دلیل های اپل برای توقف تولید آیفون

اپل باید نشان دهد قدرت اول تکنولوژی است

سهام شرکت اپل به غیر از فروش مالیات آخر سال و بحران اقتصادی ، در انتهای سال 2012 به شدت سقوط کرد. بعضی از افراد بر این باور هستند که دلیل آن این است که این کمپانی دیگر نمی داند که چگونه نوآوری به خرج دهد ، اما این درست نیست. برخلاف این نظر ، چیزی که به اپل صدمه زده است ، دقیقا برعکس این موضوع است.

خبر های جدید اپل

به نظر می آید که دوره بازسازی 6 ماهه این کمپانی و مجموعه جدید محصولاتش به ضرر اپل شده است و به رقیبانی مانند گوگل و سامسونگ اجازه داده است که سهام بازار را تصاحب کنند. مشکلات برنامه نقشه های اخیر اپل هم به این شرایط کمکی نکرد و مدیر داخلی اپل ، آقای “Tim Cook” بابت این مسئله از مردم عذر خواهی کرد.

هم اکنون هم اپل خودش را در یک شرایط عجیب و غریب می بیند که باید برتری خودش را ثابت کند. جدا از اینکه باید مشخص شود که اپل هنوز لایق این جایگاهش به عنوان یکی ازمحبوب ترین برند های بازار است یا نه ، سرمایه گذاران می خواهند بداند که آینده اپل چگونه خواهد بود؟ اپل هم پاسخ آنها را دارد ، فقط آن را نمی گوید!

ولی به هرحال اپل برای اینکه بتواند به عنوان یک قدرت برتر در زمینه تکنولوژی پیشرفت کند ، باید گذاشتن کل انرژی بر روی آیفون را بعد از یک یا 2 نسل دیگر ، احتمالا آیفون 6 ، رها کند و محصول جدیدی هم به بازار ارائه کند. ممکن است که شما با این ایده مخالف باشید و حق دارید ، چون آیفون هنوز فروش بسیار خوبی دارد ، ولی به هر حال به جز یک چیپ جدید و یک صفحه نمایش بزرگتر تفاوت چشمگیر بیشتری میان آیفون 5 و آیفون 4 وجود نداشت.

آیفون 5

اپل و تغییرات آیفون جدید

همچنین ، اپل چه چیزی را می تواند به آیفون 6 یا “5S” اضافه کند که آن را از این نسخه بسیار بهتر جلوه دهد؟ به نظر من این کمپانی دوست ندارد که این فشار را روی خود بگذارد که باید همه مردم را با نسخه جدید آیفون شگفت زده کند ، مخصوصا هم اکنون که حاشیه های این موضوع در حال کم شدن هستند. علاوه بر این ، این روند می خواهد تا کجا ادامه پیدا کند؟ تا آیفون 10؟ بعد از آن چه خواهد شد؟

اپل باید به جای اینکار ، به فکر محصولات تلوزیونی اش باشد ، باید سعی کند که دنیای تلفن های هوشمند و ماشین های هوشمند – با همکاری با شرکت هایی مثل “Sirius XM” و “Pandora” – را در دستانش بگیرد. زیرا دنیای تلفن های هوشمند، مخصوصا با دوباره به زندگی بازگشتن کمپانی “Research In Motion” و همچنین حضور احتمالی کمپانی آمازون در این بازار خیلی شلوغ شده است.

تکنولوژی پوشیدنی اپل

تکنولوژی پوشیدنی

همچنین این کمپانی مدت زیادی است که به استفاده از یک تکنولوژی پوشیدنی اشاره می کند ، هم اکنون زمان ارائه دستگاه های “iWatch” یا “iWear” اپل است. باید به خاطر داشته باشیم که گوگل هم در این زمینه علاقه خودش را نشان داده است و این می تواند جواب سوال “بعد از این چه کاری را انجام دهیم؟” به اپل باشد و این کمپانی بالاخره می تواند به بقیه سوالهای آزار دهنده اش مانند “آیا ما باز هم می توانیم نوآوری ایجاد کنیم؟” برسد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا