اپل 179 میلیون دلار از سامسونگ می‌خواهد

در ابتدای ماه، سامسونگ به پرداخت 548 میلیون دلار به اپل برای پایان دادن به نخستین دادخواست نقض حق اختراع بین این دو شرکت محکوم شد. اما سامسونگ با عدم پرداخت این مبلغ، تصمیم گرفته است که در دیوان عالی کشور، پرونده را به جریان بیاندازد و ادعایش این است که قانون فعلی ثبت اختراع، مناسب دوران مدرن نیست. اکنون اپل لایحه‌ی دیگری نیز برای پرداخت غرامت سامسونگ ارائه کرده است.

اپل 179 میلیون دلار از سامسونگ می‌خواهد

5 دستگاهی که اپل در نخستین دادخواست نقض حق اختراع اشاره کرده بود بعد از صدور حکم دادگاه نیز هنوز در حال فروش بودند. نتیجه‌ی این شکایت این است که اپل می‌خواهد مبالغ خاص حاصل از فروش این دستگاه‌ها که از روز ارائه‌ی حکم دادگاه در 24 آگوست 2012 تاکنون به دست آمده است را دریافت کند. اپل مبلغی برای هر یک از این 5 دستگاه در نظر گرفته و محاسبه کرده است که چه مقدار باید برای هر واحد اضافی فروش رفته‌ی بعد از حکم دادگاه دریافت کند. کل مبلغ اضافی که اپل از سامسونگ می‌خواهد برابر 179 میلیون دلار است. روز چهارشنبه، اپل درخواست خود را به دادگاه U.S. District Court از منطقه‌ی شمال کالیفرنیا ارسال کرد تا سامسونگ را مجبور به پرداخت این مبلغ کند.

af

5 دستگاهی که توسط اپل لیست شده است شامل Samsung Galaxy S II Skyrocket نیز می‌باشد. اپل می‌گوید که سامسونگ 6.14 میلیون دلار از فروش اضافی پس از حکم دادگاه این محصول به دست آورده است. سایر مدل‌هایی که اپل ذکر کرده است شامل:

Samsung Epic 4G Touch – $97 million

Samsung Galaxy S II T-Mobile – $74.7 million

Samsung DROID Charge – $620,000

Samsung Galaxy Prevail – $167,500

می‌باشد.

آیا این موضوع پایانی دارد؟ یا اپل و سامسونگ تا زمانی که حتی یک وکیل در دنیا زنده باشد به این موضوع برای همیشه ادامه می‌دهند؟

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا