شرکت اپل در حال کار بر روی سرویس پرداخت جدید پولی

طبق گزارشات منتشر شده، شرکت اپل بر روی یک سرویس پرداخت پول موبایلی فرد به فرد کار می‎کند

شرکت اپل، که دیگر حکومت بر دنیای محصولات موبایلی و نرم‎افزار و سخت‎افزار آن‎ها برایش کافی به نظر نمی‎رسد، بنا بر گزارش‎های مکرری که به دست ما رسیده، قصد دارد با ارائه دادن راه‎حلی جدید برای پرداخت‎های فرد به فرد موبایلی، نقش خودش در این زمینه را نیز بهبود ببخشد.

درست مانند سرویس ونمو (Venmo) شرکت پی‎پال (PayPal)، که سیستمی است که پرداخت‎های فرد به فرد موبایلی تسهیل کرده و آسان‎سازی می‎کند، نسخه‎ای که شرکت اپل قصد ساختن آن را دارد نیز همین کار را خواهد کرد، تنها تفاوت این برنامه در آن است که، این سرویس به صورت پیش‎فرض بر روی تمامی محصولات موبایلی شرکت اپل قرار‎ داده ‎خواهد ‎‎شد.

خبر‎های ارائه احتمالی این سرویس از طرف شرکت اپل، اولین بار در روز چهارشنبه توسط رسانه‎ی خبری وال استریت جورنال (Wall Street Journal) انتشار یافت. این رسانه‎ی خبری، به منظور ارائه‎ی منابعی برای خبرش، با استناد به منابع آشنا و خبره در این موضوع، اعلام کرد که شرکت اپل چند وقت است که با یک سری از بانک‎های مطرح از جمله شرکت مالی و اعتباری کپیتال وان (Capital One Financial Corp)، شعبه آمریکای بانک بانکورپ (U.S. Bancorp.)، بانک و شرکت‎ ولز فارگو (Wells Fargo & Co.) و بانک و شرکت جی‎پی مورگان (J.P. Morgan Chase & Co.)، وارد مذاکره شده است و با اینکه هنوز در مورد این سیستم هیچ تصمیم جدّی‎ای گرفته نشده است، روزنامه‎ها و منابع خبری اطلاع داده‎اند که این سرویس می‎تواند به زودی و در طول سال 2016، برای استفاده شدن آماده و روانه‎ی بازار شود.

2015-11-13_205653
این که شرکت اپل می‎خواهد از فضای تبادلات و انتقالات مالی فرد با فرد بهره‌برداری کند، امری طبیعی به نظر می‎رسد، چون همان‎طور که مشخص شده است، امروزه سرویس ونمو تبدیل به یکی از سرویس‎های محبوب مصرف‎کنندگان محصولات شرکت اپل (مخصوصا مصرف‎کنندگان جوان)، جهت ارسال و دریافت پول شده است. ادغام کردن این سرویس انتقال پول ارائه شده توسط شرکت اپل با یکی از بزرگترین و بهترین گوشی‎های موبایل هوشمند موجود در بازار کشور آمریکا، و همین‎طور با محصولات دیگری چون ساعت هوشمند اپل واچ (Apple Watch)، می‎تواند این کمپانی تکنولوژی را به یکی از بزرگترین مراکز انتقال پول موبایلی در کل دنیا تبدیل کند.

شرکت اپل به وضوح کامل مشخص کرده است که سرویس پرداخت اپل پی (Apple Pay) یکی از سرویس‎های زودگذر و محدود آن‎ها نخواهد بود (درست مانند چیزی که آقای استیو جابز در مورد تلویزیون‎های اپل تی‎وی (Apple TV) بیان کرده بود) و این شرکت قصد دارد با ارائه‎ی این سرویس تا جایی که امکان دارد، بازار تبادلات و انتقالات مالی موبایلی را اذعان خودش بکند.

تنها چند هفته پیش، شرکت اپل اعلام کرد که این شرکت کمپانی‎های بزرگی چون استارباکس (Starbucks)، کی‎اف‎سی (KFC)، و چیلیز (Chili’s) را نیز به لیست در حال رشد فروشندگانی که با استفاده از سیستم اپل پی موافقت کرده‎اند، اضافه کرده است.

در ماه‎های اخیر، شرکت اپل به هر دری می‎زده تا به همگان بفهماند که بخشی از آینده‌ی این کمپانی در این است که خودش را به گونه‎ای از مشکل معاملات نقدی رها کند، چرا که زمان و دوره‎ی این گونه معاملات به زودی به سر خواهد آمد.

مدیر عامل شرکت اپل، آقای تیم کوک (Tim Cook)، در طی صحبتی که در اوایل این هفته با دانشجویان کالج ترینیتی (Trinity) شهر دابلین (Dublin) واقع در کشور ایرلند داشت، به آن‎ها اظهار داشت: “مطمئن باشید که بچه‎های شما نخواهند دانست که پول نقد چیست”.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا