راهنمای استفاده از Wi-Fi و اینترنت بی‌سیم در آیفون

در هر کجا که هستید می‌توانید به یک ارتباط اینترنتی امن‌تر دسترسی داشته باشید. اگر در کافی‌شاپ، هتل یا فرودگاه هستید و این مکان‌ها دارای Wi-Fi هستند پس شما نیز می توانید از آن استفاده کنید.

در ابتدا و به عنوان مهم‌ترین نکته، شما تنها باید به شبکه‌ای از Wi-Fi که کاملاً امن می‌باشد متصل شوید. به قسمت Settings رفته و Wi-Fi را روشن کنید تا برای شما لیستی از شبکه‌های در دسترس نشان داده شود. برای شبکه‌هایی که نیاز به رمزعبور دارند در کنار نامشان، یک قفل نمایش داده می‌شود. این قفل، تضمین نمی‌‌کند که آن شبکه، امن است چراکه شما اطلاعی از اعضایی که در شبکه هستند ندارید. اما دست‌کم شما می‌توانید مطمئن باشید که تنها کارکنان آن قسمت به این شبکه متصل هستند. شبکه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و رمزعبور را وارد کنید تا به شبکه، متصل شوید. پس از اتصال به شبکه‌ی وای-فای، در کنار نام این شبکه علامت تیک و در قسمت بالا سمت چپ صفحه‌ی نمایش گوشی خود نماد آنتن وای-فای را خواهید دید.

wi-fi-connection

هنگامی که گشت و گذار شما در اینترنت تمام شد، از شبکه‌ای که در حال استفاده از آن بودید خارج شوید. سپس، برای اطمینان از اینکه شما به طور خودکار مجدداً در زمانی که در نزدیکی این شبکه هستید به آن، متصل نمی‌شوید، روی نام شبکه کلیک کرده و سپس Forget This Network را انتخاب کنید.

img4636

همچنین شما می‌توانید با استفاده از همین آموزش، به شبکه‌ی وای-فای دوستان یا خانواده‌ی خود متصل شوید. تنها کافی است که نام شبکه و رمزعبور را از آنها بپرسید. نام شبکه‌ی وای-فای را از قسمت تنظیمات یافته و آن را انتخاب کنید، رمزعبور را وارد کنید و تمام. مجدداً پس از اینکه گشت اینترنتی شما تمام شد از این شبکه خارج شده و گزینه‌ی Forget This Network را فراموش نکنید.

cnet.com

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا