اپل نتوانست صفحه نمایشگر آیفون را بزرگتر کند یا نخواست!

چرا شرکت اپل تاکنون به فکر عرضه صفحه نمایش بزرگتر از ۳٫۵ اینچ بر روی صفحه نمایش تلفن همراه آیفون خود نبوده است؟ چرا تلفن‌های همراه هوشمند با صفحه نمایش بزرگتر از ۳٫۵ اینچ در دست شما خوش‌دست نیستند! بعد از کنفرانس اپل،بعضی ها از آیفون جدید رازی بودند…ولی خیلی ها هم ناراضی!خیلی ها دوست داشتند که بیشتر فیزیک آیفون تغیر کند و صفحه آن ۴ اینچی یا ۳.۷۵ باشد.امروز Dustin Curtis گفت که چرا اپل صفحه آیفون ۴s را تغیر نداده است:

لمس کردن Galaxy S II ، با یک دست که صفحه ۴.۲۷ اینچی دارد وقتی دارید در خیابان راه میروید بسیار سخت و خسته کننده است.من آیفون ۴ خود رو برای انجام یک تست کوچک در اوردم.شما با آیفون ۴ به راحتی میتوانید به تمامه قسمت های صفحه دسترسی پیدا کنید و میتوانید با شصت خود به راحتی کنترلش کنید.این کار تقریبا درGalaxy S II غیر ممکن است!
فاکتور های برتری و این بار احترام به نیازها. توجه به شعور٬ نیازها و خواسته های اطرافیان بزرگترین دلیل محبوبیت هرهویتی است. بارسلونا برای این محبوب است که با خلاقیت و زیبایی به شعور طرفداران خود احترام می گذارد٬ با قهرمانی خواسته های آن ها را فراهم می کند و زمانی از محبوبیت آن کاسته می شود که این خواسته ها برآورده نشود.

باز هم استیو جابز٬ کمپانی اپل و پرسرو صداترین محصول آن…… بله٬ آیفون. خیلی سعی کردم که در مورد این مرد ننویسم٬ ولی شاید بتوان گفت اگر بیل گیتس تاثیرگذارترین انسان دهه نود بوده٬ بدون شک با کمی اغماض استیو جابز مهمترین انسان ۲۵ سال اخیر بوده است. پس هرچند اگر شما به عنوان خواننده از تعریف و تمجید از این مرد خسته شده اید٬ ولی صحبت کردن در مورد او اجتناب ناپذیر است.

نمایشگر آیفون

گوشی‌های موبایل به تدریج صفحه نمایش بزرگ‌تری پیدا می‌کنند، حالا دیگر اگر برند معتبری گوشی‌ای با صفحه نمایش بالای چهار اینچ نداشته باشد، ما شاید فکر کنیم یک جای کارش می‌لنگد.

اما واقعا اندازه ایده آل صفحه نمایش یک گوشی موبایل باید چقدر باشد؟ مثلا صفحه نمایش پنج یا پنج و نیم هم توجیهی برای اسخت یا خرید دارد؟

پاسخ برمی‌گردد به کاربری گه از ما گوشی انتظار داریم؟ ما یک گوشی موبایل را همیشه همراه داریم و باید بتوانیم در شرایط مختلف و فقط با یک دست هم از آن بهره ببریم.

این روزها شاهد موج‌ گوشی‌های بالای ۴ اینچ هستیم و آرزوی ما این است که برند محبوبمان، وقتی یک گوشی با کارایی بالا می‌سازد، صفحه نمایشش را هم بالای ۴ اینچ در نظر بگیرد. اما صفحه نمایش بالای ۴ اینچ گرچه می‌تواند در پاره‌ای موارد، رفاه برای ما به ارمغان بیاورد و گرچه مسلما مایه مباهات ما پیش دوستان هم خواهد شد، مشکلاتی هم نظیر چیزی که عنوان شد، دارد. تازه، بعضی از برندها اصلا نمی‌توانند در شارژ باطری خوبی را برای گوشی‌های بالای ۴ اینچ، تأمین کنند.

نمایشگر 4 اینچ

خلاصه اینکه تحت شرایط فعلی فناوری، به نظر می‌رسد که اندازه بهینه نمایشگر گوشی‌ها باید چیزی زیر ۴ اینچ باشد. مگر اینکه طراحی‌های متفاوت در آینده، شرایط را دگرگون کند، مثلا صفحه‌های نمایش قابل انعطاف و تاشونده یا خمیده ساخته شوند.

البته باز هم این مطلب، مطلق نیست و همه چیز به نوع کاربری شما بستگی دارد، مثلا کاربری که عمده کارش وب‌گردی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی در دفتر کار با استفاده از گوشی است، ممکن است صفحه نمایش بالای چهار اینچ برایش بهتر باشد، اما پزشکی که باید در بیمارستان بر بالین بیماران حاضر باشد یا شخصی که باید هر روز مترو بنشیند و چند مسیر خودرو عوض کند، خیلی راحت‌تر هستند که گوشی خوش‌دست‌تری با صفحه نمایش زیر ۴ اینچ داشته باشند تا در هر شرایطی به راحتی گوشی را در دست بگیرند و با یک دست هم کنترل خوبی روی آن داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا