اپل در آستانه امضای قرارداد خرید صفحه نمایش OLED برای آیفون

صفحه‌ی نمایش OLED در راه است. اکنون استفاده از صفحه‌ی نمایش OLED در نسل بعدی آیفون از همیشه محتمل‎تر شده است. گزارش‎های جدید نشان می‌دهند که اپل در آستانه‎ی امضای قرارداد خرید صفحه‌های نمایش آیفون نسل بعدی خود با سامسونگ و ال‌جی است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سامسونگ حدود 90 هزار و ال‌جی نیز 60 هزار صفحه‌ی نمایش OLED در ماه برای اپل تولید خواهند کرد. تعداد کل صفحه‌های نمایشی که باید برای آیفون نسل بعد، تولید شود چقدر است؟ این تعداد، دقیقاً مشخص نیست ولی احتمالا به حدود 400 میلیون صفحه‌ی نمایش برای یک سال نیاز باشد.

20151008_iphone-xt1_0014-780x5201-780x520

با توجه به اینکه تخمین زده شده است که اپل حدود 230 میلیون آیفون در سال جاری به فروش برساند پس این شرکت باید تقاضای حدود دو برابر این مقدار را داشته باشد.
ال جی ظرفیت ارائه‌ی 60 هزار صفحه‌ی نمایش در ماه را دارد که تقریبا نیاز به 200 میلیون صفحه‌ی نمایش 5 اینچی را در سال جاری تامین می‎کند.

همین مقایسه برای سامسونگ هم صدق می‎کند، این شرکتِ تامین‌کننده‎ی صفحه‌ی نمایشِ اپل، با ارائه 90 هزار صفحه‌ی نمایش در ماه می‌تواند نیاز اپل را تامین کند.

اپل گفته است که مدل 4 اینچی را در کنار مدل 5 اینچی ارائه می‎کند که در مجموع باید 400 میلیون صفحه‌ی نمایش از سامسونگ و ال‌جی خریداری کند. این دو شرکت در سال جاری به طور تخمینی 1,800,000 صفحه‌ی نمایش تولید خواهند کرد.

به علاوه، این دو شرکت، با فروش صفحه‌ی نمایش OLED به اپل طی 2-3 سال آینده حدود 12.8 میلیارد دلار سود خواهند برد.

اپل می‌خواهد پنل ال‌سی‌دی فعلی آیفون را به OLED تغییر داده و در اوایل سال 2017 وارد بازار کند. به این ترتیب، iPhone 7s با این صفحه‌ی نمایش OLED عرضه خواهد شد.

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا