سرقت اتومبیل‎های تسلا برای سارقان سخت‎تر می‎شود

یکی از دارندگان اتومبیل‎های کمپانی تسلا با استفاده از نرم افزار، رد اتومبیل خودش را گرفته و به پلیس در پیدا کردن اتومبیل کمک می‎کند

سارقان اتومبیل باید بدانند که نباید سعی کنند که یکی از اتومبیل‎های شرکت تسلا را بدزدند. اگر این کار را انجام دهند، باید سعی کنند که همراه با آن گوشی همراه فرد را نیز بدزدند.

منظور ما این است که، درست است که دزدیدن یک اتومبیل در اصل کار اشتباهی است و همین طور از نظر قانونی نیز امری غیر قانونی و مستحق مجازات می‌باشذ، ولی اگر با این حال در موقعیت مرگ و زندگی گرفتار شدید و مجبور بودید که یک اتومبیل بدزدید، خودتان را با دزدیدن یکی از اتومبیل‎های شرکت تسلا به دردسر نیاندازید.

طبق گزارش سایت The Province، یکی از دارندگان اتومبیل‎های شرکت تسلا که در شهر ونکوور سکونت دارد، بعد از این که اتومبیل اش از یکی از پارکینگ‎های زیر زمینی شهر دزدیده شد، توانست با استفاده از گوشی موبایلش اتومبیل خودش را ردیابی کرده و با کمک رساندن به مراجع قانونی، به آن‎ها کمک کند تا آن سارق را در گوشه‎ای به دام انداخته و دستگیر کنند.

2015-11-06_121229

بعد از رفتن به یک کنسرت، صاحب این اتومبیل خانم کاتیا پینکووسکی و دوستش به گاراژ رفته و به محلی رفتند که اتومبیل‎شان را در آن جا پارک کرده بودند. بعد از تماس‎های متعدد با شرکت‎های بوکسل کننده، آن‌ها متوجه شدند که هیچ اتومبیل تسلایی در آن شب با استفاده از بوکسل جمع نشده بوده است. سپس خانم پینکووسکی با شوهرش، آقای کری پینکووسکی، تماس گرفته و او برنامه تسلا مورد نظر را بر روی گوشی خودش اجرا کرده است.

از این راه بود که آن‎ها متوجه شدند که اتومبیل در حال حرکت است، به این خاطر آن‌ها با پلیش تماس گرفته و به آن‎ها در مورد محل استقرار فعلی اتومبیل، اطلاعات آنی و به روز می‌دادند. در این مرحله اهالی خانواده پینکووسکی تصمیم گرفتند که کمی با این دزد نابکار تفریح کرده و او را اذیت کنند – چرا که این برنامه به شما اجازه می دهد که از راه دور بوق اتومبیل را به صدا در بیاورید و یا این که سقف ماشین را باز کنید – ولی بعد از آن سریعا اطلاعات مربوط به مکان این دزد را به مراجع مربوطه گزارش کردند. سپس پلیس، مجرم مربوطه را محاصره کرده و سپس دستگیر کردند، و اتومبیل تسلا مربوطه را به سلامت تحویل صاحبان آن دادند.

آقای پینکووسکی در گفت و گو با سایت The Province بیان کرد: “البته به نظر من این قابلیت واقعا جذاب و جالب است”. پلیسِ شهرِ مربوطه تا به حال اتومبیل تسلا دزدیده شده‌ای را پیدا نکرده بودند، و این اولین بار برای آن‎ها بود که می‌توانستند یک اتومبیل دزدیده شده را به صورت زنده تحت تعقیب قرار دهند.

پس، سوالی که پیش می‌آید این است که این اتومبیل تسلا در اصل چگونه دزدیده شد؟ خانواده پینکووسکی برای اتومبیل‎شان یک عدد کلید از راه دور اضافی خریداری کرده بودند، که آن را از روی خطا در درون اتومبیل جای گذاشتند. با توجه به این که این مورد را در بسیاری از اتومبیل‎های امروزی دیده‌ایم، اگر کلیدهای از راه دور اتومبیل در رنج خاصی قرار داشته باشند، با استفاده از آن‎ها درب‎های اتومبیل می‌توانند به راحتی باز شوند، و دلیل این که دزد اتومبیل توانسته بود به راحتی این اتومبیل را به سرقت ببرد، همین مسئله بوده است.

البته گرفتن رد اتومبیل‎ها تنها مختص به اتومبیل‎های شرکت تسلا نیست. بسیاری دیگر از کمپانی‎های اتومبیل سازی، مانند مرسدس و نرم افزار Mbrace اش و شرکت جنرال موتورز و نرم افزار OnStar اش، نرم افزار‎های ردگیری اتومبیل‎های سرقت شده مشابهی را ارائه می‌دهند، و از قابلیت اتصال به شبکه‌ی این اتومبیل‌ها بر علیه سارقین بهره می‎برند.

زمانی بسیار زیادی از موقعی که سرقت اتومبیل‌ها بسیار ساده و محدود به بالا زدن کاپوت و یا به زور باز کردن درها می‎شد گذشته است. تنها کاری که صاحبان اتومبیل‎های امروزی باید انجام دهند این است که سعی کنند دسته کلیدشان را در اتومبیل جا نگذارند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا