جایگزین نرم افزاری برای دکمه‎ی هوم آیفون

اگر دکمه‎ی Home آیفون شما کار نمی‎کند! یک راه حل نرم افزاری برای حل مشکل وجود دارد که دیگر نیاز به تعمیر دکمه نخواهد بود.

این مشکل برای مدل‎های خاص یک مسئله‌ی مشترک است. در اینجا ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این مشکل بزرگ را حل کنید. به کمک راه حل نرم افزاری مشکل شما تا زمانی‎که آن را تعمیر کنید، حل خواهد شد.

دکمه‎ی اصلی (هوم) گوشی آیفون من بیشتر اوقات کار نمی‎کند. فشار دادن دکمه‎ هوم برای من واقعا دشوار است و گاهی حتی کار نمی‎کند. آیا آن برای همیشه شکسته شده است؟ راه حلی وجود دارد؟

1

مشکل دکمه‌ی هوم آیفون

چنین مشکلاتی برای اکثر مدل‎های گوشی آیفون به‎ویژه آیفون‎های قدیمی مانند آیفون 4 وجود دارد. چنین مشکلات و شکایت‎هایی از سوی مشتریان رایج است که کسی پاسخگو نیست. اگر شما توانایی تعمیر این دکمه را ندارید و یا حتی از تاریخ گارانتی گوشی شما گذشته است، نگران نباشید. این راه حل نرم افزاری به شما برای کار آسان‎تر با آیفون به شما کمک خواهد کرد.

مشکل در دکمه‎ی هوم آیفون‎ها معمولا یک سال بعد از خرید به‎وجود می‎آید. شرکت اپل شاید قادر به تعمیر آن نباشد یا حتی اگر توانایی تعمیر را داشته باشد برای شما هزینه‎های زیادی در پی خواهد داشت که خرید یک گوشی جدید برای شما بهتر و با صرفه‎تر خواهد بود.

2
به‎ هر حال اگر شما توانایی پرداخت برای تعمیر این دکمه را ندارید، یک راه حل سخت افزاری و یک راه حل نرم افزاری برای حل این مشکل وجود دارد.

حل مشکل دکمه‌‌ی هوم آیفون: تعمیرات سخت افزاری

اول از همه اجازه دهید که در مورد روش تعمیرات سخت افزاری و گارانتی به طور کامل صحبت کنیم.

راهنمای گارانتی گوشی آیفون را بررسی خواهیم کرد تا از جزئیات کامل آن با خبر شویم. اگر این مشکل بر اثر افتادن گوشی شما در آب پیش آمده باشد، گارانتی شما نا معتبر است و شما نمی‎توانید از گارانتی خود برای حل این مشکل استفاده کنید. (تجربه نشان داده است که مشکل دکمه‎ی اصلی آیفون ظاهرا پس از یک سال به‎وجود می‎آید و بروز این مشکل به طور ناگهانی و خود به خود بوده است. این مشکل اکثرا در گوشی آیفون 4 گزارش شده است.) به هر حال پیدا کردن یک فروشگاه معتبر اپل برای تعمیرات احتمالا دشوار خواهد بود و هزینه‎های تعمیر زیادی خواهد داشت که شاید در حد توان شما نباشد.

با وجود این مشکلات، اپل ادعا کرده است که این مشکل ممکن است برای همه رخ بدهد و موسسه‎های وابسته به اپل تعمیرات را به صورت رایگان انجام خواهند داد. تعمیرات رایگان اپل در دیگر بخش‎های گوشی وجود دارد، به طور مثال تعمیرات دکمه‎ی پاور گوشی آیفون 5 به صورت رایگان انجام می‎شود و در صورت عدم تعمیرات، یک گوشی جدید به مشتری تحویل داده خواهد شد. اما هنوز تعمیرات رایگان برای دکمه‎ی هوم آیفون‎ها اثبات نشده است.

متاسفانه، صحبت‎های ما با بسیاری از مشتریان آیفون اثبات کرده است که این مشکل فراگیر است و تقریبا نیمی از مردم با این مشکل روبرو هستند. شرکت اپل برای حل این مشکل یک نرم افزار را منتشر کرده است. به نظر می‎رسد علاوه بر آیفون‎های قدیمی، این مشکل برای آیفون‎هایی که مجهز به تاچ آی‎دی (Touch ID) نیز هستند وجود دارد.

برای کمتر شدن هزینه‎های تعمیر فقط یک راه حل وجود دارد. اگر شما از تخصص کافی برخورد هستید و توانایی تعمیر آن را دارید پس دست به کار شوید و روش خود را امتحان کنید. البته تعمیرات بستگی به تخصص شما دارد و برای افراد مبتدی توصیه نمی‎شود. این احتمال وجود دارد که تعمیرات شخصی شما باعث باطل شدن گارانتی آیفون شود، بنابراین اگر گوشی شما دارای گارانتی می‎باشد، توصیه می‎شود خودتان اقدام به تعمیر نکنید.

حل مشکل دکمه‌‌ی هوم آیفون: روش نرم افزاری

دیگر نیازی به تعمیر دکمه هوم آیفون نیست . سیستم عامل iOS دارای ویژگی‌ای است که به شما کمک می‎کند زمانی که دکمه‎ی اصلی آیفون شما دچار مشکل شد، از آن استفاده کنید. برای فعال شدن این ویژگی مسیر زیر را دنبال کنید:

گام اول: از قسمت تنظیمات به General بروید.

گام دوم : به قسمت Accessibility بروید، و بر روی گزینه‎ی AssistiveTouch ضربه بزنید. زمانی که سبز رنگ شد به معنی موفقیت شما است.

در تصویر زیر نمایی از این تنظیمات را در سیستم عامل iOS 9 مشاهده می‎کنید:

3
پس از فعال کردن آن با استفاده از ویژگی AssistiveTouch به راحتی می‎توانید عملکرد‎های دکمه‎ی هوم گوشی خود را انجام دهید و دیگر نگران شکسته شدن یا کار نکردن دکمه‎ی اصلی گوشی خود نباشید. ما توضیح خواهیم داد که این ویژگی چه سرویس‎هایی را ارائه خواهد کرد.

این روش نرم افزاری کمی در نسخه‎های قدیمی iOS متفاوت‎تر است. اگر شما هنوز هم در حال اجرای سیستم عامل iOS 6 هستید، باید روش زیر را دنبال کنید:

گام اول: از قسمت تنظیمات به General بروید.

گام دوم: از بخش Accessibility به قسمت Physical & Motor رفته و گزینه‎ی AssistiveTouch را فعال (ON) کنید.

پس از انجام این تنظیمات، یک دایره‎ی کوچک در داخل مربع بر روی صفحه‎ی نمایش شما ظاهر می‎شود. شما می‎توانید آن را به اطراف صفحه‎ی نمایش یا هر کجا که مورد نظرتان است بکشید تا دسترسی به آن برای شما آسان‎تر باشد.

ضربه زدن به این دکمه به شما امکان استفاده از 6 گزینه را خواهد داد: صفحه‎ی اصلی (Home)، دسترسی به سیری (Siri)، اطلاعیه‎ها (Notification)، مرکز کنترل تنظیمات (Control Centre)، کنترل دیوایس‎ها (Device)، همچنین با گزینه‎ی Custom می‎توانید دسترسی‎های مورد نظر خود را اضافه کنید. انجام تنظیماتی که با دکمه‎ی هوم در دسترس بود، هم اکنون با این ویژگی نیز می‎توانید آن تنظیمات را انجام دهید.

5

صفحه‎ی اصلی، ویژگی سیری، مرکز اطلاع رسانی و مرکز کنترل نیاز به توضیح ندارند و شناخته شده هستند. اما با گزینه‎ی Custom شما امکان کنترل تنظیمات دیگر مانند: کنترل و قطع کردن صدا، چرخش و قفل صفحه‎ی نمایش و… را خواهید داشت. همچنین می‎توانید از تنظیمات نور صفحه‎ی نمایش و… نیز بهره‎مند شوید.

در نسخه‎های قدیمی iOS فشار دادن این دکمه به شما امکان تنظیمات کنترل صدا، کنترل صفحه‎ی اصلی و Favourites (دلخواه) را خواهد داد. این ویژگی مانند گزینه‎ی Custom در سیستم عامل iOS 9 است و شما می‎توانید تنظیمات مورد علاقه‎ی خود را اضافه کنید.
6
شاید وجود این ویژگی در گوشی و بر روی صفحه‎ی نمایش بتواند آزاردهنده باشد اما بهتر از پرداخت هزینه‎های زیاد برای تعمیر و استفاده نکردن از دکمه‎ی اصلی (هوم) گوشی آیفون است.

macworld

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا