آیا اپل مجبور به ایجاد تنوع رنگی در کادر مدیریت خود است؟

اپل در مسیر پاسخ به تنوع‌طلبی طرفداران در رنگ پوست کارکنان خود گام برداشته است!

اپل ممکن است مجبور شود دست از نژادپرستی برداشته و مدیران و هیئت اجرایی غیرسفید پوست را به کادر خود اضافه کند، زیرا همه معتقدند رنگ پوست کارکنان اپل به صورت نژادپرستانه‎ی نامحسوسی وانیلی است!

apple-sold-129-million-ipads-last-quarter-or-258-for-every-employee copy

بعد از اینکه Antonio Avian Maldonado II که صاحب 645 سهم از سهام اپل است پرسید که چرا اکثر مدیران اپل سفید پوست هستند، فشار طرفداران غیرسفید پوست روی اپل زیاد شد.

مالدونا می‌گوید: “من می‎خواهم به اپل تلنگر بزنم که برای به کارگیری بیشتر کارکنان غیرسفید پوست در کادر مدیریتی، کمی عجله کند.”

مالدونا در سپتامبر 2015 در جمع سهام‎داران، طرحی را تحت عنوان “شتاب در سیاست‎های استخدامی” پیشنهاد داد که مورد تایید قرار گرفت. اپل با اینکه پس از این طرح تلاش می‌کند تغییراتی اعمال کند ولی این حرکت، کمی کند است.

اپل می‌گوید: “شرکت ما موظف نیست که همه‎ی خواسته‎های سهام‌داران را مو به مو اجرا کند اما به گفته‎ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار شرکت، باید تغییرات در این زمینه، سریع‌تر رخ بدهند.”

اپل اقدامات خود را در زمینه‌ی سیاست‌های تنوع نژادی را رسانه‌ای کرده است. در توییتری گفته شد که قرار است جفری سیموموف (Jeffrey Siminoff) در راستای این سیاست‌ها به زودی شخصی را استخدام می‌کند، اما وقتی مشخص شد این شخص، سفید پوست است با واکنش‌های شدیدی همراه شد.

این داستان مثل این است که یک پسر نوجوان به یک شرکت بزرگ، پیشنهادی ارائه دهد و با استقبال شرکت مواجه نشود. سپس در پیشنهاد خود پافشاری کند و موجب تحریک عده‌ای از طرفداران شود. در نهایت او می‌تواند علت رخ دادن فاجعه‎ای بزرگ باشد.

من نیز مثل همه دوست دارم برابری نژادی را در همه‎ی زمینه‎های تجاری ببینم، اما برخی از کارهای اپل در این زمینه، گمراه کننده به نظر می‎رسد.

آیا از بین بردن نژادپرستی و عدم توجه به رنگ پوست افراد در استخدام آن‌ها برای موفقیت و اعتبار شرکت، مفید نیست؟ اگر به دنبال یک تصویر از کادر مدیریت اپل باشیم می‌بینیم که تنوع رنگی آن‌ها ناعادلانه است. بنابراین بدون هیچ پیش‌زمینه‎ای می‌توان درباره‎ی روند استخدامی آن‌ها قضاوت کرد.

چه فکری در مورد این بحث داغ می‎کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا