شرکت اپل نیروگاه خورشیدی خواهد ساخت

کمپانی اپل برای استفاده از انرژیهای پاک و غیر آلاینده و سبز ساخت یک نیروگاه خورشیدی در نزدیکی دیتا سنتر خود را آغاز کرده است.
در حقیقت شرکت اپل ساخت یک نیروگاه خورشیدی بزرگ را در کارولینای شمالی آغاز کرده است.

شرکت بزرگ کوپرتینو این نیروگاه را که ( پروژه مزرعه خورشیدی دلفین ) نام دارد و در آینده idata center نامیده خواهد شد در زمینی به وسعت 171 جریب می سازد.
اپل در این پروژه پارکهای خورشیدی را در نزدیکی پایگاههای اطلاعاتی خود خواهد گذاشت. این کار نه تنها منجر به استفاده از انرژیهای پاک سبز و کاهش برخوردهای زیست محیطی می شود بلکه می تواند در هزینه های تولید انرژی لازم برای پایگاههای اطلاعاتی لازم برای سرویسهای  iCloud نیز صرفه جویی کند.

470sunnn

این پروژه فتوولتائیک اپل در حدود 1 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت بنابراین برای شرکت اپل به عنوان یک سرمایه گذاری بزرگ شناخته می شود.

پیش از این شرکتهایی چون گوگل , یاهو برای استفاده از منابع غیرتجدیدپذیر از سوی سازمانهای حافظ محیط زیست متهم شده بودند و به همین دلیل گوگل از چند ماه پیش سرمایه گذاری در بخش انرژیهای پاک را برای عملکردهای سرورهای خود آغاز کرده است، اما انرژی خورشیدی برای اپل تازگی دارد.

به طوریکه این شرکت در طبقه بندی سازمان بین المللی صلح سبز (Greenpeace) نشان F را دریافت کرده است. درحال حاضر تنها 6 درصد از توان این شرکت توسط انرژی پاک تامین می شود.
براساس گزارش ها انتخاب کارولینای شمالی برای ساخت این نیروگاه تصادفی نبوده است. درحقیقت، 61 درصد از انرژی کارولینای شمالی از سوختهای فسیلی و 31 درصد از سوخت هسته ای تامین می شود و به همین دلیل، این ایالت امریکا یکی از آلوده ترین ایالات آمریکا به شمار می رود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.