سامسونگ و ال‌جی صفحه‌های نمایش OLED اپل را می‌سازند

بر اساس گزارش DigiTimes، اپل به منظور کاهش اتکا به همکاری با تنها یک تولیدکننده و همچنین به منظور افزایش توانایی خود برای رقابت قیمتی، با هر دو شرکت سامسونگ و ال‌جی همکاری خواهد کرد.

پنل‌های OLED اپل

اپل در مورد قیمت استفاده از این تکنولوژی در محصولات با اندازه‌ی کوچک تا متوسط نگران بود و با داشتن چند تامین‌کننده می‌خواهد، با هدف ایجاد فضایی برای افزایش رقابت قیمتی در مذاکرات خود عمل کند. انتظار می‌رود که LG Display تامین‌کننده اصلی پنل‌های OLED اپل برای محصولات کوچک تا متوسط باشد امادر همین حال انتظار می‌رود که سامسونگ نیز نقش روبه‌رشدی داشته باشد.

Samsung-LG

iNews24 می‌گوید که سامسونگ در حال حاضر در زمینه‌ی پنل‌های OLED قیمت‌های بهتری نسبت به LG دارد و روی خط تولیدی 6G A3 سرمایه‌گذاری کرده است که انتظار می‌رود ظرفیت تولید 15000 واحد در ماه داشته باشد.

تامین‌کنندگان کره‌ای می‌گویند که شاهد افزایش بازدهی پنل‌های OLED هستیم و در همین حال قیمت این پنل‌ها نیز به سرعت در حال کاهش است. بر اساس گزارش قبلی، اپل می‌خواهد برای آیفون خود در سال 2018 از OLED استفاده کند.

در همین حال، اپل گفته است که یک آزمایشگاه مخفی در تایوان تاسیس کرده است که بر روی توسعه‌ی فناوری‌های جدید صفحه‌ی نمایش فعالیت می‌کند.

iclarified

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا