اپل و تهیه‌ی پنل‎های OLED برای آیفون 8

ارائه‎ی حدس و گمان در زمینه‎ی خط تولید جدید اپل که شایعه شده به زودی وارد آن می‎شود سخت است؛ هر کارخانه‎ای با داشتن یک سری قابلیت‌ها به دنبال دستیابی به فرصت‎های جدید است.

31

آخرین مثال مربوط به این موضوع، صفحه‌ی نمایش محصول ژاپن است، که با توجه به گزارش‎ها، در مراحل اولیه‎ی تبدیل یکی از کارخانه‌های ایشیکاوا به خط تولید این صفحه‌ی نمایش می‌باشد تا موفق به کسب سفارشات اپل شود؛ به زودی اپل برای استفاده از صفحه‌ی نمایش‌های OLED تغییر رویه خواهد داد.

JDI در حال حاضر یک خط تولید آزمایشی برای OLED برای اوایل سال آینده ایجاد کرده و برنامه‌ریزی کرده است که در سال 2018، همزمان با عرضه‌ی آیفون 8 تولید انبوه آن را آغاز کند.

رقبای بزرگ صفحه‌ی نمایش‎های ژاپنی، شرکت‎های سامسونگ و ال جی هستند. که در حال حاضر دو مورد از بزرگ‌ترین کارخانه‌های جهان با امکانات تولید OLED را راه‌اندازی کرده‎اند. بنابرین JDI در مسیر خود با برخی درگیری‎ها مواجه است، هرچند این کارخانه هم اکنون با دریافت سفارشات زیاد پنل‌های LCD شرکت اپل و با حفظ ارزش بالای خود در کوپرتینو هیجان زده است.

این خبر پیرامون توسعه‎ی فناوری OLED چندان تعجب برانگیز نیست، زیرا گزارش‌های قبلی previous reports نیز نشان می‎داد که اپل با ارائه‎ی سفارشات جدید به کارخانه‎ی JDI که تولیدکننده‎ی LCDهای اپل است قصد تغییر رویه به صفحه‌ی نمایش OLED را دارد. قیمت سهام مربوط به صفحه‌ی نمایش ژاپن یا Japan Display با توجه به تغییرات مربوط به OLED به تازگی کاهش داشته است.

جالب اینجاست که گزارشات امروز به طور قاطعانه گفته‌اند که در سال 2018 اپل می‌تواند صفحه‌ی نمایش‎ آیفون‎های خود را به OLED تغییر دهد، این گزارش برخلاف نظر گزارش‎های اخیر another recent report است که گفته بودند اپل در سال 2017 با عرضه‎ی آیفون 7S به این صفحه‌ی نمایش‎ها رو خواهد آورد.

 

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا