سخن بزرگان درباره ی تبلت surface مایکروسافت

مایکروسافت یکی از شرکت های نرم افزار جهان، نمونه‎ای از اولین تبلت خود را برای گروهی از کارشناسان به نمایش گذاشت؛ با این امید که بتواند بخشی از بازار بزرگی را که عمدتا در اختیار رقیبانی همچون «اپل» و «سامسونگ» است، از آن خود کند.
«سرفس – Surface»، نام تبلتی است که استیو بالمر رئیس مایکروسافت microsoft ، برای گروهی از خبرنگاران و کارشناسان نمایش داد. در این راستا قرار است این تبلت بزودی روانه بازار شود.اما تحلیل گران , کارشناسان و بزرگان درباره این تبلت چه میگویند: …

البته این تبلت یک تفاوت بزرگ با دیگر نمونه های موجود در بازار دارد. آن هم اینکه مایکروسافت آن را در دو مدل مختلف و ویژه دو نوع اصلی ویندوز 8 تولید خواهد کرد: یکی نسخه ویژه ویندوز هشت پرو که کمی سنگین تر است و از پردازنده های نسل سوم اینتل (ایوی بریج) بهره می برد و دیگری، مانند بسیاری از تبلت های بازار بر اساس پردازنده ARM بوده و مجهز به سیستم عامل Windows RT است.

مایکروسافت سرفیس

اما تحلیل گران , کارشناسان و بزرگان درباره این تبلت چه میگویند:

کارولینا میلانسی ، بخش آنالیز تبلت و تحقیقات گارتنر:

شرکای مایکروسافت قطعا از اینکه این شرکت این تبلت را بدون اشاره به آنها معرفی کرده خوشحال نخواهند شد اما گزینه دیگری هم ندارند. گوگل و آندروید به آ‌نها کمکی نخواهند کرد ضمن اینکه مشخص نیست گوگل هم در آینده دنبال سخت افزار ساخت خودش نباشد. حداقل در کار با مایکروسافت آنها مطمئن خواهند بود که پول قابل توجهی از طریق توسعه نرم‌افزار به دست خواهند آورد و این خود یک موفقیت است.

مایکل گارتنبرگ تحلیل گر محصولات مصرفی  گارتنر:

مشخص است که این محصول رفراندومی در زمینه شراکت با دیگر شرکتها را نشان میدهد. مایکروسافت نمیتواند به دیگران اعتماد کند که نسخه مورد نظرشان را با استفاده از ویندوز ۸ بسازند.

ریک شرلاند، شرکت امنیتی نامورا

پرسشی که هر کس الان از خود می پرسد این است که خوب قیافه اش که خیلی قشنگه، قیمتش چقدر است. ما تخمین می زنیم که نسخه WinRT حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و احتمالا تا پاییز امسال آماده خواهد شد درست زمانی که ویندوز ۸ برای دیگر دستگاه ها ارایه می‌شود.

سازندگان PC که بزرگترین مشتریان مایکروسافت هستند حالا به مایکروسافت به عنوان یک رقیب می نگرند هر چند تبلت فقط بخش کوچکی از درآمد آنها را تشکیل میدهد.

فرانسیسکو جورنیمو،‌ مرکز تحقیقات IDC :

در متن ارایه استیو بالمر درمعرفی این تبلت یک پیغام وجود داشت و آن اینکه تلفیق سخت افزار و نرم افزار کلید رضایت کاربر نهایی است. سخت افزاری که توسط مایکروسافت طراحی شده و شکلی شبیه کامپیوتر دارد و در واقع تبلت است.

کیبورد فیزیکی ، نداشتن دوربین و تمرکز روی مایکروسافت افیس نشان دهنده این است که مایکروسافت بخش کاربران اداری را هدف گرفته است.

آنچه آی پد را اینقدر در بازار موفق کرده نرم‌افزار است. اپ‌ها و ارزش افزوده ناشی از ارزش گذاری کاربران بر آن. به همین دلیل است که تبلت های آندرویدی احتیاج به قیمت ارزان‌تری ( برای فروش) دارند. چون آ‌نها اعتباری نمی‌افرینند.

آنچه من انتظار داشتم بشنوم امکان ارتباط بین این دستگاه جدید و دستگاه‌های قبلی بود. چیزی که بزرگ شدن اکوسیستم مایکروسافت منجر می‌شود و در مقابل آی پد که بخش عمده بازار تبلت را در اختیار دارد می‌توانست یک حرکت رقابتی بزرگ به شمار آید.
مردم پول اضافه‌ای برای تبلت مایکروسافت نمی‌دهند مگر آنکه بفهمند چه ارزش افزوده‌ای برای آنان ایجاد می‌کند

مایکروسافت در اینجا نشان داد که چقدر روی کنترل پیدا کردن روی سخت افزار اصرار می ورزد. ئهزقخسخبف

سارا راتمن ، مرکز تحقیقات فورستر

مایکروسافت بزرگترین دشمن خودش در این بازار است. هر چند در نهایت معرفی این محصول این شرکت را در رقابت با اپل در یک راستا قرار می‌هد. این که مایکروسافت دو نسخه با دو پردازنده متفاوت ارایه داده هم چندان جالب نیست چون مشتری در هنگام انتخابهای متعدد گیج می‌شود. اپل این را فهمیده و شما می بینید که تفاوتها فقط در شکل تماس، ظرفیت و رنگ است.

به نظر من آخرین متن یعنی سخنان سارا راتمن حالب تر از بقیه بود….

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا