شارپ و تولید پنل‎های Super IGZO با مصرف انرژی کمتر

کمپانی شارپ یکی از تولیدکنندگان صفحات نمایش دستگاه‎های اپل، قصد تولید انبوه پنل‎های Super IGZO با صرفه جویی در مصرف انرژی را دارد. کمپانی Sharp یک کمپانی ژاپنی است که در زمینه‎ی تولید وسایل الکترونیکی برای مصرف کننده فعالیت می‎کند قصد شروع تولید انبوه پنل‎های Super IGZO برای دستگاه‎های موبایل را دارد که دارای رزولوشن بالاتری خواهند بود و به نسبت پنل‎های استاندارد IGZO این کمپانی 20 درصد انرژی کمتری استفاده می‎کنند، پنل‎هایی که به نسبت صفحات نمایش استاندارد کریستال مایع یک پنجم انرژی مصرف می‎کنند.

29

طبق گزارشی که در سایت Nikkei در روز جمعه انتشار شده است، تولید انبوه پنل‎های Super IGZO از اوایل سال 2016 شروع خواهد شد. این پنل‎ها توسط کارخانه‎ی شماره 2 Kameyama کمپانی شارپ در Mie Prefecture تولید خواهد شد و به منظور جایگزین شدن با “بعضی از پنل‎های تلویزیون که سود آور نیستند”، ساخته می‎شوند.

چنین در سایت مذکور آورده شده است که شارپ در حال تولید انبوه این تکنولوژی برای افزایش سودآوری خود است چون فعالیت این شرکت در زمینه‎ی پنل‎های LCD وضعیت مساعدی ندارد.

مشخص نیست که این تصمیم کمپانی شارپ در رابطه با انجام چنین ریسکی مرتبط با افزایش سرمایه گذاری سامسونگ در رابطه با پنل‎های AMOLED اش و تصمیم اپل می‎باشد که شایعه شده است قرار است برای آیفون‎های خود در سال 2018 دوباره به پنل‎های AMOLED رو آورد.

شارپ در لیست تامین کنندگان سال 2015 اپل قرار دارد، ولی این کمپانی تنها یک درصد اندک از صفحات نمایش برای دستگاه‎های iOS را تهیه می‎کند و این کمپانی‎های Samsung Display، Japan Display و LG Display هستند که تولیدکنندگان اصلی پنل‎های LCD TFT اپل به شمار می‎روند.

چند سال قبل، اپل و شارپ قرار بود که برای یک مجموعه‎ی چند میلیارد دلاری سرمایه گذاری کنند، و هدف تولید ده‎ها میلیون پنل IGZO در هر ماه منحصرا برای اپل بود. ولی این معامله در میان مشکلات مالی شارپ و به علت عدم توانایی این کمپانی در حل مشکلات بهره‌وری و برآورده سازی انتظارات اپل، به سرانجام نرسید.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا