توافق هفت ساله‎ی شرکت اریکسون و اپل

شرکت اریکسون (Ericsson) و اپل (Apple) توافق هفت ساله‌ای برای صدور مجوز ثبت اختراع امضاء کردند. شرک سوئدی اریکسون در زمینه‎ی فناوری‌های ارتباطی، تجهیزات و خدمات فعالیت می‎‎کند. این کمپانی اعلام کرد که با شرکت اپل برای صدور مجوز ثبت اختراعات توافق هفت ساله امضاء کرده است.

iPhone-6s-iPhone-6s-Plus-two-up-front-image-003

این توافق جهانی تحت پوشش سازمان ثبت اختراعات استاندارد است. از اختراعات مشترک این دو شرکت می‎توان به GSM و UMTS و استاندارد‎های ارتباطی LTE اشاره کرد. این اختراعات نباید قوانین مربوط بین شرکت‎ها که در کمیسیون تجارت بین المللی، دادگاه ایالات متحده و دادگاه اروپا که تصویب شده است را نقض کند.

این دو شرکت در زمینه‌ی فناوری‎های بسیاری از جمله توسعه‌ی فناوری ارتباطی 5G، مدیریت ترافیک شبکه‌ی ویدیویی و بهنیه‌سازی شبکه‎های بی‎سیم همکاری خواهند کرد.

پس از اعلام رسمی توافق، سهام شرکت اریکسون 7% افزایش یافت

رئیس شرکت اریکسون Kasim Alfalahi گفت: هدف ما از همکاری با شرکت اپل، گسترش و توسعه فن آوری‎های جدید به بازار جهانی است. آغاز این همکاری باعث باز شدن راه برای فرصت‎های کسب و کار مشترک در آینده خواهد بود که بسیار خوشحال کننده است.

شرکت اریکسون حدودا 35،000 هزار اختراع مربوط به فناوری بی‎سیم 2G, 3G, 4G ثبت کرده است. شرایط و ضوابط دیگر، محرمانه است اما بانک سرمایه‌گذاری ABG Sundal Collier در یک یادداشت اعلام کرده است که شرکت اپل 0.5 درصد از درآمد خود از آیفون و آی‎پد را به شرکت اریکسون خواهد داد.

در بخشی از توافق آمده است که شرکت اپل باید پرداخت اولیه را با شرکت اریکسون تسویه کند و پس از آن امتیاز‎هایی در پرداخت خواهد داشت.

مشکلات اریکسون و اپل در گذشته

این شرکت سوئدی در گذشته، مشکلاتی با اپل داشت و ادعا کرده بود که اپل در روش‎های صدور مجوز، سوء استفاده کرده است و برخی از ویژگی‎ها در آیفون، قوانین ثبت اختراع را نقض کرده است و مدعی بود که ایلات متحده باید فروش محصولات این شرکت را ممنوع کند.

درآمد سال 2015 شرکت اریکسون 13 تا 14 میلیارد تخمین زده شده است. درآمد این شرکت در سال گذشته 9.9 میلیارد بود و امسال نسبت به سال گذشته افزایش چند میلیاردی داشته است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا