آیفون 7 پلاس با حافظه‌ی 256 گیگابایتی و باتری بزرگ‌تر

یک وبسایت چینی که قبلاً نیز مشخصات احتمالی آیفون 6c را شرح داده است، اکنون ادعا می‎کند که پرچم‌دار آینده‌ی اپل یعنی آیفون 7 پلاس که اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد دارای یک مدل 265 گیگابایتی می‌باشد.

طبق گزارشی که توسط سایت Arena offering منتشر شده است و برداشتی به زبان انگلیسی از مقاله‎ی چینی Mydrivers است، آیفون 7 پلاس قرار است دارای یک مدل 256 گیگابایتی در کنار “مدل‎های معمولی” خود باشد. این گزارش مشخص نکرده است که آیا مدل ابتدایی 16 گیگابایتی باز هم وجود خواهد داشت یا اپل از نظر فضای ذخیره‌سازی، 4 مدل مختلف را در نظر خواهد گرفت.

15405-11717-15380-11688-14841-10689-15601773888_709a693187_b-l-l-l

میزان حافظه‌ی آیفون 7

به دنبال پیشرفت تکنولوژی و با ارزش‌تر شدن فضای ذخیره‌سازی، فرض کردن اینکه فضای ذخیره‌سازی با افزایش بیشتری همراه خواهد شد، ساده است. اپل در حال حاضر برای اینکه آیفون‎های پرچم‌دار خود قیمت ارزان‌تری داشته باشند هنوز مدل‎های 16 گیگابایتی را ارائه می‎دهد. مدیران اجرایی این کمپانی از این تصمیم دفاع کرده و گفته‎اند سرویس ابری آنلاین iCloud این کمپانی می‎تواند برای رفع مشکل فضای محدود ذخیره‌سازی به مشتریان کمک کند تا تصاویر خود را آپلود و فایل‎های موزیک خود را دانلود کنند. این کاهش حجم فضای ذخیر‌ه‌سازی باعث می‎شود اپل بتواند به راحتی قابلیت‎هایی را که از نظر مردم مفید‌تر است (مانند دوربین) بهبود بخشد.

خرید اپل ایدی

دقیقا مشخص نیست که در حال حاضر چه مدل‎هایی از آیفون با ظرفیت‎های مختلف، فروش بیشتری دارند، ولی گزارش‎های تحلیلی خاطر نشان کرده‎اند که در نسل گذشته، اپل ترکیب سودآورتری از گوشی‎های دارای فضای ذخیره‌سازی بیشتر را فروخته است، ایده‎ای که می‎تواند باعث در نظر داشتن یک گزینه‎ی ذخیره‌سازی بالاتر با یک قیمت پرمیوم شود.

عدم اطمینان به شایعات آیفون 7 پلاس در مقاله‎ی Mydrive

این شایعه، ولی اشاره به این دارد که تنها در مدل بزرگتر، آیفون 7 پلاس “نه مدل استاندارد آیفون 7” شاهد یک گزینه‎ی جدید 256 گیگابایتی خواهیم بود، ایده‎ای که با توجه به نسل‎های قبلی آیفون به نظر غیرمحتمل می‎آید.

اپل در سال 2014 آیفون 6 و 6 پلاس را تقریباً با مشخصات مشابهی عرضه کرد، به استثنای قابلیت پایدارسازی اپتیکال تصویر که در مدل پلاس دیده شد، به نظر عدم قرار دادن لنزهای OIS در مدل استاندارد، مرتبط با تصمیمی بود که باید در بحث طراحی با توجه به محدودیت حجم و ضخامت گوشی آیفون گرفته می‎شد.

14232-9609-14211-9572-iphone6s-spalsh-l-l

مدل پلاس همچنین به نسبت مدل استاندارد، می‎تواند باتری بزرگتری را در خود جا دهد. صفحه‎ی نمایش آن دارای یک پنل نمایش با رزولوشن بالاتر است و در نتیجه می‎تواند ویژگی‎هایی از رابط کاربری را در خود جا ‎دهد که در مدل استاندارد آیفون دیده نشوند.

ولی اپل هرگز مدل پلاس را به عنوان یک دستگاه برتر ارائه نداده است، و در عوض، آن‎ها را به عنوان دو دستگاهی که عملاً از نظر اندازه متفاوت هستند، بازاریابی کرده است. در حقیقت، ما متوجه شدیم که آیفون 6 به نسبت آیفون 6 پلاس عملکردی بهتر در یکسری از تست‎های گرافیک دارد چون مدل پلاس می‎بایست با یک تراشه‎ی مشابه‌ی A8 در یک رزولوشن بالاتر عملکرد بهتری نشان دهد.

پاییز گذشته، اپل مدل‎های آیفون 6 اس و 6 اس پلاس را به طور مشابه با یک تراشه‎ی A9 مجهز کرد، مجددا آن‎ها را در یک جایگاه مساوی قرار داد تا خریداران تنها براساس اندازه‎ی آن‎ها تصمیم‌گیری کنند.

فرضیه‎ی باتری آیفون 7 پلاس

همچنین، همین گزارش ادعا می‎کند که آیفون 7 پلاس دارای یک باتری 3100 mAh خواهد بود، تقریباً افزایش 12 درصدی به نسبت باتری فعلی آیفون 6 اس پلاس که ظرفیتی برابر 2750 mAh دارد. این ادعا به معنی 2 تا 3 ساعت افزایش در استفاده از باتری خواهد بود. گرچه، اپل سال گذشته به شکل بارزی اندازه‎ی باتری را در حرکتی از آیفون 6 پلاس (2915 mAh) به آیفون 6 اس پلاس (2750 mAh) کاهش داد، از طرف دیگر با افزایش کارآیی تراشه‎ی A9 و بهینه‎ سازی‎های نرم افزاری سعی در حفظ همان میزان عمر باتری داشت، ولی در عوض کارآیی آن بهتر شد و شاهد کاهش ضخامت و وزن آیفون بودیم که در صورت افزایش ظرفیت باتری، آن‎ها نیز تحت تاثیر قرار می‎گرفتند.

چنین چیزی نه تنها ادعای این گزارش را مبنی بر داشتن یک باتری با اندازه‎ی بزرگتر، بلکه همچنین در رابطه با تخمین معقولی زیر سوال می‎برد که چقدر این افزایش ظرفیت، باعث بالا بردن عمر عملکردی باتری در محصولی خواهد شد که دارای نسخه‎ی جدید iOS یعنی iOS 10 و یک تراشه‎ی جدید A10 خواهد بود، آن هم زمانی که در رابطه با هیچکدام از این موارد هیچ چیزی مشخص نیست.

شایعات محتمل‌تری از آیفون 7 نشان از پتانسیل داشتن یک قاب ضدآب، حذف جک هدفون 3.5 میلی متری آن، افزایش رم سیستم و پشتیبانی از USB 3 (هردو در حال حاضر در iPad Pro دیده می‎شوند) دارند.

 

appleinsider

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا