اپل نرم افزار نقشه‌برداری خود را منتشر کرد

شرکت اپل خیلی بی سر و صدا نرم افزار نقشه‌برداری داخلی را عرضه کرده است و هدفش از این کار ساختن نقشه‎ای کلی از جهان ما است

مثل این‌که شرکت اپل قصد دارد از همه چیز نقشه‌برداری کند و برای این کارش بیش از پیش به استفاده از منابع بدست آمده از کاربران و عموم مردم روی آورده است.

این شرکت به صورت مخفیانه و بی سر و صدا در تاریخ 27 اکتبر، برنامه‌ای به نام Indoor Positioning را برای سیستم عامل iOS در بازار مربوطه‌اش منتشر کرده است. آن طور که سایت App Insider اظهار داشته است، ظاهرا این برنامه بدین منظور منتشر شده است تا مدیران کسب و کار‎ها با استفاده از آن سیستم‎ها و سالن‎های اداری خودشان را نقشه‌برداری کرده و به سیستم‌های نقشه‌های شرکت اپل اضافه کنند.

با این که این نرم افزار در فروشگاه نرم افزاری این شرکت هست، ولی با استفاده از جست و جو پیدا نمی‎شود، بلکه برای پیدا کردن آن باید از لینک مستقیم به آن استفاده کنید. همچنین این نرم افزار در زیر شاخه‌ی نرم افزارهای توسعه داده شده توسط شرکت اپل نیز قرار نگرفته است.

در ماه اکتبر 2014، شرکت اپل نرم افزار Maps Connect را منتشر کرد، که سرویسی بود که با استفاده از آن کسب و کار‎های کوچک می توانستند اطلاعات‌شان در نقشه‎های شرکت اپل را بروزرسانی کنند. با عرضه شدن آن سرویس، شرکت اپل توانست نقشه‌برداری داخلی را به کسب و کار‎های بزرگتری نیز معرفی کند، ولی تنها کسانی که در تمامی قسمت‎هایشان وای فای در دسترس بوده و یا این که نقشه های داخلی بسیار پرجزئیاتی داشتند.

2015-11-06_113148

بنابر توضیحاتی که برای این نرم افزار در سایت مربوطه آورده شده است، به نظر می رسد که شرکت اپل قصد دارد تا روند نقشه‌برداری داخلی را کمی آسان‌تر از قبل کند. در حالی که در طول یکی از سالن‎ها یا راه‌روها قرم می‌زند، کاربر می‎تواند در حالی که همان موقع گوشی در حال ضبط کردن فرکانس‎های رادیویی و داده‎های سنسورهایش می‌باشد، نقاطی را در درون نقشه مشخص کند. این امر آن طور که شرکت اپل از آن یاد کرده است، بدون نیاز به نصب هیچ‌گونه سخت افزاری، عمل نقشه‌برداری داخلی را انجام می‌دهد.

هر کسی که بخواهد می‎تواند برنامه نقشه برداری داخلی را دانلود (دریافت) و نصب کند، البته تا زمانی که سیستم عامل اش iOS 9 باشد، اما هر کسی نمی‎تواند از این برنامه استفاده کرده و وارد آن شود، چرا که برای انجام این کار نیاز به ورود یک اکانت اپل می باشد.

سایت مربوط به این برنامه‌ی شرکت اپل به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا برای استفاده از این برنامه ثبت نام کنند، و به نظر می‌رسد که این صفحه همان صفحه‎ای باشد که سایت 9to5Mac در مورد آن خبر داده بود. بعد از این‌که آن‎ها اطلاعات مربوطه موجود در آن صفحه را کامل کردند، یکی از نمایندگان شرکت اپل با صاحبان آن کسب و کار، ارتباط برقرار خواهد کرد.

اولین بار اطلاعات این برنامه در سایت توییتر و توسط آقای Steve Troughton-Smith به اشتراک گذاشته شد.

خود شرکت اپل اشاراتی کرده است که این نرم افزار از تکنولوژی مشابه با WiFiSLAM استفاده می‌کند، برنامه‌ای که شرکت اپل در سال 2013 با قیمت 20 میلیون دلار خریداری کرد. با استفاده از نقشه‎ها، به نظر می‌رسد شرکت اپل که برنامه‎ای برای یک نقشه‌ی بسیار جامع و با جزئیات را در سر داشته باشد. بهترین موردی که درباره‌ی هدف شرکت اپل می‌توان بیان کرد در سیستم مسیر‎های حمل و نقل آن قرار گرفته است.

با این‌که این برنامه سال‌ها پیش عرضه شد، ولی برنامه‌ی حمل و نقل شرکت اپل که در ابتدا در تعداد محدودی از شهر‎هایی که مسیرهای مترو آن‎ها نقشه‌برداری شده بود آغاز به کار کرد، به کاربران نشان می‌داد که بهترین محل‎های ورود و خروج کدام هستند، چیزی که حتی برنامه‌ی Google Maps با آن همه عظمت نتوانسته بود به درستی انجام دهد. البته، بدست آوردن اطلاعات نقشه‎های داخلی تمامی کسب و کار‎های دنیا تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد، پس این که شرکت اپل کاری کرده که خود آن کسب و کار‎ها این اطلاعات را برایش ارسال کنند حرکت بسیار هوشمندانه‎ای است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا