 میلیون آهنگ به صورت مجانی و پخش در اینترنت گوش دهند که نمونه های امروزی آن پایگاه های موسیقی Pandora و Spotify هستند. همچنین در این پایگاه امکان خرید آهنگ ها و دانلود کردن آنها حتی با قیمتی کمتر از مقداری که iTunes در دسترس کاربرانش قرار می داد وجود داشت.

لوگوی پایگاه موسیقی lala

آقای Aubrey Johnson می گوید که بزرگترین قدرت پایگاه موسیقی Lala به لطف یک همکاری با گوگل ، در اولین یا نزدیک به اولین نتیجه ها بودن در بیشتر جستجو های گوگل برای بعضی از آهنگ های خاص بود و در نتیجه این شرکت داشت کاربران را از سمت iTunes می دزدید و به سمت خودش می کشاند. و همچنین گوگل و Lala در سرویس موسیقی گوگل با هم همکاری داشتند. مدتی بعد کمپانی های گوگل و نوکیا پیشنهاد های کم قیمتی را برای خرید پایگاه موسیقی Lala ارائه دادند ، ولی آقای Nguyen به اپل سری زد تا ببیند که آیا آنها به خریدن کمپانی اش علاقه مند هستند یا نه.

سایت موسیقی lala

در اواخر ماه نوامبر سال 2009 ، Nguyen سرمیز شام در خانه استیو جابز مدیر شرکت اپل در Palo Alto نشسته بود که در آن شب Eddy Cue و Tim Cook و بقیه مسئولان اپل هم حضور داشتند. و استیو جابز هم درحالی که مشغول خوردن سالاد چغندر بود و بحث را مدیریت می کرد گفت : بیل ، من فقط میخوام به تو یک عدد بدم و اگه تو از اون راضی بودی بیا این کار رو انجام بدیم و این ماجرا رو تموم کنیم ، باشه؟ بیل هم قبول کرد. جابز یک تکه کاغذ به بیل نشان داد و بیل هم با تکان دادن سرش رضایت خود را اعلام کرد و معامله انجام شده بود.

خریده شدن Lala توسط اپل

بعد از فروش این شرکت ، تعداد زیادی از کارکنان آن به همراه آقای Nguyen آنجا را ترک کردند و برای اپل انتخاب های زیادی را فراهم کرند. گفته می شود که اپل بعدها بعضی از همان مهندس ها را بعد از اینکه با تجربه تر شده بودند برای کار در اپل استخدام کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا