بازی آیفون و آیپد هواپیمایی و اعتیاد آور SKY GAMBLERS

در این پست قصد داریم در مورد یک بازی آیفون و آیپد جدید از نوع هداپیمایی و به شدت اعتیاد آور به نام Sky Gamblers: Air Supremacy را برای شما معرفی کنیم و در مورد گرافیک بازی , داستان بازی , مدل بازی و بازی آنلاین برای شما توضیح دهیم. به نظر من این بازی یکی از اعتیاد آور ترین بازی های آیفون و آپید است مخصوصا قسمتی از بازی که به صورت آنلاین است و شما میتونید با همواپیماتون با کلیه اراد آنلاین در سرتاسر جهان بجنگید…

خیلی از بچه ها قبل از بزرگ شدن ، آرزوی دارند خلبان جت های جنگنده بشن و وقتی که شما بچه هستید ، تصور کردن این که شما بهترین خلبان جنگی خواهید بود ، بسیار ساده است. ولی خب طبیعتا شما بزرگ می شوید و متوجه می شوید که همه افراد معمولی جامعه این موقعیت را ندارند که در حالی که پرچم کشورشان پشت سرشان در آسمان به احتزاز در می آید ، خلبانی جت های چند میلیون دلاری را بر عهده بگیرند وهمچنین اگر بینایی شما حتی به  میزان بسیار کمی نقص داشته باشد ، این شانس را از دست می دهید.

ولی بالاخره شما می توانید در آخر روز به خانه بیایید و Star Wars: X-Wing را روی کامپیوتر قدیمی تان ، یا Warhawk را روی پلی استیشن 3 تان و یا Sky Gamblers: Air Supremacy را روی آیپدتان بازی کنید. و آخرین گزینه امکانات همراه بودنی را به شما ارائه میدهد که متاسفانه یک جت F22 به شما نمی دهد.

قبل از اینکه وارد جزئیات دقیق بررسی این بازی آیفون و آیپد بشویم ، باید بگوییم که ما این بازی را بخاطر اینکه شانسی برای انتخاب شدن به عنوان بهترین بازی سال دارد انتخاب نکرده ایم ، مطمئنااین جمله را زیاد شنیده اید که بازی های تلفن همراه هیچ وقت به بازی های کامپیوتری و کنسولی نمی رسند. البته این به این معنی نیست که بازی های آیپد نمی توانند خلاقانه و بسیار زیبا باشند ، ولی تعداد این بازی ها بسیار کم است و با فاصله زیادی از همدیگر منتشر می شوند.و البته در این بازی هم شاهد کیفیت ساختی نزدیک به بازی های کنسولی و یک بازی کامل هستیم.

معرفی بازی Sky Gamblers: Air Supremacy

گرافیک بازی

این بازی آیفون و آیپد حتی روی آیپد 2 ما که از صفحه نمایش رتینا هم برخوردار نیست بسیار زیباست و گرافیک بازی فوق العاده است. وقتی که من بازی هایی به این زیبایی را روی یک صفحه نمایش بسیار باریک می بینم ، می ترسم که بچه هایم را زیادی در معرض کمال مالی قرار داده باشم ، نسل من از بازی هایی با گرافیک 8 بیتی و فیلم های بازی سختی می کشید که باید روی آن را قبل از وارد کردن به دستگاه و لذت بردن از جاخالی دادن از توپ های آتشین 2 بعدی روی یک تلوزیون صفحه گرد برفکی 3 دقیقه فوت می کردیم. تکنولوژی کنونی اولین فرزند من را مجبور می کند که تجربه های بازی کردنش را با بازی های زیبای پلی استیشن 2 یا حتی بازی هایی با گرافیک بهتر روی یک وسیله ترکیبی از آلومینیوم و شیشه که تراکم تصویری بهتر از یک تلوزیون پلاسما 50 اینچ دارد شروع کند. Sky Gamblers به این زیبایی است گرافیک این بازی عالیست. در حالی که بیشتر بازی های آیپد یک سبک کارتونی را دنبال می کنند ، این بازی بیشتر روی گرافیک نیمه واقعی تکیه می کند. سایه ها ، بازتاب نور روی بدنه هواپیما ، برق خاصی که وقتی مستقیم به طرف خورشید پرواز کنید چشمانتان را می گیرد ، همه این ها در این بازی هستند و بسیار نرم اجرا می شوند.

مدل بازی

هواپیما آیفون

مدل بازی در Sky Gamblers: Air Supremacy تقریبا به همان صورتی است که شما حدس میزنید ، شما در محدوه ای پرواز می کنید و به طرف هدف های زیادی موشکهای مختلف  شلیک می کنید و هر از گاهی به نقطه های مشخص شده ای می رسید که داستان را جلو می برند. اگر شما از اینکه من هم اکنون 90% مدل بازی های خلبانی جنگی را توضیح دادم نا امید شدید ، نظرتان به زودی عوض می شود زیرا این مدل بازی تفاوت دارد. خبر خوب این است که مراحل به خوبی و با کیفیت بسیار بالا اجرا می شوند. یکی از نقاط پیروزی طراحان این مدل بازی آیفون و آیپد ، هوش مصنوعی دشمنان شماست. این دشمنان دست و پا چلتفی نیستند ، آنها به خوبی پرواز می کنند ، موشک های حرارتی مشقی فرستند که موشک های شما را سردرگم می کنند و هر از گاهی صفحه دید شما را با گلوله تیرباران می کنند.

من فکر می کردم که اگر می شد که از طریق شتاب سنج داخلی خود آیپد حرکت جت را کنترل کنم ، خیلی جذاب می شود، ولی اشتباه می کردم ، چون نه تنها اگر شما بیشتر از 10 سال سن دارید ، این ور و آن ور کردن و چرخاندن آیپد مسخره به نظر می آید ، بلکه این قابلیت هم زیاد خوب کار نمی کند. من نمیتوانم درباره همه آیپد ها نظر بدهم ، ولی آیپد من نمیتواند از حرکات دقیقی که برای خلبانی حرفه یک جت جنگی نیاز است استفاده کند ، به همین خاطر من مجبور شدم که این جت را با حرکات خشن تابی کنترل کنم که از نظر همکارانم شبیه این بود که میخواستم آیپدم را با کوبیدن آن به زمین نابود کنم!

بعد از آن من یک گزینه را در بخش تنظیمات دیدم که می تواند حساسیت شتاب سنج را افزایش دهد ، ولی من باز هم از اینکه باید آپیدم را به این بندازه می خواباندم تا بتوانم جت را فرود بیاورم راضی نیستم. همچنین یک نوع تنظیمات وجود دارد که در حالی که شما پرواز می کنید از حرکات شتاب سنج شما برای چرخاندن دوربین بیرون از جت استفاده می کند. این تنظیمات برای القای خستگی و سرگیجه خوب است ، ولی برای خلبانی کردن یک جت کمی ضعیف می باشد. من متوجه شدم که حالت casual control pad که یک دسته حرکتی برای کنترل حرکت در سمت چپ و یک عدد برای کنترل سرعت در سمت راست در اختیار کاربر می گذارد پر لذت ترین و کارآمد ترین حالت این مدل بازی است.

وقتی که شما برای رفتن به کابین خلبانی آماده باشید ، به زودی به همه دکمه ها مسلط می شوید. اسلحه ها و موشک های مشقی به صورت کارآمدی زیر انگشتان شصت شما قرار دارند و حرکت های حرفه ای مثل زیگزاگی رفتن را میتوان با کشیدن انگشتان روی صفحه انجام داد. از آنجایی که هر دونوع موشک های این بازی حساس به حرارت هستند ، شلیک دقیق آنها به دشمنانتان و از روی صفحه پاک کردنشان تمرین خوبی برای شماست.

برای استفاده از مسلسل به شما نشانه مگسک داده می شود که بتوانید به دشمنانتان را از فاصله های دور هم شلیک کنید ، این ویژگی های شبه واقعی جزو چیزهایی است که نظر ما را درباره این بازی و مدل این بازی آیفون و آیپد خیلی جلب کرد.

داستان بازی

بازی آیفون

داستان بازی در قسمت بازی به صورت عملیاتی یا همان Campaign است و در آن ده مرحله وجود دارد ، ولی منظره های مراحل به سرعت عوض می شوند. داستان این حالت بازی یک خلبان ارتش را دنبال می کند که در حال کمک کردن به عملیات پس گرفتن یک اسلحه فوق سری گمشده است.

از طرف دیگر صداهای این بازی نقطه یک نکته قوت آن است. مخصوصا صداهای مرحله آخر به نظر ترکیب زیبایی از صداهای اپرا و فیلم های جیمز باند می آید. همچنین جلوه های صوتی آن هم بسیار واقعی هستند و داستان بازی را جذاب کرده اند، من مخصوصا از صدای نیروی رانشی درون جت وقتی که در حال سرعت گرفتن بودم ،بسیار لذت بردم. درآخر می توانیم بگوییم که Sky Gamblers بیشتر مورد پسند بچه ها قرار می گیرد. مخصوصا چون خشونت در این بازی شدید نیست و بیشتر به صورت انفجار های کوچک نشان داده می شود.

Sky Gamblers دارای تعداد بسیار زیادی از حالت های بازی است ، به صورتی که حالت بازی تک نفره آن تنها شامل این موارد است:

  • Team deathmatch
  • Survivor
  • Free-for-all
  • Defend the base
  • And 100 dogfight missions

بازی آنلاین

به علاوه اینها ، یک سیستم بازی آنلاین درون بازی ساخته شده است که می توان از آن به همراه Game Center یا بدون آن استفاده کرد. اگر همه اینها برای شما کافی نبود ، یک سیستم دستیابی ویژه وجود دارد که در آن می توانید جت های جدیدی را خریده و باز کنید. همه اینها با هم یک مجموعه عالی را برای شما تشکیل می دهند که تمام ویژگی های یک بازی آنلاین خوب را داراست. با وجود اینکه ممکن است بعضی ها این نظر را داشته باشند که حالت campaign کوتاه است ، همه این حالت های اضافی معتاد شدن به این بازی آیفون و آیپد و مخصوصا بخش آنلاین بازی را بسیار آسان می کند.

بازی Sky Gamblers: Air Supremacy برای آیپد

انتقاد از این بازی آیفون و آیپد

اگر شما کمی دقیق تر به بازی نگاه کنید ، چیز هایی درباره Sky Gamblers هستند که ازآنها خوشتان نیاید. یکی از ایراد هایی که ما می توانیم از این بازی بگیریم تکرار شدن مواردی پشت سر هم است. با وجود اینکه حدود 40 جت مختلف در بازی وجود دارند که می توانید آنها را در بخش دستیابی ها باز کنید ، ولی با توجه به اطلاعات من فقط 3 اسلحه وجود دارد. ( من همه چیزها را باز نکردم)  و با وجود اینکه مناظر بازی عوض می شوند ، روند بازی به ندرت تغییر پیدا می کند. شما همیشه از طرف 3 نوع دشمن در معرض خطر قرار می گیرد : جت ها ، تانک ها یا نفر برها. درنوع مراحل بازی تفاوت های واقعی ای وجود ندارد.

من درواقع وقتی که باید به درون یک دره پرواز کنم یا جت را فرود بیاورم هیجان زده میشوم ، ولی این اتفاق ها به ندرت اتفاق می افتند. همچنین اضافه چند ماموریت عملیات آکروبات هوایی – پرواز کردن از درون حلقه ها یا رد شدن از میان بالن هایی به شکل مین می توانست روند بازی جذاب تری را به کاربران ارائه دهد. همچنین هیچگونه گزینه ای برای انتخاب سطح دشواری بازی وجود ندارد. من استعداد های یک بازیکن معمولی را دارم ، ولی در طول بازی و تا اواخر حالت campaign اصلا احساس به چالش کشیده شدن نمی کردم.

خلاصه

بازی Sky Gamblers: Air Supremacy بسیار لذت بخش است. چیز تعجب کننده ای نیست که در آخرین مراسم معرفی آیپد اخیر روی صحنه معرفی شده بود. من به این بازی از 10 نمره 9 را میدهم ، چون هم حقیقتا کسب نمره 10 کار دشواری است و هم اینکه اگر این بازی داستانی قوی تر داشت ، میتوانست به آنجا برسد. شرکت بازی Namco حتی با قیمت 4.99 دلار ،  بازی فوق العاده حرفه ای و زیبایی را ساحته که من بدون شک آن را به همه دوستداران بازی های هیجانی پیشنهاد می کنم.

2 دیدگاه دربارهٔ «بازی آیفون و آیپد هواپیمایی و اعتیاد آور SKY GAMBLERS»

  1. من تو ايپدم ٣٠٠ تا بازي دارم كه حدوده يك ماهه فقط معتاده اين بازي شدم،خيلي باهاله

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا