بیش از 200 هزارنفر، مخالف حذف جک هدفون در آیفون 7

شایعه شده است که اپل، در آیفون 7 قصد دارد جک هدفون را حذف و آن را با یک پورت لایتنینگ جایگزین کرده یا از هدفون‎های بی‌سیم استفاده کند. اکنون مشخص شده است که همه‌‌ی دوستداران آیفون از این تغییر، خشنود نیستند. برای مشاهده‌ی آخرین آمار به اینجا مراجعه کنید.

درخواستی که طی آن از شرکت اپل خواسته شده است پورت صوتی 3.5 میلی‌متری سنتی را در نسل آیفون 7 حفظ کند به بیش از 200 هزار امضا رسیده است. این لیست به هدف 210 هزارنفری خود رسیده و اکنون از آمار 217 هزار امضا گذشته است.

200-000-users-don-t-want-iphone-7-to-remove-the-headphone-jack

در این درخواست چنین آورده شده است که “نه تنها چنین چیزی، کاربران آیفون را مجبور خواهد کرد که برای جایگزین کردن هدفون‎های hi-fi خود پول اضافی پرداخت کنند، بلکه کوهی از ضایعات الکترونیکی به وجود خواهد آورد، که به احتمال زیاد بازیافت نخواهند شد. طبق گفته‎ی سازمان United Nations، بیش از 90% ضایعات الکترونیکی جهان هر ساله به شکل غیرقانونی مبادله می‎شوند یا دور انداخته می‎شوند.”

“اپل در راستای اهداف سبز و طرفدار محیط زیست بودن خود تلاش زیادی می‎کند، ولی حقیقت این است که اپل تنها برای انرژی‎های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کرده است، و زمانی که فشار اجتماعی آنقدر زیاد شد که نمی‎شد آن را نادیده گرفت، شروع به پایان دادن به تولید مواد شیمیایی سمی کرد.”

برنامه‎های اپل برای آیفون 7

اگر شایعاتی که اخیراً در وب، مطرح شده است درست باشند، پس اپل ممکن است جک هدفون را حذف و در عوض از یک پورت لایتنینگ استفاده کند تا اجازه دهد آیفون از چیزی که الان است نازک‌تر شود. در حقیقت، افرادی که به برنامه‎های شرکت اپل نزدیک‌تر هستند اشاره به این دارند که آیفون 7 در واقع نازک‌تر خواهد بود، و مشخص شده است که یکی از راه‎های رسیدن به این هدف، حذف این پورت صوتی است.

برای کاربرانی که دوست ندارند از یک هدست دارای استاندارد لایتنینگ استفاده کنند (که در جعبه‎ی فروش آیفون 7 وجود خواهد داشت)، اپل احتمال استفاده از هدفون‎های بی‌سیم را پیش‌بینی کرده است. این کمپانی انتظار دارد استفاده از آن‎ها انتخاب اصلی اکثر مشتریان باشد.

آیفون 7 امسال معرفی خواهد شد، و افرادی که اطلاعات بیشتری دارند می‎گویند که عرضه‎ی این گوشی در همان ماه سپتامبر می‌باشد.

softpedia

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا