صفحه‌ی نمایش حساس به فشار در 25 درصد از گوشی‌های سال آینده

سال آینده، شاهد گوشی‌های بیشتر و بیشتری که دارای ویژگی اسکنر اثر انگشت هستند خواهیم بود. همچنین ویژگی صفحه‌ی نمایش حساس به فشار نیز از جمله امکاناتی است که در حال معمول شدن در گوشی‌های هوشمند است. بر اساس گزارش IHS، تا 25 درصد از تمام گوشی‌های هوشمند جدید که در سال 2016 معرفی می‌شوند دارای صفحه‌ی نمایش با ویژگی Force Touch هستند. این ویژگی به صفحه‌ی نمایش امکان تمایز بین لمس آهسته، معمولی و محکم را روی شیشه‌ی خود می‌دهد.

تفاوت در شدت لمس صفحه‌ی نمایش می‌تواند با نتایج متفاوتی همراه باشد. 3D Touch اپل از لمس آهسته برای “peek” (نگاه اجمالی) به یک برنامه استفاده می‌کند در حالی که ضربه‌ی محکم باعث “pop” یا پرش کاربر به آن هدف می‌شود. برای نمونه، یک لمس آهسته می‌تواند به کاربر اجازه دهد تا پیش‌نمایش یک ایمیل را ببیند اما لمس محکم آن، ایمیل را به طور کامل باز می‌کند.

Huawei-Mate-S-0

در کنار Apple Watch و Apple iPhone 6s و Apple iPhone 6s Plus، اکنون Huawei Mate S نیز قابلیت Force Touch را خواهد داشت. این ویژگی با مدت زمانی که انگشت، روی صفحه‌ی نمایش نگه داشته می‌شود متفاوت می‌باشد. زیرا در این حالت مدت زمان لمس صفحه‌ی نمایش محاسبه می‌شود اما با Force Touch قدرت ضربه‌ی شما به صفحه‌ی نمایش مد نظر است.

IHS می‌گوید در سال بعد تعداد محصولات دارای Force Touch به میزان 317% یعنی تا 461 میلیون واحد رشد خواهد کرد. بر اساس تحقیقات، این ویژگی در کنار گوشی‌های گران قیمت سال بعد به گوشی‌های میان‌رده نیز راه پیدا می‌کند. این شرکت تحقیقاتی می‌گوید که اپل از Force Touch در Apple Watch و از 3D Touch در آخرین گوشی‌های هوشمند خود استفاده کرده است تا آغازی بر تصمیم سازندگان گوشی برای تولید گوشی‌های خود با این ویژگی باشد.

Huawei-Mate-S-3

همچنین، در طول چند سال آینده، تولید صفحه‌های نمایش‌ in-cell و on-cell افزایش خواهد یافت. هر دوی این محصولات منجر به تولید صفحه‌های نمایش نازک‌تر می‌شود. بر اساس گفته‌ی Calvin Hsieh، مدیر تحقیقات لمسی و رابط کاربری IHS، امسال محصولات پنل‌های in-cell و on-cell، در 40 درصد از گوشی‌های لمسی استفاده شده و تا سال 2018 این میزان به 50 درصد می‌رسد.

phonearena

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا