سامسونگ، 548 میلیون دلار غرامت به اپل پرداخت می‎کند

دعوای حقوقی استفاده از حقوق انحصاری اپل توسط سامسونگ حالا بدون یک نتیجه‎ی مشخص به پنجمین سال خود کشیده شده است، با وجود آنکه سامسونگ امروز اعلام کرد که حاضر است مقداری برابر با 548 میلیون دلار به کمپانی سازنده‎ی آیفون پرداخت کند.

33

طبق گفته‎ی بلاگ FOSS Patents، حتی با آنکه سامسونگ تا 14 دسامبر این مبلغ را به اپل پرداخت خواهد کرد ولی برای خود راه فراری گذاشته است، با دادن این حق به خود که به دنبال آن تمامی مبلغ مورد نیاز را برای پرداخت مالیات و حتی اندکی بیشتر باز پس گیرد.

طبق خبر سایت FOSS Patents: “سامسونگ حالا منتظر دریافت صورت حساب اولیه‎ی اپل است و اگر چنین امری صورت گیرد قبل از آخر هفته‎ی کره این مبلغ پرداخت خواهد شد.”

بعد از آنکه اپل پول را از سامسونگ دریافت می‎کند، این مقدار که بیشتر از نیم میلیارد دلار است ممکن است الزاما برای همیشه در حساب بانکی اپل باقی نماند.

همانطور که اشاره شد، سامسونگ فکر می‎کند حق باز پس گرفتن پول را دارد در صورتی است که رای دادگاه عالی در مورد این پرونده اصلاح، نقض یا لغو و یا حتی به نفع سامسونگ عوض شود.

34

مشخص است که اپل از این شروط سامسونگ ناراضی است.

با توجه به اینکه گردهمایی‌ای که در روز 2 نوامبر به منظور توافق صورت گرفت منجر به هیچ‌گونه نتیجه‌گیری نشد باید منتظر این باشیم که این نزاع حقوقی چند سالی دیگر ادامه داشته باشد تا تمامی اعمال حقوقی با دقت بحث و دو طرف خسته شوند.

برای اینکه اوضاع پیچیده‌تر شود اداره‎ی USPTO (اداره‎ی علایم تجاری و حقوق انحصاری ایالت متحده) یکی از حقوق انحصاری طراحی آیفون اپل و عمل ابتکاری استفاده از حالت نیشگون به منظور زوم کردن را باطل کرده ولی اپل در مورد این تصمیم اعتراض کرده است.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا