شایعات اغراق‌آمیز درباره‌ی سقوط سهام آیفون در سال 2016

به این زودی‌ها منتظر سقوط سهام آیفون شرکت اپل نباشید! در آغاز سال 2016، توجه به محصولات اپل نسبت به زمان مشابه‌ی سال‎های قبل، کمتر شده است. بنابراین جای تعجب نیست که تحلیلگران، سال 2016 را به عنوان سالی برای سقوط آیفون از پرتگاهی بلند بدانند.

apple-money-780x520

طبق نوشته‎ی سایت Brean Capital، نه تنها سهام اپل با قیمت 170 دلار رو به کاهش نیست بلکه، سرمایه‌گذاران زیادی وارد چرخه‌ی تولید این محصول شده‌اند. گفته شده است که 250 میلیون دستگاه در سال 2016 به فروش می‎رسد که رشدی از 7 به 10 درصد را نشان می‎دهد.

به ویژه، Ananda Baruah تحلیلگر سایت Brean در مورد آیفون 4 اینچی جدید که به زودی وارد بازار می‎شود می‌گوید: 15 تا 30 میلیون دستگاه از فروش آیفون، مربوط به این محصول جدید است.

سایت Baruah نوشته است:

“ما بر این باوریم که بتوانیم آیفون 4 اینچی را بین محدوده‎ی زمانی مارس تا آوریل رزرو کنیم. در نتیجه، به نظر ما، سهام اپل یا AAPL در سال 2016 با فروش 250 میلیون آیفون، رشد 5 الی 10 درصدی خواهد داشت و این کاهش 3 الی 5 درصدی فعلی اهمیت چندانی ندارد. در حالی که نظرات پیرامون پتانسیل رشد AAPL با عرضه‎ی این گوشی متفاوت است، ما معتقدیم که در ماه ژوئن (نیمه‌ی سال 2016) اگر AAPL را بررسی کنیم شگفت‌زده خواهیم شد.”

هرچند Baruah دلیلی ذکر نکرده است، اما به نظر من، ارتقای نرم افزاری که در محصولات آیفون‎ شرکت اپل رخ داده است سهم بزرگی در ایجاد این پیشرفت در سال 2016 خواهد داشت.

آیا شما فکر می‎کنید سال 2016 با رشد چشمگیر دیگری در فروش آیفون همراه خواهد بود؟ یا مانند بعضی از تحلیل‎گران تصور می‎کنید که وقت آن رسیده است که سهام اپل سقوط کند؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

cultofmac

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا