دستکش Gest قابلیت کنترل براساس اشارات و حرکات دست را دارد

در طی سال‎های مختلف تلاش‎های بسیاری شده است تا رابطه‎ی کامل بین صفحه کلید و موس و اینترفیس انسان به کامپیوتر شکسته شود و چیزی شبیه به کنترل با اشارات دست شبیه به فیلم “گزارش اقلیت” بوجود آید. کمپانی Apotact Labs اخیرا به این روند پیوسته است و محصولی با طراحی دستکش مانند 4 انگشتی به اسم Gest بوجود آورده است که به شما اجازه می‎دهد دستگاه‎های کامپیوتر و موبایل خود را با دستانتان کنترل کنید.

• 6

• 7

• 8

• 9

Gest به عنوان یک جعبه ابزار دیجیتال معرفی می‎شود که از دو جزء تشکیل شده است: یک کنترل کننده‎ی اشارات دست که به داخل انگشتان شما می‎لغزد، و یک SDK (جعبه‎ی توسعه‎ی نرم افزاری) که به افراد اجازه‎ی ساخت اپلیکیشن‎های جدید برای این پلت فرم می‎دهد. کنترل کننده‎ی اشارات و حرکات دست به نوعی طراحی شده است تا از طریق یک نوار قابل تغییر براساس کف دست در دستان هر شخصی جا گیرد و دارای 4 محل برای قرارگیری انگشتان در بین آن‎ها می‎باشد. 15 سنسور مجزا در هر دست دیده می‎شود و هر انگشت دارای یک نوع مشابه ترکیب شتاب سنج، ژیروسکوپ، مغناطیس سنج پیدا شده در یک گوشی هوشمند همراه است.

نرم افزاری که برای Gest استفاده می‎شود اجازه به حس حرکات کوچک می‎دهد، و بواسطه‎ی بررسی و یادگیری نحوه‎ی استفاده از دستانتان همچنین یک مدل شخصی شده به وجود می‎آورد که خاص هر شخص بوده و با گذشت زمان با کاربر مورد نظر سازگار می‎شود. کمپانی Apotact Labs ادعا می‎کند که نتیجه‎ای که به دست می‎آید کنترل دقیق و کامل اشارات و حرکات دست است.

10

یکسری دیگر از دستگاه‎های کنترل شده توسط اشارات دست که در حال حاضر موجود هستند شامل بازو بند Myo برای کنترل ماهیچه از کمپانی Thalmic Labs است که از اشارات و حرکات دست وسیعی برای کنترل تنوعی از دستگاه‎ها استفاده می‎کند، و کنترل کننده‎ی لیپ موشن (Leap Motion) که از دوربین‎ها و مادون قرمز برای ایجاد یک مدل از حرکت دست شما استفاده می‎کند. برخلاف این دستگاه‎ها، Apotact قول دقت بیشتری را در رابطه با حرکات ریز می‎دهد تا طراحان و هنرمندان که به دنبال دقت بیشتر هستند بیشتر جذب این محصول شوند.

اولین استفاده از این محصول برای Adobe Photoshop خواهد بود و هر دستگاه در خود دارای کتابخانه‎ای از 5 حرکت دست است که اجازه‎ی استفاده از آن‎ها از همان ابتدا وجود دارد. به عنوان مثال، با یک تکان ناگهانی یک انگشت بین اپلیکیشن‎ها جابجایی صورت می‎گیرد، اشاره به صفحه‎ی نمایش به شما اجازه می‎دهد نشان گر موس را جابجا کنید، و چرخاندن کف دست باعث تنظیم لغزنده‎ها (اسلایدرها) در فوتوشاپ می‎شود. اشیاء 3 بعدی را نیز می‎توان با “گرفتن” آن‎ها و چرخاندن در دست، چرخاند.

اگر دوست ندارید از مدل‎های سفارشی Gest و داده‎های پردازشی حرکتی استفاده کنید، می‎توانید به داده‎های خام حس گر دسترسی داشته باشید و از رابط‎های کاربردی برنامه نویسی جاوا و Python برای ایجاد مدل‎های خاص خود استفاده کنید.

این دستگاه به گوشی‎های هوشمند همراه، تبلت‎ها و کامپیوترهای شخصی توسط فن آوری Bluetooth Low Energy – BLE متصل می‎شود و یک LED به چشم می‎خورد که به شما می‎گوید چه زمانی ارتباط برقرار است و در چه وضعیتی قرار دارید. این دستگاه را می‎توان از طریق پورتMicro USB دوباره شارژ کرد.

12

Apotact Labs همچنین در حال کار بر روی یک اثبات مفهوم (Proof of Concept ) تایپ کردن با استفاده از یک شبکه‎ی نورونی است که بر قابلیت پیش بینی کلمات مدیریت دارد. ایده‎ی پشت این مفهوم این است که بتوان از کنترل کننده‎ی Gest در هر دست برای تبدیل هر سطحی به یک صفحه کلید استفاده شود، گرچه چنین چیزی هنوز در مرحله‎ی آزمایشی است.

این کمپانی در تاریخ 20 اکتبر کمپینی را در سایت Kickstarter برای به دست آوردن بودجه‎ی لازم 100 هزار دلاری شروع کرده است. در حال حاضر مقدار بودجه‎ی جمع آوری شده از این مقدار فراتر رفته است و قیمت اولیه‎ی این دستگاه برای پشتیبانان مالی 99 دلار بوده است. گرچه، کنترل‎های تکی هنوز به قیمت بالاتر 149 دلار موجود هستند. طبق گفته‎ی Apotact Labs زمانی که نمونه‎ای این دستگاه برای خرده فروشی آماده شود قیمت تکی آن 200 دلار و یک جفت آن 400 دلار می‎باشد. این کمپانی امیدوار است که در ماه نوامبر سال 2016 بتواند، اگر اوضاع طی برنامه‎های پیش بینی شده پیش رود، این محصول را به دست حامیان مالی خود برساند.

 

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا