اپل در حال خرید زیر ساخت های اینترنتی و CDN

وال استریت ژورنال گزارش می دهد اپل در حال سرمایه گزاری های بزرگ در بخش زیر ساخت های اینترنتی می باشد؛ عملی که انگاری برای ارتقاء دادن خدمات آنلاین در نظر گرفته شده، اما همزمان می تواند برای آماده ساختن سرویس خدمات رسانی تلویزیونی خود که به زودی از آن رونمایی خواهد شد، نیز در نظر گرفته شود.

بیل نورتون، سرپرست امور استراتژیک مبادلات بین المللی اینترنت، که ترافیک اینترنتی توافقی را در کمپانی های مختلف چینش می کند، حدس می زند شرکت اپل در بازه زمانی کوتاهی، مقداری کافی پهنای باند خریداری نموده که برای انتقال صدها گیگابایت در هرثانیه کفایت می کند.

internet
چیزی هم که ایشون می فرمایند:”این یک نقطه ی شروع برای شبکه ای بسیار بسیار عظیم است.”
به لحاظ تاریخی، اپل پیش از این هم حجمی قابل توجه از داده را توسط iTunes, iCloud و Mac App Store به جریان انداخته بود، که بیشتر این گردش اطلاعات توسط شرکت های ترد پارتی و تحت سیستم “شبکه تحویل محتوا” یا (CDN) بدست آمده بود. باور بر این است که شرکت Akamai تهیه کننده ی عمده CDN اپل باشد؛ در حالی که وبلاگ StreamingMediaBlog دیروز گزارش داد اپل CDN خود را راه اندازی نموده، از شرکت Level3 به عنوان یکی از تهیه کنندگان اصلی CDN برای اپل نام برده است.

یک کاربر آیفون که از سرویس اینترنتی Sprint استفاده می نماید، اگر بخواهد یک موسیقی دانلود کند، هنگامی که شبکه Sprint به طور مستقیم با دیتا سنتر اپل لینک باشد و آن موزیک هم در مرکز داده اپل ذخیره باشد، سریع تر عمل دانلود را انجام خواهد داد، دلیلش هم اینست که خود را از ایجاد چند واسطه ی کانال مبرا می کند.
پس این سرمایه گذاری اپل ممکن است معنایی جز ارتقاء خدمات گذشته اپل در تحویل داده ها نداشته باشد، اما زمانبندی کار جالب توجه است زیرا همانطور که در مقاله ای Tim Cook اشاره کرده بود، 2014 سالی است که اپل نقشه های بزرگی در سر دارد و کارهای بزرگی بر سر راهش قرار گرفته، “تلوزیون جدید اپل” یکی از آن محصولات جدید است که در آینده نزدیک به وقوع می پیوندد، و ساختن یک “شبکه تحویل داده CDN” عظیم قطعاً از مقدمات آماده سازی آن است…

منبع : 9To5Mac

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.