رابط کاربری برنامه و سایت گوگل پلاس دوباره طراحی شد

شرکت گوگل رابط کاربری برنامه و سایت گوگل پلاس را ار نو طراحی کرده است تا تاکید بیشتری بر علایق کاربران داشته باشد

بالاخره نسخه‎ی جدید و از نو طراحی شده‎ی گوگل پلاس از راه رسیده است. این شرکت نسخه‎ی بهینه‎سازی شده و از نو طراحی شده برنامه و سایت گوگل پلاس را معرفی کرده است، که می‎توانند شبکه‎های اجتماعی شکل گرفته در اطراف انجمن‎ها (Communities) و کلکسیون‎های (Collections) اطراف آن را تشخیص دهند.

این نسخه‎ی جدیدی و بهینه‎سازی شده برنامه‎ی گوگل پلاس بر روی انجمن‎ها و کلکسیون‎های این برنامه‎ها تمرکز کرده است، که هر دو مواردی هستند که این شرکت در اوایل سال جاری آن‎ها را معرفی کرد. انجمن‎ها گروه‎هایی موجود در این شبکه‎ها و ویژگی‎های آن‎هاست، در حالی که کلکسیون‎ها به کاربران اجازه می‎دهند تا پست‎های گروهی را در درون بخش‎های موضوعی این برنامه‎ها و سایت‎ها ارسال کنند.

2015-11-20_114855

این قابلیت‎ها، به گفته‎ی شرکت گوگل، به این دلیل در درون این برنامه و سایت قرار داده شده‎اند تا استفاده از گوگل پلاس را، با استفاده از تشخیص علایق کاربران این شبکه و جریانات و گروه‎های تشکیل شده در اطراف آن‎ها، استفاده کاربران از گوگل پلاس را آسان‎تر و روان‎تر کنند.

سایت گوگل پلاس، و برنامه‎های سیستم عامل‎های iOS و اندروید آن نیز در این راستا به‎گونه‎ای از نو طراحی شده‎اند تا هم سریع‎تر بوده و هم در طول تمامی پلتفرم‎های موجود ساده‎تر مورد استفاده قرار بگیرند.

آقای لوک وروبلوسکی (Luke Wroblewski) از شرکت گوگل، در پستی که بر روی گوگل پلاس قرار داده بود، اینگونه اظهار داشت: “ما به طور کلی تمامی جنبه‎های این محصولمان را به طرز چشمگیری تغییر داده و ساده‎تر کرده‎ایم. همچنین گوگل پلاس جدید فرستادن پست‎ها، جست و جو کردن، برقراری اتصال و اطلاع پیدا کردن از محتواهای غنی موجود بر روی این شبکه را ،در محیطی کاملا جدید و به صورت جریان‎سازی شده، فراهم می‎کند”.

2015-11-20_115620

با این که به نظر ما بعید به نظر می‎رسد که این طراحی تازه بتواند روح تازه‎ای را به این شبکه‎ی اجتماعی شرکت گوگل ببخشد، ولی شرکت گوگل در جذب کردن گروه‎هایی که به نوع خاصی از موارد و بحث و گفت و گو‎ها علاقه دارند، موفق بوده است، پس بعید به نظر نمی‎رسد که این شرکت بخواهد که آن‎ها سرویس‎های دور و اطراف این حوزه‎ها را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

این برنامه‎‎های بروز رسانی شده در چند روز آینده در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت، اما کاربران گوگل پلاس می‎توانند از همین حالا سایت جدید و بروز شده را با استفاده از انتخاب عبارت “بزن بریم” که در هنگام استفاده از فرم ورود به سایت نمایش داده شده در مرورگرشان، در جلوی آن‎ها ظاهر می‎شود، از این طراحی جدید دیدن کنند. شما هنوز هم هر وقت که بخواهید به طراحی قدیمی این سایت برگردند، ولی هنوز مشخص نشده است که آیا کاربران همیشه قادر به انجام این کار خواهد بود یا خیر.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا