شکایت Kodak از Apple و Samsung

شرکت Kodak از Samsung شكایت كرد و مدعی شد كه در موارد خاصی كه به فناوری تصویربرداری دیجیتال می شود حق امتیاز انحصاری Kodak را نقض كرده است. این شكایت به دادگاه منطقه ای برای منطقه غرب نیویورك ارائه شد و در آن علیه تبلت های خاص سامسونگ شكایت شده است.

شكایت برای نقض حق انحصاری در این تبلت ها شامل دوربین الكترونیك برای گرفتن تصاویر ثابت در زمان پخش نمایش تصاویر متحرك ، انتقال اتوماتیك تصاویر از یك دوربین الكترونیك به اپراتور سرویس با استفاده از فایل تنظیم شبكه ، فایل تنظیم شبكه برای انتقال اتوماتیك تصاویر از یك دوربین الكترونیك ، ایجاد تصاویر دیجیتال به منظور انتقال به یك آدرس ایمیل و دوربین دیجیتال با رابط ارتباطات برای انتقال تصاویر منتخب در یك شبكه سلولی و یك شبكه LAN بی سیم به یك مقصد می باشد.

kodak

شرکت Kodak همچنین Apple را محکوم به نقض چهار ثبت اختراع کرد و طی طراحی یک شکایت خواستار رسیدگی بهاین موضوع شد. در این شکوائیه، Kodak مدئی است که اپل با پوشش دادن چهار ثبت اختراع بدون هیچ اجازه ای از این شرکت باید در این دادگاه حضور داشته باشد و به این تخلف رسیدی شود.

این ثبت اختراع ها به شرح زیر می باشد:
انتقال تصاویر به صورت خودکار از دستگاه عکاسی به یک سرویس تحت شبکه
ترتیب و پیکربندی شبکه برای انتقال عکسها
گرفتن عکس های دیجیتال و انتقال آن به آدرس ایمیل
انتقال عکس ها توسط دوربین و تلفن همراه با استفاده از Celluar Data

طبق گفته ی کوداک , در صورت توقف استفاده از حق اختراع ها باز هم این شکایت برجا خواهد ماند و خواستار ممنوعیت واردات دستگاه هایی که دارای این نقض ها می باشند، است. در حال حاضر کارهای لازم برای رفع این مشکلات صورت گرفته است و باید منتظر نتیجه نهایی باشیم. طبق یک شایعه شرکت Kodak در آستانه ورشکستگی می باشد و به همین خاطر این شکوائیه را مطرح کرده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا