بهترین بازی‎های اندروید و آیفون در هفته‎ای که گذشت

بهترین بازی‎های اندرویدی و آیفون هفته‎ی اخیر (24 نوامبر – 30 نوامبر)

1

بیایید هفته‎ی جدید را با خاطر نشان کردن بهترین بازی‎های اندرویدی و آیفون هفته‎ی اخیر آغاز کنیم.

گزینه‎های متنوعی از بازی‎های جدید

هر بازی با ارزش و جدید عرضه شده به بازار را، صرف‎نظر از ژانر، پلتفرم و یا قیمتی که دارند، برای شما معرفی می‎کنیم. ما نمی‎توانیم گارانتی کنیم که شما حتما ژانر بازی‎های انتخاب شده توسط ما را دوست خواهید داشت، ولی اگر شما از ژانر آن‎ها خوشتان بیاید، مطمئن باشید که حتما زمان بسیار زیادی را برای انجام آن‎ها صرف خواهید کرد.

گزینه‎های بازی‎های جدید انتخابی این هفته‌ی ما واقعا متنوع هستند: ابتدا با بازی اسنایپر بی‎نهایت شروع می‎کنیم، بازی جدیدی که دارای یک گیم‎پلی ساده و اعتیاد‎آور بوده و با گرافیک پیکسلی خودش حتما شما را جذب خواهد کرد، سپس به سراغ بازی نقش‎آفرینی جنگ ستارگان جدید، به نام کهکشان قهرمانان، می‎رویم، سپس نوبت به بازی شوتر اول شخصی به نام کپلر 22 رفته و در آخر هم بحثمان را با معرفی یک بازی رمان تعاملی جذاب به پایان می‎رسانیم. اما این‎ها تمامی مطالب موجود در این مقاله نیستند، پس بهتر است خودتان به تماشای لیست بهترین بازی‎های اندرویدی و آیفون هفته آخر نوامبر سال 2015 بنشینید.

لیست بهترین بازی‎های اندرویدی و آیفون هفته اخیر (24 نوامبر – 30 نوامبر)

2

1. اسنایپر بی‎نهایت (Endless Sniper)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: تیراندازی اسنایپر

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی اسنایپر بی‎نهایت یک بازی با گرافیک پیکسلی است که دید تازه‎ای از بازی‎های شوتر بی‎انتهای دارای اکشن تمام نشدنی، به شما عرضه خواهد کرد. در این بازی، شما از مهارت‎های تیراندازی اسنایپر خودتان استفاده کرده و تا قبل از شکست خوردن، تا جایی که می‏‌توانید، جلوی موج‎های عظیم و بی‎انتهای دشمنان را می‎گیرید. در این بازی شما می‎توانید از بین صدها ترکیب اسلحه‎ی موجود، ترکیب موردعلاقه‎تان را انتخاب کنید، با دوستانتان بر سر رتبه‎های بالاتر رقابت کنید و درون نقشه‎های ایجاد شده به صورت تصادفی به بازی بپردازید. بدین شکل هیچ دو بازی تکراری را مشاهده نخواهیدکرد.

3

2. کپلر 22 (Kepler 22)

قیمت: 4.99 دلار

ژانر: شوتر اول شخص

قابل استفاده بر روی iOS

بازی کپلر 22 یک بازی شوتر اول شخص است که در درون یک دنیای علمی تخیلی و در منظومه‌ی دیگری جریان دارد. در درون این بازی با ماموریت‎های اصلی و فرعی روبرو می‎شوید و همچنین وسایل نقلیه‎ای نیز در بازی وجود دارند که با استفاده از آن‎ها می‎توانید فضا‎های دوردست را به اکتشاف بپردازید.

داستان از این قرار است که ارتباطات با سیاره‎ی کپلر 22 به طور کامل و ناگهانی قطع شده است. ازاین‎رو فرماندهی کره‎ی زمین ژنرال موریسون را به آنجا می‎فرستد تا منشاء این مشکل را پیدا کند. امتا توطئه‎های پشت پرده‎ای وجود دارد که بهتر است خودتان با انجام بازی به آن‎ها پی ببرید.

4

3.دالان‎های فوق خطرناک (Super Dangerous Dungeons)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: پلتفرمر

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی دالان‎های فوق خطرناک یک بازی پلتفرمر ماجراجویی چالش برانگیز است که در آن یک شکارچی گنج کوچک به نام تیمی برای یافتن گنجش باید بدود، از موانع بپرد و از دالان‎های پر از چالش و تله‎ی این بازی جان سالم به در ببرد. اتاق‎های مملو از تیغه‏‎ها، چاله‎ها و دیگر خطرات مرگبار این بازی، همه و همه موانعی بر سر رسیدن شما به گنج مورد علاقه‎تان هستند.

5

4.شیطانی (Diabolical)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: رمان تعاملی

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی شیطانی یک بازی رمان تعاملی 130 هزار لغتی است که توسط آقای نیک آیرز (Nick Aires) توسعه یافته و در آن تصمیمات شما روند پیشرفت بازی را کنترل می‎کنند. این بازی تماما مبتنی بر متن بوده –یعنی شما هیچ گرافیک و یا صدایی را در آن مشاهده نمی‎کنید- و زیبایی آن از قدرت بی‎انتهای خلاقیت شما نشات می‎گیرد. در این بازی شما پول و انگیزه‎ای کافی برای ساختن یک ارتش شیطانی و بی‎رحم‎ترین تبهکارانی را که تا به حال دیده‎اید را در اختیار دارید، و می‎بایست راه خودتان در رسیدن به سلطه‎ی جهانی را با غارت و جنگ، هموار کنید.

6

5.جنگ ستارگان: کهکشانی از قهرمانان (Star Wars: Galaxy of Heroes)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: نقش آفرینی

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

جنگ ستارگان: کهکشانی از قهرمانان یک بازی نقش آفرینی جدید است که در دنیای فیلم‎های جنگ ستارگان جریان دارد، که در آن شما می‎توانید در نقش قهرمانانی چون لوک اسکای‎واکر، هان سولو، دارث ویدر، پرنسس لیلا و خیلی دیگر از کاراکتر‎های فیلم جنگ ستارگان بازی کنید. در کنار گردهم آوردن گروهی از قهرمانان، بیشتر بازی شباهت زیادی به بازی‎های نقش آفرینی نوبتی دارد، که در آن شما استراتژی حمله خودتان برای بردن را انتخاب کرده و در مکان‎های نمادین این سری به مبارزه مشغول می‎شوید. شما می‎توانید بین ساختن گروه‎های سمت تاریک و یا روشن انتخاب کرده و گزینه‎های خودتان را از بین قهرمانان جدای‎ها و سیث‎ها و یا دیگر کاراکتر‎های دنیای جنگ ستارگان گزینش کنید.

7

6.Code of Arms

قیمت: رایگان

ژانر: بازی کارتی جست‎و‎جوی دالان

قابل استفاده بر روی iOS

بازی Code of Arms یک بازی مستقل جدید است، که در آن شما در دالان‎های به صورت تصادفی تولید شده به جست‎وجو پرداخته و با انبوهی از هیولا‎ها و دشمنان مواجه خواهید شد. ماموریت شما یافتن آیتم‎های کمیاب و منحصر به فرد است تا با استفاده از آن قهرمانتان را مجهز‎تر کرده و پشته‎ی کارت‎هایتان را گسترش دهید، و بعد از آن باقی بازی در رویارویی با دشمنان چالش برانگیز و مبارزات کارتی داغ و هیجان انگیز سپری می‎شود.

8

7.سفر‎های یک دکمه‎ای (One Button Travel)

قیمت: 2.99 دلار

ژانر: رمان تعاملی

قابل استفاده بر روی iOS

بازی سفر‎های یک دکمه‎ای یک رمان تعاملی تخیلی جدید است، سفری درگیرکننده به آینده‎ای مرموز که با مسائل اجتماعی خاصی روبرو است که ما امروزه با آن مواجه نیستیم. این بازی که شامل 55 هزار کلمه می‎باشد، واقعا یک بازی رمان تعاملی تمام و کمال است. با انشعابات داستانی بالا و تصمیماتی که واقعا سرنوشت بازیکن را تحت تاثیر قرار می‎دهند. اگر هم شما در طول بازی به نقطه‎ای رسیدید که دیگر حال خواندن متون را نداشتید، خود بازی گزینه‎ای دارد که با استفاده از آن دستگاه‎تان داستان را برای شما می‎خواند.

9

8.ندای قهرمانان (Call of Champions)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: نبرد میدانی چند نفره آنلاین (MOBA)

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی ندای قهرمانان، یک بازی نبرد میدانی چند نفره‎ی زنده است که در آن نبرد‎های پنج دقیقه‎ای با استفاده از مکانیک‎هایی چون مبارزات خطی، استفاده از گماشته‎ها و خرید آیتم‎های کمکی انجام می‎شوند و مبارزات تاکتیکی با سرعت بالا، قدرت‎های کمکی تغییر دهنده روند بازی و انواع مختلف و زیاد دیگری از مبارزات همگی جزوی از این بازی هیجان انگیز هستند. این بازی دارای بیش از 15 قهرمان خاص است که هر کدام دارای درخت پیشرفتی جداگانه هستند، و همچنین سیستم هوش مصنوعی به کار رفته در این بازی نیز بسیار خوب و چالش بر انگیز است.

10

9.دفاع از چاله (Digfender)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: دفاع از قلعه

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

در راه مراقبت از قلعه‎یتان در مقابل حملاتی که از زیر زمین به شما می‎شود، شما می‎بایست تا اعماق زمین را کنده و گنج‎های ارزشمند و آثار باستانی را پیدا کنید که در طول ماموریتتان شما را یاری خواهند کرد. سپس شما می‎توانید از این گنج‎های جمع‎آوری شده استفاده کرده و برای خودتان برج‎های دفاعی ساخته، تله گذاری کرده و انواع و اقسام جادو‏‎های قدرتمند را بر روی دشمنانتان اجرا کنید. تمامی این هیجان و اکشن درون یک داستان 60 مرحله‎ای چالش برانگیز جمع شده و درخت پیشرفتی پنج ستاره‎ای برای شخصی‎سازی دفاع خودتان نیز ارائه شده است. همچنین بخش مقاومت بی‎انتها نیز وجود دارد که در آن می‎توانید رکورد‎های دوستان را زده و آن‎ها را به چالش بکشید.

11

10.مرکز تحقیقاتی 47 (Facility 47)

قیمت: 3.99 دلار

ژانر: ماجراجویی معمایی

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

مرز تحقیقاتی شماره‎ی 47 ترکیبی سرد و تاریک از بازی‎های ماجراجویی و پازل‎های هوشمندانه و داستانی بزرگ و همه‎جانبه است. در این بازی شما در سلولی سرد، تنها و یخ زده از خواب بیدار می‎شوید. شما سعی می‎کنید در را باز کنید، اما تلاشتان راه به جایی نمی‎برد، به نظر می‎رسد که شما برای همیشه در این اتاق گرفتار شده‎اید. تنها چیزهایی که در دسترس شما هستند یک نامه و یک شیشه قرص است، و حتی نمی‎دانید که چرا و چه مدت است که آن‏‎جا هستید. هدف شما این است که از این اتاق فرار کرده و سفری رازآلود را در طول یک مرکز تحقیقاتی ایزوله شده و در اعماق سرد سرزمین‎های قطبی آغاز کنید. در این راه شما با معماهای گوناگونی روبرو شده و با انجام هرکدام راهی به قسمت جدیدی از این مرکز باز می‎کنید.

12

11. مدافعان تخته‎ای (Board Defenders)

قیمت: رایگان (دارای پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: فکری پازلی

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی مدافعان تخته‎ای برداشتی مدرن از بازی شطرنج خودمان است. منتها این دفعه گرافیک سه بعدی چشم‎نواز و رنگارنگ و اکشن ترکیبی سریع، به همراه سرعت یک بازی ماجرایی و چالش‎های منطقی چشنی این بازی زیبا شده‎اند.

13

12.یگانه‎ها در مقابل بیگانگان (Aces vs Aliens)

قیمت: رایگان (بدون پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: شوتر آرکید فضایی

قابل استفاده بر روی اندروید

بازی یگانه‎ها در مقابل بیگانگان یک بازی شوتر آرکید فضایی جدید و زیبا و کاملا رایگان (بدون پرداخت‎های درون برنامه‎ای) است که شما را در درون کابین خلبان یک جنگی قرار داده و به آسمان می‎فرستد. حلقه بزنید، شیرجه بروید و جاخالی دهید و در میان موج عظیم و پی‎درپی بیگانگان مهاجم و در ارتفاعات کم و زیاد از خود دفاع کرده و از میان موانع و دیوار‎های مقابلتان گذر کنید. شما همچنین میتواند یار کمی برای خودتان خریداری کرده و یا موشک‎های هوا به هوا و هوا به زمین به دشمنان بیگانه بزرگ بازی شلیک کنید. تمامی این‎ها در یک داستان سه مرحله‎ای و در سه درجه‎ی سختی در اختیار شما قرار دارد.

14

13.بلندوکو 2 (Blendoku 2)

قیمت: رایگان (بدون پرداخت‎های درون برنامه‎ای)

ژانر: پازل، معمایی

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی بلندوکو 2 یک بازی پازلی است که تماما در مورد زنگ‎هاست. با استفاده از پالت‎ها و لایه‎هایی که شما می‎توانید به صورت دستی درست کرده و مرتب سازی کنید، همان‎طور که در حال خوشگذارانی با بازی هستید، این بازی شما را با تئوری رنگ‎ها نیز آشنا می‎کند. همچنین شما می‎توانید در بخش چندنفره دوستانتان را نیز به چالش بکشید.

15

14.افسانه‎های وایکینگ‎ها: قسمت اول (Tales of a Viking: Episode One)

قیمت: رایگان (با استفاده از IAP | 0.99 دلار)

ژانر: استراتژی نوبتی با چاشنی نقش آفرینی

قابل استفاده بر روی اندروید و iOS

بازی افسانه‎های وایکینگ‎ها: قسمت اول یک بازی استراتژی نوبتی با چاشنی نقش آفرینی در مقیاس کوچک است، که در آن نتایج جنگ‎های تاکتیکی از تک تک حرکات شما تاثیر می‎گیرد. سپس شما می‎توانید سطح قهرمانان خودتان را به صورت استراتژیکی بالا ببرید، در حالی که موارد مختلفی که در طول بازی مشاهده کرده و به دست می‎آورید، کمک شایانی در بازی به شما خواهند کرد.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا