دوربین گوشی آیفون، محبوب‎ترین دوربین در سایت Flickr است

گوشى آيفون، محبوب‎ترين دوربین را در ميان 112 ميليون عكاس سایت Flickr دارد. تصويربرداران قديمى بايد بدانند كه قلمرو پادشاهى آن‌ها در حال اتمام است. اگر دوربين‎هاى Canon و Nikon نياز به شواهد بيشتر دارند، بازبينى Flickr در سال 2015 نشان مى‎دهد كه ابزار انتخابى محبوب براى يک جامعه‌ی متعهد و عکاسی جهانی، يک دوربين اختصاصى نيست. بلکه یک گوشی نیز می‎تواند محبوب باشد. آیفون اولين و بهترين گوشى است.

بر طبق تحليل اطلاعات EXIF عكس‎هاى بارگذارى شده در سايت، گوشى آيفون از كمپانى اپل محبوب‎ترين وسيله‎ای بود كه مورد استفاده كاربران Flickr قرار گرفته است. دوربين‎هاى آيفون، 42 درصد از عكس‎هايى كه در سايت مى‌باشد را تشكيل داده‎اند. در مقايسه با DSLR دوربين Canon با 27 درصد، و دوربين Nikon با 16 درصد از عکس‎ها را تشكيل می‎دهند. تفاوت بسيار بين مارک‎ها زمانى خوب مشخص مى‎شود كه شما فرض كنيد Flickr با 112 ميليون كاربر در 63 كشور روزانه يک ميليون عكس بارگذارى مى‌كنند.

2015-12-04_123531
گوشى آيفون از كمپانى اپل در صنعت دوربين اغلب مختل كننده ناميده مى‎شود، این گوشی شامل ويژگى‎هاى بهبود يافته‎ی دوربين می‎‎باشد كه داراى علاقه‎مندان زیادی است. همچنین کیفیت فوق‌العاده‎ی عکس‎ها یکی از ویژگی‎ها می‎باشد.

اوایل سال جاری، اپل قدرت عكاسى خود را  از لنزهاى كوچک آيفون، اثبات كرده است. يک سفر تبليغاتى براى آيفون 6، به همراه عكس‎هايى از عكاسان با كلى توانايى در تبليغات كه مانند تصاوير در مجلات براق، نرم و صاف بود و براى بيلبوردهاى تبليغاتى بصورت بزرگ‎تر بوده است و به صورت بنرهايى (آگهى‌هايى) به اندازه‌ی ساختمان درآمده بود. همه‎ی این‎ها اثبات‌کننده‎ی قدرت لنز‎های کوچک آیفون است.

گوشى آيفون 6s كه به تازگى منتشر شده است و قابليت‎هاى بيشترى دارد مانند: افزايش قدرت دوربين از 8 به 12 مگاپيكسل، ضبط ویدیو با کیفیت 4K و يك ويژگى جديد در Live Photos می‎باشد كه ويديوهاى مختصر و كوتاه را به عكس‎ها اضافه مى‎كند و شما احساس حرکت را خواهید داشت.

2015-12-04_123553
نقد و بررسی سالانه‌ی Flickr همه چيز را راجع به گرايش رنگ‎ها به عكاسان محبوب خود به طور برجسته به نمايش مى‌گذارد و پيشرفت دوربين آيفون را ذكر كرده است. در سال 2013، آيفون در جايگاه سوم پشت سر دوربين Canon كه در مكان اول، و دوربين Nikon كه در مكان دوم بود، قرار داشت. در سال بعدی، آیفون از دوربين Nikon پيشى گرفت و توانست در مكان دوم قرار بگيرد.

این بررسی‎ها همچنين نشان داد اغلب چند نوع دوربين مورد استفاده‎ی مردم قرار گرفته است تا عكس و ويديو بگيرند. دوربين گوشى هوشمند در این دسته‌بندى‎ها 39 درصد را به خود اختصاص داده است و به دنبال آن، DSLRs با 31 درصد، دوربين‌هاى Point and shoot با 25 درصد و دوربين‌هاى بدون دوربين جلو با 3 درصد در این دسته‌بندی هستند.

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا