اضافه شدن بخش كودكان به اپ استور و آیتونز

روز جمعه ايميلي از طرف اپل ارسال شده كه از سازندگان در حال ساخت برنامه براي رده سني بچه هاي زير 11 سال، ميخواهد مشخص كنند بازيشان براي چه سالهايي مناسب است. اپل قصد دارد با اين كار تصميم گيري را براي والدين راحت كند تا بتوانند با آگاهي بيشتري از اپ استور انتخاب كنند.

بعد از اينكه اپل در كنفرانس جهاني توسعه دهندگان از برنامه هاي اپ استور خود براي بخش كودكان پرده برداشت، حال در اين راه قدم هاي بعدي را بر ميدارد تا وقتي iOS 7 در پاييز امسال منتشر شد، اين بخش هم آماده استفاده شود.

با اضافه شدن اين بخش، برنامه هاي كودكان هنوز هم داراي موضوعات اصلي و فرعي مانند بازی کودکان و سبك زندگي خواهند بود اما ممكن است داراي قسمت هاي مخصوص رده سني مختلف هم باشد. بر اساس اين ايميل، سازندگان مي توانند از بين سه طيف سني 5 سال و كمتر از آن، 6 تا 8 سال و 9 تا 11 سال يكي را انتخاب كنند.

اين شايعه زماني منتشر شده است كه اپل قبلا هم چندين تغيير در سياست هاي استفاده ازاپ استور iTunes اعمال كرده تا بيشتر مناسب كودكان شوند.

اين شركت كه از كمپين آيپد در آموزش خود هم انگيزه مضاعفي براي اين كار پيدا كرده، براي اولين بار است كه به كودكان زير 13 سال اجازه باز كردن و مديريت Apple ID ها را براي استفاده در iTunes Store, App Store, iBookstore و Mac App Store مي دهد. موسسه هاي آموزشي تاييد شده مي توانند درخواست حساب كاربري مخصوص دانش آموزان را بدهند. البته تنها در صورتي كه اجازه والدين اين دانش آموزان گرفته شده باشد.

اپ استور کودکان
آیتونز اپ استور

اوايل اين هفته هم، اپل راهنماي توضيحات برنامه هاي App Store خود را بازنويسي كرد تا بيش از پيش با تغييرات صورت گرفته در قانون حفاظت از حريم خصوصي كودكان آنلاين (COPPA) هماهنگ باشد. اين قانون، گستره اطلاعاتي كه سايت ها و رسانه هاي مشابه مي توانند از كودكان زير 13 سال دريافت كنند را محدود مي سازد و مانع از اين مي شود كه برخي تصاوير، فيلم ها و صداها به كودكان زير اين سن نمايش داده شوند.

برای دیدن لیست بازی کودکان کلیک کنید

بعد از اين تغييرات صورت گرفته در COPPA، اپل هم بخش ديگري به راهنماي توضيحات خود اضافه كرد و بدين ترتيب به سازندگان اعلام نمود كه برخي چيزها را نمي توانند در توضيحات برنامه خود كه براي كودكان ساخته مي شود، ذكر كنند. براي مثال سازندگان اجازه ندارند از تبليغات هدفمند در اين قسمت از اپ استور استفاده كنند.

با اين تغييرات، اپل در نظر دارد حكومت مطلق آيپد در زمينه هاي آموزشي را گسترده تر كند. اين شركت در حال حاظر هم طي قراردادي كه داشته، متعهد شده است تا پايان سال 2014 به تمام دانش آموزان محصل در مدرسه هاي يك ناحيه در لس آنجلس، يك آيپد ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا